Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény, vagy ateista vagy?

LakatosAnonymus kérdése:

Keresztény, vagy ateista vagy?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 17:25
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

#19


Tehát te kérdezted, hogy a kíváncsiság vagy az ateizmus miatt. Lehet, hogy egyik sem.

2021. máj. 2. 14:36
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedtől függetlenül miben nem értesz egyet az ateistákkal?
2021. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

#22


Abba, hogy fölösleges/nem jó hinni Istenben.


A létezésében én sem hiszek, csak a tanításában és szeretetében.

2021. máj. 6. 16:00
 24/40 A kérdező kommentje:
abban* :D
2021. máj. 6. 16:00
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor te sem vagy vallásos, hanem konszenzuális erkölcsi szabályok szerint élsz/igyekszel élni. Hogy tudsz hinni a szeretetében, ha szerinted sem létezik? Ez egy elég komoly logikai bukfenc.
2021. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem hiszed hogy létezik, akkor hogy lehet tanítása és szeretete egy nem létező istennek?
2021. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel Isten(ek) létezésében akkor kérdező te is ateista vagy.
2021. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Függetlenül attól, hogy létezik-e vagy sem, a Biblia tanítását neki és Krisztusnak tulajdonítják, tehát az ők szeretetükben kell hinnem. Néha remélni tudom, hogy léteznek, de sajnos én is tudom, hogy nem.
2021. máj. 7. 07:24
 29/40 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy abban "kell" hinned? Attól, hogy a Bibliában vannak számodra szimpatikus dolgok attól még nem kell a többit is autómatikusan elhinni.

Hozzátenném a Biblia erkölcsi tanításainak nagyrésze a legtöbb vallásban ugyanúgy megtalálható, tehát ugyanígy hihetnél bármelyik másik isten szeretetében is.

2021. máj. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

#29


"Hogy érted azt, hogy abban "kell" hinned? Attól, hogy a Bibliában vannak számodra szimpatikus dolgok attól még nem kell a többit is autómatikusan elhinni."


Abban kell hinnem, mivel arra adtam a fejemet, hogy szeretetteljes, segítőkész, "Istennek tetsző" életét élek.



"Hozzátenném a Biblia erkölcsi tanításainak nagyrésze a legtöbb vallásban ugyanúgy megtalálható, tehát ugyanígy hihetnél bármelyik másik isten szeretetében is."


Ennek az Istennek a tanításában hiszek, mivel olyan családba születtem, ahol szintén ebben hisznek. Ezért nem hiszem pl. Buddha tanítását.

2021. máj. 7. 07:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!