Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engem nem kereszteltek meg, a...

Engem nem kereszteltek meg, a férjem római katolikus, a kisfiúnkat viszont szeretnénk megkeresztelni. A férjemnek úgy érzem, ez fontos. Nem zárkózok el én sem, én is örülnék, ha meg lenne keresztelve. Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

2011. nov. 1. 13:15
 1/7 ttiittaa ***** válasza:
Szia, nálunk ugyanez volt a helyzet, keresd meg az illetékes atyát! Nálunk nem zárkózott el előle, és minden további nélkül megkeresztelte, örült neki, hogy annak ellenére is katolikusnak akarjuk, hogy én nem vagyok az. (Hallottam előtte én is olyat, hogy nem keresztelték meg, mert bűnben élnek,...)
2011. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, az a fontos, hogy a keresztszülő legyen megkeresztelve, az nem baj, ha nincs mindkét szülő megkeresztelve. Sőt lehet, hogy úgy is megkeresztelik a kisfiútokat, hogy a keresztszülők közül is csak az egyik van megkeresztelve. Ez már a paptól függ, hogy vállalja-e. De egy keresztszülőnek mindenképp meg kell lennie keresztelve.
2011. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ttiittaa ***** válasza:
A keresztszülőknek nálunk is kellett igazolást kérniük a lakhelyük szerinti illetékes plébániáról...
2011. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Volt templomi esküvőtök? Úgy tudom az is kell. Illetve mi is hasonló cipőben járunk és ezt mondta valaki. De még azért utána kell járni.
2011. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ttiittaa ***** válasza:

Nem vagyunk összeházasodva. Nemhogy templomi esküvő... Gyermekeim apja római katolikus, én nem vagyok megkeresztelve.

Mondtak nekem is mindenféle dolgot, hogy kinek miért nem keresztelték meg a gyerekét (mert egyik szülő nem volt megkeresztelve; mert nem voltak összeházasodva; mert nem volt templomi esküvőjük...)

Megkerestem személyesen az illetékes papot, elmondtam mi a helyzet, hogy ennek ellenére szeretném a gyerekeket megkereszteltetni... Nagyon normális volt és segítőkész :-)

2011. nov. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Amennyire én hallottam, nagyon eltérő szinte paponként, hogy melyik mit vállal. Érdeklődjetek nála.
2011. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétele a templomi esküvő. De szokták úgy is csinálni, hogy a keresztővel egy füst alatt megtartják a templomi esküvőt is (csendben, szolidan). Ezt hívják házasságrendezésnek.
2014. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!