Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon létezik egyáltalán ?

Homlokpuszii kérdése:

Vajon létezik egyáltalán ?

Figyelt kérdés
Kiskoromban eléggé megrengett a hitem Istenben. Mert minden egyes dologra lehetett racionális válaszokat adni. Viszont én szeretnék hinni !De nem tudom képes vagyok e megint arra hogy elméitsem a hitemet Istenben mint régebben. Ti hogy tudtok benne hinni minden kérdések nélkül? Én szeretnék hinni benne, de nehézkes ennyi racionális magyarázat mellett. Én személy szerint református vagyok. Ti hisztek a Mindenhatóban ?

2020. máj. 28. 15:32
A kérdező szavazást indított:
Én hiszek !
Agyroncsolónak tartom !
Félig meddig hiszek benne, de még én is keresem a válaszokat.
36 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Istent az unalom szüli.
2020. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
lehetséges :/
2020. máj. 28. 16:02
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Miért kéne hinni Benne kérdések nélkül? Ha van kérdésed olvass utána, járj utána.
2020. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Adhatok pár segítséget:

A vak hiten túl

[link]


Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz)

2020. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2020. máj. 28. 16:28
 6/10 KZitus ***** válasza:
85%

Szia

"Ti hogy tudtok benne hinni minden kérdések nélkül?" - talán ezért veszítetted el a hitedet, mert az csak buborékra épült. Ha olvasod a Bibliát, és keresed benne Isten milyenségét, gondolkodását, szeretetét, egy idő után már nem sikerül NEM hinned a létezésében, sőt meg is szereted majd Őt, és nem engeded, vagy nem fogadsz el róla, vele kapcsolatban, semmi olyan információt, ami nem egyezik azzal, amit Róla a Bibliában olvastál. Szilárd lehet a hited, tudásra, meggyőződésre épülve.

2020. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat, igazad van.
2020. máj. 28. 19:26
 8/10 ...Laci ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező!


Talán segít egy olyan hívő válasza is, aki nem a Bibliától indult. A tudomány és a kézzel fogható dolgok híve voltam és vagyok is. De mindig voltak kérdéseim Istent illetően.

Erre azt mondták, kérdezzem meg az illetékest. Először idegenkedtem a dologtól, de a kíváncsiságom nagyobb volt, ezért elmondtam kezdetben néhány esetlennek tűnő, bár szerintem őszinte imát.

Jöttek a válaszok, az életem eseményei voltak a válaszok.

Ma már azt vallom, hogy a vallás és a tudomány nemhogy kizárja, de feltételezi egymást.

Hogy erre a következtetésre jussak az kellett, hogy barátaim türelmesek legyenek és tiszteljék a pillanatnyi helyzetemet, amikor még szkeptikus voltam. Ma már hálás vagyok nekik.

2020. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha te azt látod racionálisan hogy logikátlan dolog lenne hinni a kereszténységben akkor ne tedd. Ne higjy benne csak azért mert hinni akarsz mert akkor csak magadra erőlteted, annak ellenére hogy az agyad mást mond neked. Okkal kételkedsz a vallásban és a hitben és ezzel teljesen rendben van mert felül tudsz kerekedni ezen a szinten. Én azt mondom olyan dolgokban higgyél amikről ténylegesen eltudod mondani hogy "igen ez így van", és ne pedig olyanban amiben kételkedsz és aminek a hitelességéről még soha nem kaptál semmi bizonyítékot
2020. máj. 31. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és a segítséget <3 nagyon jól esik. ^^ sokat segít ez nálam.
2020. jún. 1. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!