Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Kozma és Damján valóban...

Szent Kozma és Damján valóban képesek voltak emberi testrészek átültetésére?

Figyelt kérdés

Mi igaz abból, hogy szent Kozma és Damján az i. sz. 3. században átültették egy etióp lábát egy fehér beteg testére:

[link]

[link]

Mi lett aztán a beteg sorsa? Tud valaki erről valamilyen leírást (lehet idegen nyelvű is)? Vagy mindez csak legenda?



2021. ápr. 8. 02:40
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Természetesen a szervezet kilöki az így hozzátákolt új testrészt. Manapság is csak úgy lehet másik ember testének a részét átültetni, hogy 1.) valamennyire passzolnia kell a donornak, 2.) az alany immunrendszerét el kell nyomni immunszupresszív kezeléssel, hogy a szervezet ne támadja meg a donnorszöveteket. Ezek akkor nem álltak rendelkezésre.
2021. ápr. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen nem voltak rá képesek. Mármint a sikerre. Ahogy a vicc mondja: a műtét sikerült, a beteg meghalt.
2021. ápr. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem hiszi el hogy Isten csodát is szok tenni néha?
2021. júl. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hiszek bennük hogy igen. Szeretem a románokat és az ők Szentjeik.az enyéim is. Amit ők elhiszem azt én is elhiszem, már amit fel tudok fogni. Szóval amit fel tudok fogni mindet elhiszem amit a románok, az ők hitük az enyém is mert szeretem azt a népet. Csak azokat az ortodox dolgokat nem hiszem el amiket nem fogok fel
2021. aug. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!