Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Októberben váltam el. Szeretné...

Októberben váltam el. Szeretném megkeresztelni a kisfiamat. Megtudom tenni az apa beleegyezése nélkül? Vagy valamilyen papírt kell vele aláíratnom? A párom is szeretné megkeresztelni a lányát, de ő még házas. Nála mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
2008. dec. 6. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy milyen vallásúnak akarod kereszteltetni a gyereket. A Katolikus Egyházban elég nagy a jelentőssége az érvényes házasságnak, magyarul "nem szokás" megkeresztelni egy gyereket, ha nem érvényes egyházi házasságban élnek a szülők. Persze van rá ellenpélda, de nem sima az ügy. Aztán az sem tiszta, hogy mit jelent a "párod beleegyezése nélkül". Kifejezetten tiltakozik, vagy pont leszarja, hogy meg lesz-e keresztelve a gyerek, vagy sem.
2008. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Szia

Az én párom évek óta elvált, de van két közös gyerekük, akik nem voltak megkeresztelve, mostanság, úgy 8 évesen lettek meg keresztelve, mi is mentünk. Az anyjuk intézte, ott ahol ők most laknak, akinek van élettársa, de nem házasok.

S a páromtól nem kértek semmilyen beleegyezést. Igaz ő sem ellenezte volna amúgy sem. (Amúgy római katolikus vallás).

ÜDv

2008. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell az apatol semmilyen beleegyezes, beszelj a pappal, a lenyeg, hogy a keresztszulok meglegyenek keresztelve. En is egyedul vittem a kicsimet a keresztszulovel, nekunk csak egy keresztszulo van. Semmi gond nem volt. Szerintem mar annyira kifordultak a csaladi kapcsolatok magukbol (mindenki neveli mindenki gyereket, elvalt, elettarsi kapcsolatban el...stb)hogy nem foglalkoznak mar vele annyira a papok sem. Bar, hallottam mar olyat, hogy a pap kekeckedett. De, beszelj a pappal, kerdezd meg elvallalja e a keresztelest, ha nem, akkor keress olyat, aki megkereszteli a kisfiadat. A parod is ugyanugy, mint te viheti a kislanyat.
2008. dec. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ÉN ATEISTA VOK és keresztelkedéskor a pap nem kért semmijen igazolást és igazolványt sem

csak a pénzt

ezek szerint vagy 3 vallás 33 templomába is megkeresztelhettük volna

de 1 is elég volt abbol

VAGYIS Probáld + potpapával

2008. dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!