Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Református...

Mi a véleményetek a Református egyházról? És a Heidelbergi kátéról?

Figyelt kérdés
miért kell a heidelbergi kátéból magolni? mi értelme ennek hogy magolni kelljen egy 500 éves szöveget? én értem hogy tudnia kell egy reformátusnak a hogy miben hisz de a magoltatás és az hogy lassan éveken át ilyenekkel szívatnak azért az egy kicsit gáz. És szerintem nem a dogma a vallás lényege. hittan órán szinte semmilyen Jézusi tanításról nem tanulunk se a húsvét miben létéről. plusz folyton szidja a katolikusokat (félreértés ne essék én sem kedvelem 100% a katolikus egyházat de nem a követőit szidom) PÁPISTA BÁLVÁNYIMÁDÓK HAHAHA. viccen kívül miért? én értem hogy 500 évvel ezelőtt más volt a szitu de egy gyereknek 2021-ben miért kell bemagolnia?

2021. ápr. 6. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom azért kell a kátét tanulni, mert az a református hit alapja. Valószínűleg azért szidja folyamatosan a katolikusokat, mert hitében gyenge debil.
2021. ápr. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Ami mindig felvidít az az, amikor a keresztények egymást ütik! Annyira Jézusi!!!!!!
2021. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Azért szidja a katolikusokat, mert mikor íródott, akkor a református felekezetnek valahogy definiálnia kellett önmagát. Luther is, majd később Kálvin a reformokat nem az Egyházon belül valósították meg, hanem már azon kívül. Ebben ludas volt valahol mind a katolikus, mind a protestáns fél is, mert Luther kezdetben az Egyház megreformálását akarta, később radikalizálódott, de ebbe most nem mennék bele. De valami ellen (Katolikus Egyház ellen) kellett magukat meghatározni, nem valami mellett.

Hogy miért kell bemagolnod azt nem tudom. De javaslom, hogy láss túl az 500 éves szövegen. Mit mondanak a reformátusok: egyedül az Írás, nemde? Ugyan nem vagyok református, de úgy tudom az Írás az, ami igazán a lényeg, és nem a Káté, az Írásban meg az van "legyetek mindnyájan egyek". Jézus nem a szétszakítást tanította, hanem az egységet.

2021. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha legalább egyszer elolvastad volna a Heidelbergi kátét, megspóróltad volna a kérdést. És egy kis logika: azért, mert valami 500 éves, attól még lehet aktuális. Vagy gondolod pl., hogy ma már nincs bűn, csak 500 éve volt?

És most olvasd el egyszer legalább. Bár, ha nem vagy hívő, úgysem mond semmit neked az egész

2021. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem elsősorban nem is az volt a bajom hogy "szidja" a katolikusokat hanem ezt miért kell bemagoltatni miért nem elég szimplán megtanulni. egyébként agnosztikus vagyok és csak azért járok református suliba mert csak ide vettek fel. És annak ellenére, hogy nem vagyok hívő elvégzem köteleségem és megjelenek hittanórákon és havonta el megyek istentiszteletre is csak az kifogásolom hogy ilyenek magolásával terheltetnek úgy, hogy lenne más tanulni valóm is. ez a kérdés azért született meg mert kíváncsi vagyok mások véleményére ebből a témából és azt hogy csak én gondolom így vagy tényleg van oka annak hogy ezt szó szerint kell bemagolni.
2021. ápr. 9. 18:07
 6/10 A kérdező kommentje:
u most olvastam el a 3-ast köszönöm
2021. ápr. 9. 18:08
 7/10 anonim ***** válasza:

"És annak ellenére, hogy nem vagyok hívő elvégzem köteleségem és megjelenek hittanórákon és havonta el megyek istentiszteletre"

Elvileg kellene, hogy járhass más hittanra is, én pl evangélikus gimibe jártam, de katolikus hittanon vettem részt. Velünk katolikus hittanon nem magoltattak be semmit (főleg nem ilyen értelmetlen dolgokat), viszont nagyon sok érdekes dologról tanultunk. Ehhez hozzátartozik, hogy egy rendkívül jó hittan tanárunk volt, egy görög katolikus pap. Sajnos kevés hozzá hasonló pap vagy lelkész van, olyanok figyelmét is lekötötte órán, akiket egyáltalán nem érdekelt egyébként a hittan. Sőt volt olyan, aki amúgy nem volt vallásos, de hittanból érettségizett nála, mert érdekes volt és jó, nem pedig káté magolás.

