Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elmesélnétek megtérésetek...

Elmesélnétek megtérésetek történetét?

Figyelt kérdés

2021. máj. 11. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nincs ilyesmi történetem, mint pl. Szent Pálnak, hogy leesett a lóról és megvakult.

Ilyen közegben nőttem fel. Persze mindenkinek meg kell "küzdenie" a hitéért, hiszen ahogy az ember változik vagy problémákkal találkozik az életben, amiben hisz az megkérdőjeleződik.

Én utánaolvastam dolgoknak már gimis koromban, nagyon jó lelkivezetőm volt pont a problémás kamasz korban, egyetemen tanultam filozófiát (is), azóta is érdekelnek ilyen témák és olvasok, ezek mind segítenek a hitemben.

2021. máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

Nem azért kezdtem el olvasni a Bibliát, mert meg akartam térni. Inkább azért, mert a saját könyvtáramban nem volt Biblia, ezért fáradoztam érte, külföldre utaztam, csak szerezhessek egyet. Már előtte is kerestem az élet érelmét minden féle könyvekben, de valamennyi emberi elképzelés volt, és sokszor ellentmondó. Nos, reméltem a Biblia ad választ, találok választ néhány kérdésemre. Alig értettem belőle valamit. Már az elején sem értettem, miért nem időrendben van leírva a teremtéstörténet...de azt sem értettem, miért van Dávidnak olykor apró részletességgel leírva egy-egy élettörténete.

Valamikor az elemi iskolában a magyar tanárom arra tanított, amikor egy regényt olvasok, akkor azt a képet, jelenetet, amely leír valamit, azt képzeljem el, mintha magam is ott lennék pl. egy szoba, vagy táj leírásában, és a képzelő erőmmel lássam azt amit, amiről olvasok. Nos ez a tanács, rengeteget segített nekem hónapok, évek alatta Bibliai történetek megértésében, és persze maga a Biblia volt ebben a legnagyobb segítségemre. Hiszen Pál apostol azt írta a régi dolgok „a mi okulásunkra” írattak meg, valamint „példaképpen” , hogy bátorítsanak bennünket, „akikhez a dolgok rendszerének vége” elérkezett. Róma 15:4

Szóval lassan lassan "megláttam" Isten szépségét, szeretetét, jóságát, azt mennyire törődik velem is, és mennyi mindent tesz értünk ma élő emberekért. Teljesen másképpen látom már az életet, MINDEN kérdésemre megkaptam a választ az életünkkel kapcsolatosan, például arra is, miért tűri még az emberek szenvedését, és miért nem avatkozik bele abba, ami ma a világon zajlik...vagyis ez így teljesen nem igaz, mert jó ideje Krisztus felkészít egy népet, amely hamarosan túléli Isten haragjának a napját. Ma még bárki csatlakozhat Krisztus népéhez, hasonlóan, ahogyan Egyiptomból kivezette a népét, és sok egyiptomi is elhagyta a zsidó néppel az országot, és így megszabadultak ők is.

Ma nem csak Isten tesz az érdekünkben, de az angyalait is felhasználja az érdekünkben: "És láttam egy másik angyalt az ég közepén repülni, és örökkévaló jó hír volt nála, hogy hirdesse azt azoknak, akik a földön laknak, minden nemzetnek, törzsnek, nyelvnek és népnek. Ezt kiáltotta: „Mélységesen tiszteljétek Istent, és adjatok neki dicsőséget, mert elérkezett ítéletének az órája+. Imádjátok hát azt, aki az eget, a földet, a tengert és a vizek forrásait alkotta!” Jelenések 14:6

Sokkal szebb, boldogabb, békésebb az életem....és örömteli :-)

2021. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy leírtátok! :)
2021. máj. 16. 16:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én social medián találtam rá egy hívő lányra, aki ott hirdette Isten igéjét. Láttam rajta, hogy milyen boldog, és elhittem mindent amit mondott. Akkoriban nem voltam túl jól, nem volt életkedvem, stb. Nagyon meghatott amiről a videóiban beszélt, így én is elkezdtem Istenhez imádkozni hogy megtérhessek. Sokat olvastam Bibliát, de sosem értettem Isten mit üzenhet nekem. Leginkább csak imádkoztam és dicsőítő zenéket hallgattam. Később, mikor vissza kerültünk egy kicsit a normál életbe a karantén után, a környezetem befolyásolt is, és én is kevesebbet foglalkoztam Istennel.Végül addig jutottam, hogy már imádkozni is elfelejtettem. Ezek után vissza akartam térni Istenhez, de féltem, hogy már nem akar visszafogadni. Végül sikerült újra közel kerülnöm hozzá, de még dolgozom rajta, hogy jobb kapcsolatom legyen vele. :)
2021. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
(4. Vagyok) azért nekem még elég sok kérdésem van Istennel, Jézussal kapcsolatban, de próbálom megérteni őket.
2021. máj. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked is! :)
2021. máj. 18. 22:44
 7/9 KZitus ***** válasza:
100%

#5

Ha Istennel, az élettel kapcsolatosak a kérdéseid, a Bibliában mindegyikre választ kapsz, csak kövesd Isten utmutatatását, amelyek a Példabeszédek 2:1-5 verseiben íratott lea számodra is

2021. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(5. Vagyok) Köszi 7-es :)
2021. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs nagy történet. Annyi tudást szereztem össze, hogy ateistából istenszolga lettem.

Bár volt egy halálközeli élményem, aminek során végigjártam az összes felettünk lévő dimenziót a mennyországgal bezárólag, de ekkorra már rég istent szolgáltam.

2021. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!