Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak hívők válaszoljanak...

Csak hívők válaszoljanak kérlek; szeptember óta válságban vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

25/N vagyok. Nem vallásos, de hívő, kiskorom óta fontos szerepet játszik az életemben a hit, imádkozom, Isten megsegített a nehéz időkben.

Szeptember óta azonban hatalmas lelki válságban vagyok. Most hosszú lenne az okot leírni, de minden nap várok, hogy történjen valami, ami átsegít ezen, és nem történik. Már egyre fogy az erőm, egyre jobban szenvedek, rengeteget sírok, hogy valami vigyen ki ebből.

De valahogy olyan, mintha Isten erpátolt volna mellőlem(tudom, hogy nem, csak lyan érzés). Nehéz ezt máshogy megfogalmaznom, de olyan, mintha nem lenne úgy mellettem.

Voltak már nagyon durva hullámvölgyek az életemben, de ez most más. Sőt, mondhatni szeptember óta csak a rossz dolgok történnek (fogyok, hányok, betegségek, elhagytak a barátaim, otthon nagyon durva a helyzet, stb.).

Mit tehetnék? Hogy kaphatnék választ Istentől? Hogy keressem?


Régen rengeteg jelet kaptam, most valahogy nem.


2021. ápr. 6. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:

"Nem vallásos, de hívő"

Talán pont ez a baj, próbálsz magad módján hinni, de ez nem igazán elég, csak a lényeg marad így ki, a közösség.

2021. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A barátok miért hagytak el? Otthon mi baj, ami nem volt baj? Mióta fogysz? Mivel foglalkozol?
2021. ápr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
olvass szépirodalmat
2021. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ténleg számít hogy mi az ami miatt válságban vagy!? Így nehéz tanácsot adni, segíteni!

Nincs 1 családtag, vagy barát se aki segítségül lehessen?

2021. ápr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem irtal Te mar korabban ide ezzel kapcsolatban?


A problemadbol egyelore hagyd ki Istent. Valami miatt most nem avatkozik kozbe, es majd idovel latni fogod, hogy miert.


Mashogy oldd meg a problemadat, vagy szenvedd vegig (nem tudjuk, mi az). Kozben bizhatsz abban, hogy Isten rajtad tartja a szemet es a kezet, es kerhetsz tole erot, de amit te akarsz, azt o most ezek szerint nem akarja.


Nem tudom ezt jobban megmagyarazni. Rengeteg ember el kronikus, fajdalmas betegseggel, 10-20 eve. Oket nem gyogyitotta meg Isten, es hiaba is kerik minden nap, hogy tortenjen csoda. Megis segit nekik a mindennapokban, naprol-napra, es ezt erzik is.

2021. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt az ideje mélyebben megismerni Istent. Kérdezted, hogy kerülhetsz közelebb hozzá. Olvassál. Zsoltárok könyvét ajánlom, hogy megtanuld belőle, milyen Istenben bízni, jóban rosszban. Én 30 évesen kerültem mélypontra, öngyilkosság közelébe. A Zsoltárok könyve olvasásakor értettem meg, hogy létezik gondviselés, Isten gondviselő azokhoz, akik Hozzá fordulnak. Onnantól számítom a megtérésemet, bár már korábban is keresztények gondoltam magam, de akkor esett le, hogy csak kezdetleges volt a hitem.
2021. ápr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Engem megnyugtat, hogy csak úgy ülök a templomban. Elmegyek minden héten.
2021. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!