Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűnnek számít, ha nem akarok...

Bűnnek számít, ha nem akarok muzulmán lenni?

Figyelt kérdés
Allah haragszik rám?

2021. ápr. 30. 22:14
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
32%
Igen és Allah bottal ver :D
2021. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképpen sem. Max bizonyos muszlimok szemében.
2021. ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
77%

Allah nem haragszik rád emiatt. Az Allah az arab szó az Istenre, az al-ilāh kifejezésből ered, azt jelenti "Az Isten". Az arab keresztények is Allahnak nevezik Istent. Vagyis ez olyan mintha azt kérdezted volna, hogy "az Isten haragszik rám"?

Na most, ha nem hiszel az iszlám vallásban, ugyan mi okod lenne azt hinni, hogy az Isten haragszik rád ha nem akarsz muzulmán lenni?

2021. ápr. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
20%

A Te életed, és természetesen azt teszel, amit csak szeretnél. Senkinek sincs joga megmondani miben higgy. Abban hiszel amiben csak szeretnél.


Én pedig azt hiszem, hogy a kérdésedre Te magad is sejted a választ körülbelül.


Az Iszlám egyik jelentős vonása az abszolút egyistenhit. Ennek először is mindenképpen meg kell felelned, hogy várhatóan a Kert legyen a túlvilági lakhelyed :)


Abdullah

2021. ápr. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
35%

Muszlim és nem muzulmán :)))


Abdullah

2021. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
30%

3-as na igen allah nem egy bizonyos istent jelenti hanem csak arabul az isten ez olyan mintha mi csak latinul mondhatnánk az istent ami deus ha jól tudom a japán keresztények is kami-nak mondják a keresztény istent

amúgy csak szolok a muszlim vallás maga a bűn...! :"D

jó oké viccet félre téve a muszlimokra ráférne az önkritika! szaud arábia ismerős? ugye az a legszélsőségesebb muszlim oszág

az alkohol szigoruan tiltja a korán de hát mik is vannak ott kitalálták hogy az alkohol akkori megnevezése csak a borra tekinthető minden más iható!!! kényük kedvük szerint csavarják ki a saját vallásukat is és habár kezd jó irányba változni még ha minimálisan is de ettől függetlenül azokat tartják be amiket aktuálisan jónak tartanak ha ez a terrorizmus akkor azt tartják be és nincs tisztelet a kivételnek mert a sima muszlim az átlagos muszlim az a szélsőséges muszlim sajna! a felhígult meg hát az az aki europával együtt fejlődött pl törökország

keresztényeknél meg az van hogy az átlagos az a felhígult a szélsőséges pedig a térítős...

és igen most kritizálom a muszlim vallást mert sok szabály szélsőséges és indokolatlan valamint elnyomó! ettől függetlenül a "normális" muszlim és arab emberekkel nincs semmi bajom ugyan úgy nem bírom a térítős kereszteseket akiket valaki felkent de az isten és jézus krisztus biztos hogy nem!

2021. máj. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

#5 Kedves Abdullah! Tudom, és így is használom, de miért nem mindegy?

Kérlek, ne vedd sértésnek a kérdésem!

2021. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
58%

#7: Kedves Kérdező !


Pusztán azért, mert ez a helyes megnevezése az Iszlám vallásban hívőknek. Ez egy arab szó.

A muzulmánt személyszerint is kissé pejoratívnak érzem. Nekem bántja a fülemet.

Egy szóval sem mondtam, hogy most én ezen személyszerint megsértődtem, de gondoltam ismeretterjesztés céljából közlöm ezt.


Abdullah

2021. máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
24%

"A muzulmánt személyszerint is kissé pejoratívnak érzem. Nekem bántja a fülemet."

Miért bántja a füledet? Amúgy ezentúl ránk keresztényekre kérlek így hivatkozz, "Isten igaz követői", mert minden más elnevezés bántja a fülemet.

2021. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
67%

Én inkább "Isten előtt meghajlónak" értelmezem elsősorban. Muszlim vagyok, alávetem magam Allah akaratának.


Ha jól tudom a keresztények szabad akaratukból nevezik magukat kereszténynek Krisztus követőinek.


Abdullah

2021. máj. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!