Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten és a lelkiállapot...

Isten és a lelkiállapot milyen összefüggésben van egymással?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, ha olyan időszakomat élem amikor nyugodt vagyok stabil imaéletem van jobban odafigyelek a kapcsolatomra Istennel sokkal boldogabb vagyok, jobb a közérzetem, és sokaktól hallottam már ugyanezt, gyakran beszélnek róla istentiszteleten.

Azok akik nem hisznek Istenben hogyan magyarázzák ezt?


Illetve ha ez valóban összefügg miért lehetnek olyan ateisták akik bár nem hisznek Istenben, zéró imaéletük van mégis kiegyensúlyozott életük van harmóniában élnek és nem éreznek lelki sóvárgás Isten után mint amit pl én érzek amikor eltávolodom tőle. Olyankor van egy űr amit magamban érzek és mintha csak vegetalnék és szürke minden. Miért van ez?



2021. ápr. 18. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy fordítva van ez? Mi az ok és az okozat? Mikor nyugodt és boldog vagy akkor jobban tudsz imádkozni?


Vagy az ima neked egyfajta meditáció ami nyugtató hatással van?


Én ateista vagyok. És boldog, kiegyensúlyozott. Nyilván más úton tudok harmóniát elérni.

2021. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is összekevered az okot és az okozatot.

Amikor nyugodt vagy, egy stabil helyzetben, akkor jobban oda tudsz figyelni az istenre is.

2021. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Igen, az ok és okozat felcserélése is lehet, de az is lehet, hogy nem, téged kiegyensúlyozottabbá tesz a hited gyakorlása. Sajnos van, akiket a vallásuk kifordít önmagukból és megbetegít, azt pedig te is észrevetted, hogy van, akinek nincs szüksége vallásra, mert más módon éri el ugyanazt a lelkiállapotot. Ez pedig azért van, mert az emberek nem egyformák, mások a nézeteik, a beállítottságuk és a szükségleteik.
2021. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Prókátor ***** válasza:
38%
Azért nem éreznek lelki sóvárgást, mert nincs lelkük, önmagukat tették meg önmaguk Istenének. Másrészt pedig azért nem éreznek ilyesmiket, mert nem érezhették azt a boldog nyugalmat, amit csak Isten közelében érezhet meg az ember. Ők beérik egy középszerű harmóniával, ami valahol logikus is, hiszen bár nem tapasztalják meg a magasabb kiegyensúlyozottságot, de az általad említett szürke vegetációt sem ismerik.
2021. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Én is akkor vagyok boldogabb, kiegyensúlyozottabb és kipihentebb is amikor több gondot forditok Istennel való kapcsolatra.
2021. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

A hívő és nem Istenben hívő boldogsága, lelki békéje különbözik.


Ján 4:13 Felele Jézus és monda neki: Mindaz, aki ebből a vízből iszik, ismét megszomjúhozik:


Ján 4:14 Valaki pedig abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, amelyet én adok neki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.


Sokan a boldogság újat az anyagban találják meg, ezért újra és újra használni kell az anyagot hogy boldogok tudjanak maradni, mert az anyag ki van téve az Idő elmulásának.

A hívő Krisztustól kapja a Szentlelket, evvel boldog, a szentlélek pedig nem lankad a lelkünkben. Ez egy permanens boldogság, amit az anyagban hívők még nem ismernek.

2021. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:
20%

Szia

Azért érzed ezt, mert Isten úgy teremtett meg, hogy egyformán van szükségünk fizikai és szellemi táplálékra. Krisztus ezeket mondta erről: „Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek, mert övék a mennyek királysága.” — Máté 5:3

„Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amely Jehova szájából származik” Máté 4:4.

De a korábbi korokban is hasonlóan éreztek, és így írták le:

Zsoltárok 1:1–3

1 Boldog ember az, aki nem követi a gonoszok tanácsát, bűnösök útjára nem lép,

és gúnyolódók közé nem ül,

2 hanem Jehova törvényében gyönyörködik, és az ő törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

3 Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa, amely megtermi gyümölcsét a maga idején, és nem hervad el lombja. Minden tettét siker koronázza."

Valami hasonlót érzel?

2021. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!