Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történne, ha Jézus újra...

Mi történne, ha Jézus újra leszületne a földre és elkezdené újra tanítani az embereket? Hinnének neki egyáltalán?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre azért nehéz választ adni, mert a Szentírás szerint nem fog újra leszületni, hanem isteni hatalma teljében tér vissza megítélni a világot. Ha ezzel szemben mégis "leszületne", akkor a keresztény ember ebben erősen kételkedne, mivel mennybemenetelekor mást ígért teljesen.


Ha mindettől teljesen eltekintünk, akkor valószínűleg úgy lenne, mint 2000 éve, egyes emberek hinnének, mások nem.

2021. ápr. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kedves kérdező kérdését olvasva így is lehetne módosítani a kérdést: "Hiszek-e én az ÚR Jézusban? Valóban a tanítványa vagyok?" Ha ezen a kérdésen gondolkodunk, produktív munkával foglaljuk le elménket.

Ajánlom továbbá a kedves kérdezőnek és minden érdeklődőnek olvasásra ezt a kiváló könyvet: [link] A könyv a Megváltó földi életét és szolgálatát mutatja be.

Hangoskönyv formátumban itt található: https://www.youtube.com/playlist?list=PLDqR9lo2B2yjcnqBi4MjX..

2021. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kettes vagyok. A könyv címét nem helyesen írtam le. A helyes cím tehát ez:

[link]

2021. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szerintem a mai világban zártosztályra raknák és teletömnék antipszichotikummal.
2021. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:

Szia

A kérdésed költői.

Ő elmondta miért jött a földre: „Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúskodjak az igazság mellett” János 18:37. Az igazságai ott van a 4 evangéliumban.

Nincsen újabb igazság amit el kellene mondania.

2021. ápr. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
vannak proféciák második eljövetelről de az kérdéses hogy ő maga vagy pedig egy manifesztációja (amit itt úgy kell elképzelni hogy egy olyan személy aki morálisan olyan mint ő és azonos eszméket és értékeket vallanak! azaz szent és jó) és mi lenne? hát lenne egy ujabb megváltás ami rá férne a világra!
2021. máj. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Isten elmodja egyszer amit akar, jó helyen, jókor, jó előre. Nem szaporítja a szót és nem ismétli meg amit egyszer elmondott. Krisztus eljött, hogy elmagyarázzon mindent. Nem fog csak azért eljönni, hogy megismételje tetteit, mert minden egyes generációnak el kellene újra és újra magyarázni ki volt Krisztus. Ezt a feladatot az őt képviselő stigmatizáltak, és más kiváló emberek viszik tovább.


A kérdésedre a válasz a Netflixen van, a film sorozat címe, A Messiás. Egészen pontosan azt filmesitik meg ami a te itteni ötleted és azt kiváltó kérdésekről szól.

2021. máj. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es nem ártana ismerni kicsit a storyt mert írnak második eljövetelről ami a végső leszámolás lesz :S de a sorozat amit írsz szerintem megnézem mert érdekesen hangzik (nem vagyok annyira keresztény inkább ebbe születtem)
2021. máj. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A story az. Hogy egy hindu, vagy muszlim aki vallási vezető, követik őt még a sivatagba is bejut az Izraeli határon, ahol börtönbe zárják, és mindenkiről tudja az életét azok meg zavarba jönnek ettől. Jó a film, profi és csavaros.
2021. máj. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-és nem a filmről beszélek 😂😂😂😅😅😅😂😂😂 az abrahami storyt miszerint a lesz második eljövetelét
2021. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!