Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék keresztény lenni Ho...

Szeretnék keresztény lenni Hogyan kezdjek neki??

Figyelt kérdés

Szoval szeretnék megtérni, csak nem tudom, egyedül hogyan kezdjek hozzá?

Ötleteket, inspirációkat várok:))



2021. ápr. 8. 18:21
1 2
 11/14 KZitus ***** válasza:

Szia

A #8-ast kiegészíteném egy kissé...

Szóval sokan azt gondolják, elég ha az ember hisz Krisztusban, Viszont János az evangéliumában leírta, ez a hit mit foglal magában:"Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki viszont nem engedelmeskedik a Fiúnak, az nem látja majd meg ezt az életet, hanem az Isten haragja marad rajta." János 3:36

Tehát ha azt mondom hiszek Krisztusban, akkor az összes krisztusi tanítást is be kell építenem az életembe.

2021. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nyilván aki gyűlöli Jézus értékrendjét, az nem keresztény. De az üdvösség kegyelemből van hit által.


Római levél

Ellenben annak, a ki nem munkálkodik, hanem hisz abban, a ki az istentelent megigazítja, az ő hite tulajdoníttatik igazságul.

A mint Dávid is boldognak mondja azt az embert, a kinek az Isten igazságot tulajdonít cselekedetek nélkül.


Ajánlom még segédkönyvnek Spurgeon: Mi a hit és hová vezet? c. füzetét is.


Természetesen igaza van KZitusnak abban, hogy a "hit cselekedetek nélkül halott", tehát "Ha valaki azt mondja: »Szeretem Istent«, és a testvérét gyűlöli, az hazug. Mert aki nem szereti testvérét, akit lát, nem szeretheti Istent, akit nem lát."

2021. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Asszem Jézus mondott ilyet , hogy "Nem lakozik ISten kézzel csinált templomokban, bennetek van" Tehát hallgass befelé, a szívedre; mert Isten ott van.

Én nem vagyok konkrétan keresztény, de szóval tehát az pl tök jó, ha úgy akarsz élni, hogy lehetőleg ne árts másnak. És akkor nincsenek ehhez konkrét szabályok, amiket be kell tartani; ne okozz másnak semmilyen jellegű kárt, szerintem ebben akár minden benne lehet. Jó, még azért tudnám egy picit kifejteni, mert most eszembe jutott mégegy gondolat; na jó, leírom, volt olyan kérdés, amiben valaki drogos apukától várt gyereket, és tehát ha pl drogos az egyik szülő, akkor nem feltétlenül lesz a gyerek teljesen egészséges; tehát ilyen szinten még önmagadért is felelsz; hogy tehát ha akarnál gyereket, akkor vigyázz a te saját magad egészségére is, nehogy károsultan szülessen meg a gyereked. Tehát ez még itt függ össze.

2021. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
56%
Jól mondják, kezd el olvasni a Bibliát, de amit nem értesz, ne magadnak magyarázd, ezt megtette Pál apostol a Bibliában. Az alapozó levelek: Római levél, majd Galata, utána Efézus és 1. korintus. De mindenekelőtt előről olvasd végig a Bibliát
2021. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!