Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyi idő a felnőtt kori...

Mennyi idő a felnőtt kori keresztelésre való felkészítés?

Figyelt kérdés

Október óta járok heti 1-2 alkalommal, illetve misére járok heti 2 alkalommal (egy hétköznap, egy hétvége). A témákban szerintem kicsit össze-vissza ugrálunk, nem egymásra van építve. Kb mikor mi jut eszébe. Persze vannak egymást követő órák, amikor folytatjuk az előzőt, de aztán jön egy éles váltás.

Egyszer kérdeztem tőle januárban, hogy kb mennyi idő mire megkeresztel. Azt mondta, hogy nem húzza el sokáig.

Sok embertől hallom, hogy nekik pár hónap, max félév volt. Jelenleg úgy érzem sose lesz vége. Nem azzal van a bajom, hogy járni kell és tanulni, hanem, hogy nem tudom meddig tart, mikorra készüljön a keresztszülő. Kérdezik, hogy kb mikor kell majd jönni (több száz km-t kell utazniuk), de nem tudok semmit se mondani, még annyit se, hogy nyáron vagy ősszel.

Nem akarom még egyszer megkérdezni, mert múltkor is elégé zavarta, hogy megkérdeztem.

Szóval aki úgy keresztelkedett, hogy nem volt dátumhoz kötve (pl esküvő miatt), annak mennyi ideig tartott? Volt a végén valami vizsga? Egy alkalom volt a bérmálás, áldozás, keresztelés vagy több? (hallottam már ilyet is, olyat is)


2021. ápr. 16. 09:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10. Szia! Igen katolikus templomba járok. Viszont szomorúan tapasztalom, hogy kicsi a közösség. Vasárnap még csak-csak jönnek, de szerintem nagyon maximum félig van a templom, illetve kevés a fiatalabb korosztály, inkább idősek vannak.

Jó közösség lehet nálatok :) Kár, hogy itt nem ilyen.

2021. ápr. 16. 11:38
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva, nálunk szeptemberben kezdődik általában a felnőtt "hittan" és az a szokás, hogy nagyszombaton van a keresztelés. Persze, ezt most a járvány felülírta. Tehát kb. fél év-1 év a felkészítés.

A keresztszülős kérdésre: nem kell abból az egyházközségből választani, ahova tartozol vagy ahol keresztelni fognak. Felnőtt, megkeresztelt, megbérmált, a keresztény hivatásának megfelelő életet élő embert válassz, akivel közvetlen a kapcsolatod, bátran támaszkodhatsz rá . A keresztszülő "lelki rokon", ha nincs is köztetek vérségi rokonság, lesz egy lelki kötelék. Most ha ő 20 km-rel arrébb lakik és abba az egyházközségbe tartozik, az nem gond, miért is lenne?

2021. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12. Köszönöm szépen! :)

Igen, mindenképp ilyen keresztszülőt szeretnék. Teljesen biztos voltam benne, hogy kit kérek meg. El is fogadta volna a felkérést, de kiderült, hogy nincs megkeresztelve. Teljesen abban a hitben voltam, hogy igen, mivel nagyon jártas a témában.

2021. ápr. 16. 11:48
 14/20 anonim ***** válasza:

#11

Lehet mert világjárvány van. Vagy nem tudom te hol élsz egyáltalán, lehet felétek nincs.

Legtöbb helyen a templomok is zárva vannak jelenleg.

2021. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nincsenek zárva a templomok.
2021. ápr. 16. 13:32
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Rendben, akkor te valami másik világban élsz. Az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye ápr. 17. után engedi a nyitást, a Váci Egyházmegye szintén. Nyitás után is javasolják a veszélyeztetett korú és állapotú embereknek, hogy maradjanak otthon. De egy alternatív valóságban lehet most nincs járvány és vannak nyilvános misék.
2021. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Bizony vannak nyilvános misék. De lehet te élsz az alternatív valóságban :) Csa tudom, hogy hova járok fél éve.... Valóban vannak templomok ahol nem tartanak misét, de van rengeteg másik ahol pedig igen.

Szerintem normálisan tettem fel a kérdést, nem értem, hogy miért kell ilyen stílusban kommentet írni. Nyugodtan tovább lehet görgetni és nem beleállni az emberekbe :) Isten mindent lát ;)

2021. ápr. 16. 13:59
 18/20 anonim ***** válasza:

Pontosabban majd lesznek, holnaptól, de akkortól is szigorú előírásokat betartva.

Csak meglepő volt, hogy az utóbbi 100 év legnagyobb járványában valaki azt nehezteli, hogy a templomok nincsenek dugig tömve jelenleg, amikor néha napi 300 halott is van és minden nap sok ezer új fertőzött.


Ráadásul úgy, hogy minden második sort ki kell hagyni és a padokban is kell tartani a távolságot. Szóval pusztán matematikai alapon félig sem lehet a templom, legfeljebb 25%-osan telítve.

2021. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem neheztelem és nem a jelen állapotról beszéltem. Igaz elnézésed kérem, mert nem írtam pontos dátumot. Világjárvány előtt is jártam misére és akkor is kevesen voltak. Az, hogy most kevesen vannak természetesen érthető. Én általánosságban írtam, hogy kevés a hívő ember, aki misére jár. És ezt vedd úgy, hogy 2019 és korábbi évekre vonatkoztatva értem. Máskor jobban figyelek majd a megfogalmazásra.

És vannak nyitva templomok, kicsik és nagyok is. Sőt pár hete Székesfehérváron jártam és ott is nyitva volt a templom ajtaja, sőt épp mise volt amikor elsétáltam előtte. Szóval nem él élek másik dimenzióban.

2021. ápr. 16. 14:25
 20/20 anonim ***** válasza:

#16

Magyarországon minden egyházmegye saját maga rendelkezik úgy, hogy bezárja-e a templomokat, vagy nem. A pesti bezárt, de a veszprémi egyházmegye mondjuk nyitva tartott eddig, és eztán is nyitva marad. Nem alternatív valóság, csak nincs róla országos püspöki korlátozás, hanem az egyes egyházmegyék maguk döntik el, hogy ki mit csinál.

2021. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!