Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz, hogy a Hitgyülinél...

Az igaz, hogy a Hitgyülinél úgy történik a keresztelés, hogy elővesznek egy olyan felfújhatós gumimedencét, és abba a lelkész öltönyöstől bemártja őket?

Figyelt kérdés

2021. máj. 20. 11:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%
Én meg Református vagyok hála az égnek. Szórakoztató az a felfújt medencés dolog, és ha valaki kupukkasutja😁😁😁.
2021. júl. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
A Jehova tanúji jobbak mint a hitgyulisek. Legalább a Szentlélek nevében nem vergodnek. Ülnek szépen és tanulmányozzák a Bibliát, nem fetrengenek.
2021. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%
A Jehovisták szépen ülnek a tanulmányozáson valóban, csak nem a Bibliát tanulmányozzák, hanem az Őrtorony nevű hazugság gyűjteményt.
2021. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#7 Attól, hogy az övüké cirkusz a tiedé nem lesz kevésbé az. Sok fokkal vagytok rosszabbak bárki másnál.
2021. júl. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves 7.! Én a 4. voltam. Nem értem, mi a mondanivalója a kommentednek, így reagálni sem tudok rá. Tudtam már régóta, hogy Németh Sándor eredetileg katolikus volt. És?

"Aki mégegyszer mondom, eredetileg római katolikus." Lemaradt a mondatod végéről, hogy "volt". Ő maga sem ért egyet már a katolikus dogmákkal, vallásgyakorlattal. Ezért otthagyta ezt az egyházat. Ahogy mások is vannak mostanában is, akik katolikus háttérből térnek meg.

Ha a 2000 évet állítod szembe a 40 évvel, akkor azt is vedd figyelembe, hogy a 2000 év jelentős része alatt magát a Szentírást sem tették hozzáférhetővé a hívek számára, ez pedig nem nagy érdem, sőt. De a protestáns kontra katolikus vitát régóta nagy emberek sem tudták lezárni, nekünk is felesleges belemennünk. Ha akarsz, legyél büszke arra, hogy katolikus vagy és vedd ezt érdemnek, de majd ha végetér a földi életed, nem azt fogják kérdezni tőled, katolikus voltál-e vagy hitgyülis.

Németh Sándornak nagyon jó meglátásai vannak a Biblia alapján, ha néhány prédikációját végighallgatod, ezt könnyen felismerheted. Ettől még ő is csak ember, és hogy ki minek tekinti, az már az ő ügye.


Ne feledjük, hogy a katolikusoknál is vannak jó, igazhitű emberek. Nem az emberekkel van alapvetően a gond, hanem az alaptanításokkal, dogmákkal.


A kérdező eredeti kérdésre reagálva: nem igaz, hogy öltönyöstől mártják be az embereket, ilyet sehol nem hallottam. A gumimedence talán igaz lehet, de csak ott, ahol nincs külön erre a célra épített medence, vagy nem mennek medencés helyre, ahol megoldható a bemerítés.

2022. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam gumimedencés keresztelőt, bemerítkezést a Hit Gyülekezete keresztény közösségben. Öltönyben sem láttam senkit bemerítkezni, át szoktak öltözni erre a célra kialakított bemerítkezős ruhába. Tudom, hogy a történelmi egyházak tagjai közül egyesek számára ez furcsa lehet, de Jézus is ruhában merítkezett be a Jordán folyóba kb. 30 évesen, nem pedig csecsemő korában locsolták le.


A hites keresztények egy része a Dunába merítkezett be (pl. Németh Sándor), mások a Balatonba, illetve vannak erre a célra épített medencék is.



Baptista keresztények bemerítkezése:


https://www.youtube.com/watch?v=sThD0JeLYpI


Hites keresztényeknél bemerítkezés:


https://www.youtube.com/watch?v=9IqKT6YH3aA

2022. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tehát a kérdésben két hazug állítás van:


1 felfújhatós gumimedence

2 öltönyöstől


A bemerítés az igaz, az előző két hozzátoldás valótlan, vagy hazugság.

2022. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!