Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy került a bolond ember...

Hogy került a bolond ember szíve a bal kezéhez? Neked helyén van a szíved?

Figyelt kérdés
"A bölcs embernek szíve az ő jobbkezénél van; a bolondnak pedig szíve balkezénél." Prédikátor könyve:9:22

2021. ápr. 11. 00:00
A kérdező szavazást indított:
Nekem bal oldalon van a szívem.
Nekem jobb oldalon van a szívem.
Sosem volt szívem, vagy már elvesztettem.
Közép tájékon húz vagy lüktet.
Itt is, ott is dobban hevesen.
Egyéb.
4 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először érdemes különbséget tenni a bibliai szív és az orvosi/fizikai szív között. A bolondoknak úgy tűnik ez nem megy annyira.
2021. ápr. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor milyen bibliai értelemben aki kétbalkezes?
2021. ápr. 11. 00:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Vagy kétfelé húz a szíve???
2021. ápr. 11. 00:11
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Én balkezes vagyok, szóval nekem az a jobbik kezem, és ott van a szívem. Ezek szerint a Biblia is bölcsnek tart.
2021. ápr. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Példabeszédnek lényege az, hogy a bölcs ember mindent megkérdőjelez, megvizsgál, még azt is amiről biztos tudja, hogy igaz állítás.


Amúgy tényleg, ha megakarod tapintani szivverésedet akkor a jobb kezeddel nyulsz balra, ha még hirtelen nyulnál szívedhez akkor a bal kezeddel.


A bölcs még a leghihetőbb állitását is megfontolja.

2021. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!