Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha a hús fogyasztása nem...

Hogyha a hús fogyasztása nem egészséges, akkor Jézus miért evett húst?

Figyelt kérdés

Néztem egy filmet, amit Arnold Schwarzeneggerel vezettek fel, több tudós, ill. sportorvos szerint még az állati eredetű ételek is problémásak, akárcsak a tej, tojás..


A film:

https://www.youtube.com/watch?v=iSpglxHTJVM


2021. máj. 16. 18:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
61%
Kína tanulmányt olvasd el ha érdekel a téma.
2021. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
42%

A Biblia szerint Isten növényevőnek teremtette az embert (Mózes1 1:29). Amikor eljött az özönvíz előtti idő, akkor az egész föld színén elszaporodott az erőszak és a gonoszság, ebbe az is beletartozik, hogy az emberek állatokat is kezdtek fogyasztani, holott az ősi törvények tiltották. Az özönvíz utáni időket új teremtésnek hívják, mivel itt már módosított Isten pár szabályt, mint ahogy már korábban írták is, hogy engedélyezve lett a hús, de megvolt szabva hogy melyiket lehet és melyiket nem (tiszta és tisztátalan, kérődző és vágott körmű stb). És abba nem gondolt bele senki, hogy miért lett engedélyezve a húsfogyasztás? Azért mert hirtelen egészséges dolognak számított, vagy mert hosszú ideig borította a víz a földet és nem volt semmi növényi táplálék található, csak az állatokból lehetett enni amit Noé felvitt a bárkára, esetleg azért mert az embernek már teljesen eltorzult az ízlése mire megtörtént az özönvíz, és Isten úgy döntött, hogy akkor ezt a dolgot meghagyja nekünk, de nem korlátlan mennyiségben. Szerintem a két utolsó felvetésben lehet az igazság. Azért említettem, hogy nem korlátlan mennyiségben, mert ha körbenézünk, akkor saját szemünkel is látni fogjuk. A húsos, zsíros ételek nehéznek számítanak az emberi szervezetnek. Lehet hogy fiatalon még nem érezzük ezt, és annyit zabálhatunk amennyi jólesik, de ez később megváltozik. Ahogy haladunk előre a korral, egyre nehezebben és tovább emésszük ezeket a dolgokat, és a betegségek is kezdenek előjönni 35, 40 év után. Mert azt ne mondja nekem senki, hogy a magas vérnyomás, szív és érrendszeri betegségek (agyvérzés, szívroham), cukorbetegség, mentális betegségek, rák ezek normális dolognak számítanak hogy előjönnek az életünk második felében. Biztos hogy nem. A tvben mit látsz? Hirdetik a gyorskajákat, ilyen olyan húsokat, rögtön utána meg puffadás, vérnyomás, izületi fájdalom stb. elleni gyógyszereket. Ezt senki nem vette még észre?

Igen, Jézus és az akkori emberek is ettek húst, ez tény. De ezt olyan mértékben tették mint a mai emberek? Egyáltalán nem. Ünnepekkor jutott hús az asztalra, a halak meg nem ilyen szennyezett vizekben úsztak mint ma. Ha mi is úgy élnénk, hogy nagyon ritkán, kb kéthetente egyszer ennénk egy 20-30dkg húst, akkor szerintem nem lenne semmi baj. Ehelyett meg heti szinten az átlagembernek összejön a több kiló mindenféle silány minőségű ócska húsétel. Ha pedig teljesen elhagynánk a húst, akkor abból csak profitálna a testünk ez 100%, de a változatosság meg kell hogy legyen, nem szabad egyhangúan étkeznünk.

2021. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
82%
#12 - A halat evő emu húsa a legegészségesebb.
2021. máj. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
53%
Amiért én is eszek. Nem volt lehetőségében ezt kizárni az életéből.
2021. máj. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 22-esnek az egyetlen értelmes válaszát a bugyuta válaszolók tömegéből.
2021. máj. 17. 21:06
 26/29 anonim ***** válasza:
59%
Szivesen. Én csak azt írtam le amit egyszerű emberek saját bőrükön tapasztalnak, abból meg hogy a tévé meg a fizetett tanulmányok mást mondanak mindenki vegye le a saját következtetését, de ha majd odaér az idő és ők (mondjuk a lepontozók) is érzik magukon hogy valami nem stimmel, pedig "egészségesen" éltek, akkor majd jusson eszükbe ez, és remélem még nem lesz késő meggyógyítani magukat.
2021. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
82%
jaaj ez megint egy jehova simogató kérdés. mi meg jól bedőltünk
2021. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

az ember valójában állati és növényi eredetű ételek elfogyasztására egyaránt specializálódott...


a kérdésedre: filmes hiba, figyelmetlenség

(néha a Karib-tenger kalózaiban és a Harry Potterben is történt, hogy az operatőr kamerája belelógott... de hibák mindig vannak és pesznek is :)

2021. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
47%

Az evés maga primitív, ettől még szükség van rá, mert jelenleg primitív létformák vagyunk. Nekem is ugyanolyan testem van mint neked, pedig az elmém közelebb áll jézus egykori elméjéhez, mint az átlag emberéhez.


De amúgy ha meg lehet oldani, nyílván minél kevesebb rossz karmát felhalmozó dolgot eszel.

2021. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!