Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megszállt valakit egy...

Ha megszállt valakit egy démon (most tegyük félre, hogy ebben ki hisz vagy ki nem), akkor az ördögűzőnek miért kell elvégezni a római rituálét, miért kell könyörögni Istennek, hogy űzze már ki azt a gonoszt?

Figyelt kérdés
Miért nem elég csak a hit? Miért nem elég,ha Isten tudja, hogy az illető, aki kiszeretné űzni, illetve a megszállott is hisz benne?
2021. ápr. 30. 13:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Jézus saját hatalmánál fogva űzött ki ördögöket a Bibliában, erre ember nem képes, ezért kell ha tetszik "rituálé", amikor Jézus nevében teszik ezt. A hithez pedig sose volt elég, hogy van egyfajta belső hitünk, sőt még a szóbeli megvallás is kevés (lásd nem elég mondani, hogy Uram, Uram!), hanem tettekben is meg kell nyilvánulnia.
2021. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1-es, ezt értem, de miért nem elég egyszer kérni Jézust, vagy Istent, miért kell neki órákon át, sőt heteken át könyörögni?
2021. ápr. 30. 13:36
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom hogy zajlik egy ilyen, miből gondolod, hogy heteken át tart? Arról se nagyon van információ, hogy az apostolok ezt miként tették.
2021. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3, műsorokból, dokumentumfilnekből, olvasmányokból, stb. lehet tudni, hogy volt akinek több száz vagy több tucat alkalommal el kellett végezni. De hogy ezekből mi igaz, azt nem tudom
2021. ápr. 30. 14:04
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem semmi nem igaz ezekből.
2021. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok a téma szakértője, de valószínűnek tartom, hogy azért, mert a dolog árnyaltabb, mint azt mi hisszük. Igazából csak Istennek van hatalma a démonok felett, viszont ezeknek a lényeknek is bizonyára vannak "működése szabályai", "jogai" és vannak köztük erősebbek és gyengébbek. Van ahol az egyén életében nagyobb befolyással bírnak és van ahol kevésbé. És gondolom minden kiskaput kihasználnak.

Feltételezem, van olyan is, amikor pl. a pap megijed és meggyengül a hite, ezért a szabadítás nem sikerül, vagy az egyén visszatér vagy el se hagyja, azt az akármit ami eleve sebezhetővé tette. Tehát a probléma oka végül is nem szűnik meg, csak átmenetileg van kezelve az eset. Így mivel a gonosz lélek, aki alapvetően elakarja pusztítani azt a személyt akit megszállt, nem örül hogy nem sikerült neki, keresi az alkalmat, hogy visszatérjen és ha talál, vissza is tér.

Gondolom ilyesmik lehetnek az okai a dolognak. De erről inkább egy ördögűzőt kellene megkérdezni, aki nem hiszem, hogy van itt az oldalon. Ők bizonyára sokkal jobban képben vannak.

2021. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Azért amiért a megszállások a keresztény családokba történik meeg legtöbbször. Piszchologiai hadviselés csak 2 ember között.
2021. ápr. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mit 17 14Amikor a sokasághoz értek, odament hozzá egy ember, térdre borult előtte, 15és ezt mondta: „Uram, könyörülj a fiamon, mert holdkóros, és nagyon szenved, mert gyakran esik a tűzbe, gyakran a vízbe is. 16Elhoztam őt tanítványaidhoz, de nem tudták meggyógyítani.” 17Jézus erre így válaszolt: „Ó, hitetlen és elfajult nemzedék, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Hozzátok őt ide!” 18Ekkor Jézus rákiáltott, és kiment abból az ördög, a gyermek pedig meggyógyult még abban az órában. 19Akkor a tanítványok külön odamentek Jézushoz, és megkérdezték: „Mi miért nem tudtuk kiűzni?” 20 Ő így válaszolt: „Kishitűségetek miatt. Bizony mondom néktek: ha akkora hitetek volna, mint egy mustármag, és azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen oda! - odamenne, és semmi sem volna nektek lehetetlen. ( 21Ez a fajta pedig nem távozik el, csak imádságra és böjtölésre.)

Vannak olyan démonok amik csak böjtöltéssel és imádsággal üzhetőek ki, de Jézus szavára azonnal ki mentek a megszállottból. Itt nincs szó római rituáléról.

2021. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
6%
Kedves Kérdező, egyetértek az előttem szólóval, amikor Jézus démonokat űzött, semmilyen római rituálét nem végzett.
2021. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
9, azt tudom. De az ördögűzőnek kell
2021. máj. 3. 09:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!