Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Támogatod, hogy a hazai...

Támogatod, hogy a hazai lelkészek soron kívül jussanak védőoltásokhoz?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 3. 18:10
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Részben támogatom.
Döntsék el azok, akik vezetik az országot.
Egyéb, leírom!
52 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%

Persze. Soron kívül kapjanak oltást az orvosok, a közműszolgáltatók dolgozói, a közigazgatásban dolgozók, a tanárok, a tömegközlekedésben dolgozók, az élelmiszeriparban dolgozók, a bolti eladók, a várandósok, most a lelkészek, a taxisofőrök, a gyári munkások, a rendőrök, a katonák, aztán a közútkezelő dolgozói, az ételfutárok, postások és még sorolhatnám.


Nyilván vannak olyan csoportok, amivel mindenki egyetért szerintem, hogy soron kívül kell oltani (pl. az orvosok, rendőrök) de valamilyen indokkal a felnöt lakosság 80 %-a megkaphatná "soron kívül" az oltást, és akkor azt vennék észre, hogy megint soron belül vannak, mert másik 7 millió ember előttük kapja meg "soron kívül".


Ha valakinek nem jött volna át az irónia, szerintem hülyeség lenne.

2021. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%

Elsőnek érdekelne, hogy milyen alapon?

Milyen kiemelt, létfontosságú tevékenységet látnak el, amely során szükséges az emberekkel való közeli kapcsolat?

2021. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
77%
Oké hogy az egészségügyben dolgozókat meg a tanárokat beoltják én nár azzal se értek eggyet hogy az egész kormány be van oltva!! Felháborító ők miért kapják meg előbb a többieknél? Az egyházban dolgozók meg várják ki a sorukat. Egy világjárvány közepén szerintem nem a mise a legfontosabb
2021. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
45%

Amúgy ne képzeljétek, hogy aki közülük nagyobb hatalmú, az már nem kapta meg rég az oltást.

Most inkább arról van szó, hogy a közpapokkal mi lesz.

El tudom képzelni, hogy a kormány megadja nekik ezt, a választási szolgálataikért cserébe.

2021. ápr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%
Nem, védje meg őket az istenük.
2021. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
39%
Tudom hogy a kormány meg a befolyásos emberek már rég megkapták ahogy már írtam is (#3) és a kormány eddigis elég vallásos volt szóval biztos megkapják amivel egyáltalán nem értek eggyet
2021. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
53%

Sok pap, lelkész végez kórházi szolgálatot, nagyon sok tanít hittant, mind az egészségügyi dolgozók, mind a tanárok kapnak/kaptak soron kívül. Ha ők kapnak, akkor a hasonló feladatot ellátó egyházi személyek miért ne kaphatnának?

Elszomorító, hogy sokan gonoszságukat kivetítve, minden józan gondolkodást nélkülözve fröcsögnek ilyenkor.


Ráadásul töredék annyi pap/lelkész van, mint amennyi tanár, jelentős részük koruk/betegségeik miatt pedig már megkapta az oltást.

2021. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
59%

"Sok pap, lelkész végez kórházi szolgálatot"

Betegekkel?

Akkor ők nyilván kapnak.

Amelyik meg nem, az nem.

A hittan az 1, max. 2 alkalom hetente.

2021. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
15%

"Betegekkel?

Akkor ők nyilván kapnak."

Igen, betegekkel. Miért is lenne olyan nyilvánvaló, hogy kapnak? Nem hallottam ilyenről.


"A hittan az 1, max. 2 alkalom hetente."

Igen, egy osztálynak heti 1, de inkább 2 alkalom. Egy vidéki iskolában is van legalább 8 osztály. Akkor az hány alkalom is valójában? Ők mitől érnek kevesebbet, mint egy másik tanár? Énekből heti 1 óra van (vagy annyi se), akkor az ének-zene tanároknak se adjanak?


Ráadásul ha a papot beteg hívja, vagy halálos ágyon fekvő beteghez hívják, akkor hivatásából fakadóan kötelező elmennie, neki nincs olyan védőfelszerelése, mint a mentősöknek és kórházi orvosoknak.


A sok gonoszkodás és gyűlölködés helyett csak kicsit kéne belegondolni helyzetükbe, csak egy minimális együttérzésre lenne szükség.

Nagyon szomorú, hogy sokan szó szerint azt a néhány ezer vakcinát sajnálják tőlük. Csak hozzávetőlegesen, most adtunk több tízezer vakcinát Csehországnak, de saját honfitársainkat nem lehet oltani, csak mert papok.

2021. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
71%

Ez nem gyűlölködés.

Egy átlagos dolgozó - BÁRMILYEN - bőven van olyan terhelésnek kitéve, mint egy pap, és valószínűleg fontosabb a munkája is.

Nem vele kellene kezdeni?

Persze a kiemelt dolgozók után.

2021. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!