Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység manipulatív...

A kereszténység manipulatív vallás?

Figyelt kérdés
Mindenhol a bűntudatkeltés, hiába vagy jó ember hiába eteted a szegenyeket, betegeket ha nem vagy hívô pokolba jutsz, ha nem a biblia szerint élsz pokolba jutsz! Hiszek Istenben és mindennap kérem: Teremtő Uram segits meg, adj erőt de nem a biblia Istenében hiszek. Csak egy olyan Istenben aki szeret és mindenek Teremtő Ura.... portàs vagyok 6 ève egy iskolàban ès 3-4 éve voltak valami baptista Istentiszteletek 2 havonta jott a lelkesz es a bandája kiabálva a gyerekeknek mondta bűnösök vagytok stb. A bűntudat nem előre visz hanem hàtra depressziót kelt... és a màsik hogy a hitkozosseg főleg a Hit gyüli meg a Jehovások le szedik az embereket...... szornyu
2021. máj. 5. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tiszta logika, ha nincs szankció, az emberek kevésbé hajlamosak betartani a szabályokat.


Ez amúgy más vallásokban is jelen van.

2021. máj. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Én szerintem félig meddig igazad van. A Teremtő Isten viszont azonos a Biblia istenével. A sok vallás mind máshogyan értelmezi a Bibliát, és félre is mennek azok akik dogmáikhoz, vallásaikhoz jobban ragaszkodnak mint az igazsághoz. És ha megértjük azt hogy ez egy bukott világ amiben élünk, és Isten szent és tiszta, és őszintén magunkba nézünk akkor láthatjuk hogy igen is szükségünk van a bűnbánatra. Anélkül nem kerülhetünk Istennel közösségbe. Nem a bűnbánattal van a gond, hanem a bűntudatban dagonyázassal. Ha valaki arra tekint folyton, és nem Istenre és a kegyelemre. Akkor tényleg negatív lesz. "Aki hátra tekint, nem előre néz, nem méltó hogy engem kövessen."
2021. máj. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Tiszta ellentmondás az egész írományod. Igen, a keresztények szerint a keresztény Istenben kell hinned, különben elkárhozol, a muszlimok szerint meg Allahban. Mivel a kettő nem egészen ugyanaz, valamelyiküknek nem lesz igaza, de amíg ezen a földön élnek, mindannyian abban a kellemes tudatban lehetnek, hogy a megfelelő csapatban vannak.

Komolyan nem értem ezeket a dolgokat. Vagy hiszel valamiben, és akkor aszerint élsz, vagy nem hiszel, és akkor nem érdekel. Én pl jelenleg leginkább ateistának mondanám magam, és tudom, hogy a keresztények és a muszlimok szerint is pokolra jutok, de mivel ebben az egészben nem hiszek egy kicsit sem, nem is zavar. Mindenki azt hisz, amit akar.

2021. máj. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Minden vallásban van manipuláció, bár különböző mértékben.

A bűntudat például - ebben a formában, hogy mindenki bűnös, és egyedül képtelen ettől megszabadulni - a manipuláció iskolapéldája.

2021. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Ezt nem nevezném manipulálásnak, bűntudatkeltésnek ott, ahol őszintén és komolyan veszik Isten vezetését, elvárásait.

Írva van, hogy milyen betartani valója van annak, aki keresztény életet él. ezt szeretetből tartja be, mert szereti az Istenét, és a megváltóját.

Az elvárások nem nehezek, és nem betarthatatlanok.

(1János 5:3) 3 Mert ha szeretjük Istent, megtartjuk a parancsait. A parancsai pedig nem megterhelőek,

2021. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Jehova Tanúi nem szedik le az embereket!

Itt nincs tized, perselyezés. Kizárólag önkéntes alapon adakoznak azok akik itt vannak. Nincs meghatározva, hogy mikor és mennyit adhat ha tud.

Az adományok, mindig is része voltak Isten imádatának. Nem azért mert Istennek szüksége volna a Mi pénzünkre, vagy régebben az állatokra, áldozatokra.

Akik tudják, hogy miért adakoznak, azok nem tekintik "leszedésnek" azt amit adnak. Mert azok valós kiadásokra, váratlan katasztrófákra vannak félre téve.

2021. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6). Mondjuk hallottam én már hogy volt olyan lelkipásztor aki amikor az adakozást említette akkor hozzá tette: inkább susogjon mint csörögjön. 😏
2021. máj. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%

"Tiszta ellentmondás az egész írományod."

Nem kell a kérdezővel foglalkozni. Hetek óta szinte minden nap kiírja ezt, meg pár más kérdést. Sajnálom szegény kérdezőt, nyomorult lehet. Kérdező, ha valamiben kell segíteni, írj! Nagyon odavagy hetek óta

2021. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Az összes vallás manipulatív.
2021. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!