2021. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
lehet, de reformátusnak vagyok keresztelve és más hittanon se jobb a helyzet ott pl csak húzzák az idejüket alszanak a hátsó padban. Az jó viszont,hogy nincs magolás
2021. ápr. 10. 19:38
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A református egyházak csonkították Jézus tanításait, míg a pld. a katolikus egyház hígította Jézus tanításit, de abban mind a ketten megegyeznek, hogy torzítják Jézus tanításait.


A hilderbergi káté következésképpen tele van tévedésekkel, amely alig tükrözi azt, amit Jézus tanított!



"Nekem nem az egyházakról van rossz véleményem, hanem arról a hatalomról, amely szinte minden egyházba beépült, s amely hatalom pontosan ellentéte annak a szolgálatnak, amire Én benneteket tanítottalak.


Bizony, drága Gyermekem, minden egyházba súlyosan gonosz erők épülnek be a hatalom gyakorlása által. Én egyetlen hatalmat ismertem és ajánlottam, a SZERETET HATALMÁT! Ember és ember között alá- és fölérendelést csak annyiban ismerek el, amennyiben valaki úgy akar első lenni, hogy az utolsó, a szolga-, a rabszolga-szerep vállalását tűzi ki célul magának.


Azt mondtam, hogy ti emberek egymásnak testvérei vagytok! Az a rangkórság, amely minden hivatalos, intézményesült egyházat jellemez, bizony nem Tőlem van. Ha hiszitek, ha nem, ha tetszik nektek, ha nem, ezzel bizony maga a Sátán épült be az egyházakba!


Hierarchia = szent uralom. Ez fából vaskarika, mert a szentség ott kezdődik, mikor valaki nem uralkodni akar, hanem szolgálni! Éppen tanítványaim lábát mostam, amikor ezt mondtam: „Példát adtam nektek (János 13:15)!”


Üdvösségre nem az egyházak vezetnek benneteket, hanem Én!


Jól tudom, hogy a földön is rendnek kell lennie! Intézményre tehát szükség van. De ha egy intézményt az uralkodás jellemez, és nem a szolgáló szeretet, akkor attól Én elhatárolom magamat!


Ma például nem papokra van szüksége a világnak, hanem szerető szívű emberekre! Az egyházak urai a mindenkori háborúkban igyekeztek az erősek oldalán menetelni, és szó sem lehetett arról, hogy hirdessék tanításom lényegéhez tartozó kijelentésemet, amely így hangzik: „Inkább szeressétek ellenségeiteket” (Lukács 6:35)! A történelemben a vallásháborúk voltak, és jelenleg is azok a legborzalmasabb háborúk.


Drága Gyermekem! A vallásosság ördöge a legördögibb ördög! Az első testvérgyilkosság is oltárvita következménye volt! Káin ezért ölte meg Ábelt!


Légy hát óvatos, ha védőbeszédet akarsz tartani az egyházakban maguknak kis rizikóval nagy jólétet és tekintélyt biztosító főtisztelendők mellett! "

Jézus; A HANG - könyv 1206

2021. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy egyház sem jöhet szóba ahol politizálnak, gyerekeket becstelenítenek meg, elmennek háborúzni, szídják egymást, vagy tiszteletlenül beszélnek egymással..Én úgy tudom a református egyház is politizál ...így nálam szóba sem jöhet!
2021. ápr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!