Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki hisz Istenben, tudna...

Aki hisz Istenben, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Aki hisz itt Istenben, az tudna segíteni? Nagyon tanácstalan helyzetben vagyok.

Meghalt az egyik családtagom, aki nagyon közel állt hozzám és nem bírom elviselni. Felemészt a hiánya. Nem tudtam aludni 5 napja rendesen. Annyira jó lenne még egyszer utoljára látni, hogy legalább elköszönjek tőle, vagy tudni, hogy ott ahol van, jól van és velem van lélekben.

Hiszek Istenben, de valahogy nem tudom, nem jön "válasz" az imáimra sehogy sem. Ha gyújrok egy gyertyát és beszélek a halott rokonomhoz, ő hallja és fog adni választ álmomban esetleg? Várom a válaszokat akár itt akár privátban, csak kérem a vallásos embereket, hogy segítsenek megnyugtatni, mert egyedül nem megy.

Aki nem hish Istenbe és a túlvilágba, kérem ne írjon, mert nem segít vele. Köszönöm.



2021. ápr. 28. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Csak légy kitartó, idővel begyógyul. Istenhez imádkozz kitartóan, mert van amikor vár egy kicsit, hogy valóban keresed e. Szeánszokat ne tarts, mert a halott emberek nem jeleznek és az Isten se örül neki.
2021. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. Olyat vársz el ami médiumi képességet kívánna tőled. Vannak azonban halottlátók, akit próbára is tehetsz, hogy semmit nem tud rólad csak a halottrol minimális információt adsz. A látnokot folyamatosan tesztelheted igazat mond-e.


Nekem szinte mindig választ ad a Biblia, imádkozom, erősen rágondolok a kérdésre és hagyom szétnyitáskor, hogy ott nyíljon ki ahol akar. Ott elolvasom az oldalakat. Nekem működik, néha leesik az állam, olyan pontos válasz jön.

2021. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 KZitus ***** válasza:

Szia

[link]

2021. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Oszinte reszvetem!


Amit leirsz, teljesen normalis gyaszreakcio. Az is, hogy nem tudsz aludni, az is, hogy ugy szeretnel meg egyszer talalkozni vele es elbucsuzni. Az is, hogy ugy erzed, nem kapsz valaszt es vigaszt Istentol.


Ez az elso idoszak nagyon kemeny, de nem tart orokke.


Isten lat teged es hallja az imaidat, es figyel rad. Csak kell egy kis ido, amikor erezni is fogod. Ilyenkor, ha vannak vallasos, hivo barataid, megkerheted oket, hogy imadkozzanak ok helyetted. (Vagy minket.) Addig, amig meg nem erzed Isten segito jelenletet.


Beszelhetsz a rokonodhoz, kepzeletben, de az o valaszait konkretan mar nem várnám. Nem tanacsolom, hogy megidezd a szellemét, hogy valaszoljon. Altalaban azt mondjuk, Isten megkerulesevel nem jo a szellemvilaggal kapcsolatba lepni.


"tudni, hogy ott ahol van, jól van és velem van lélekben" - ezt viszont kerheted Istentol imaban, es bizhatsz benne, hogy jo helyen van!

Vigasztalast kivanok!

2021. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%

Tisztázásul: a halottakhoz való hozzáállás elég különböző még az Isten-hívők között is.

A kereszténység zöme azt tanítja, hogy az elhunyttal már nem tudod felvenni a kapcsolatot, mert ez halottidézés, vagy mai nyelven szólva spiritizmus stb.

Viszont a katolikusok szerint imádkozhatsz érte, hogy túlvilági boldogságban legyen része stb.

Más keresztény irányzatok tagadják ezt, mert tanításuk szerint az elhunyt öntudatlan állapotba (a megsemmisülésbe) kerül, egész a feltámadás napjáig.

Más Isten-hívők a kereszténységen kívül megint más nézeteket képviselhetnek az elhunytakkal kapcsolatban.

Egyesek szinkretista nézeteket képviselnek, hisznek Istenben, de az élet körforgásában, a reinkarnációban is.

Összességében szólva semmi biztosat nem tudunk a halál utáni létről, mert millióféle álláspont van.

2021. ápr. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!