Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliában miért tiltott a...

Bibliában miért tiltott a házasság előtti szex?

Figyelt kérdés

Azt szoktam mondani ha házas vagy van valakinek párja főleg gyerekei legyenek hűségesek, de pl én 21 vagyok nőtlen, miért bűn ha egy olyan lánnyal le fekszem aki ugyan olyan független mint én? Kit bántok én ezzel? Kinek ártok? Ez olyan logikátlan. Egyébként meg magánszféra, se papnak senkinek semmi köze bele.-

Azzal egyetértek a kereszténységgel hogy szeretetben kell élni bocsássunk meg egymásnak , tiszteljük egymást,,, de az ilyen szex dologba bele avatkozással nem értek egyet...


2021. máj. 20. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerinted ki veszi annyira komolyan a mai világban?Még a hívőknél sem gyakori hogy ezt betartják.


Persze a Biblia szerint "így lesznek egy testé,és egy lélekké" valaki ezt komolyan veszi,és ezért nem ítélem el őket.


Ha bibliának igaza van akkor nagyon nagy baj van az emberiséggel alapvetően,ezen a téren...Egyébként engem az zavar hogy az önkielégítésről sem szól semmi értelmes magyarázat a Bibliában (legalábbis én nem találtam) annak idején amikor foglalkoztam vele.

2021. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj 2000 évvel ezelőtti viszonyokra. Egy nő nem feltétlenül tudott egyedül megélni. Tele lett volna minden olyan gyerekkel, akiket senki sem tart el, vagy akinek nem tudták volna, hogy ki az apja. Vitás esetre nem volt dns teszt, de még védekezés sem.
2021. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Más világ volt az, akkor sokkal fiatalabban házasodtak, nem volt fogamzásgátlás sem. És ha a lány terhes volt, vagy volt "szerelemgyereke", szinte senkinek nem kellett már.
2021. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Valóban senkinek semmi köze hozzá....de ha már a Biblia érve, válasza érdekel, kikeresem neked mi erről Isten véleménye. A házasságon kívüli szexet a Biblia erkölcstelenségnek nevezi, ami görög por·neiʹa szó fordítása. Minden törvénytelen szexuális kapcsolatot magában foglal: házasságtörés, prostitúció, két nem házas személy közti szexuális kapcsolat, homoszexualitás és bestialitás.

1Tesszalonika 4:3

"Isten azt akarja, hogy szentek legyetek, és ne kövessetek el szexuális erkölcstelenséget."

A paráznaságot a Biblia az olyan súlyos bűnök közé sorolja, mint amilyen a házasságtörés, a spiritizmus, a részegség, a bálványimádás, a gyilkosság és a lopás 1Korintusz 6:9, 10.

„Kerüljétek az erkölcstelenséget! Minden bűn, amelyet az ember elkövet, a testén kívül van, de a kicsapongó a tulajdon teste ellen vét” 1Korintusz 6:18.

De miért számít ez? Azért, mert a Biblia arra figyelmeztet, hogy „Isten meg fogja ítélni a paráznákat” Zsidók 13:4. De ami még fontosabb, ha betartjuk Isten erkölcsi törvényeit, azzal bebizonyíthatjuk, hogy szeretjük őt, ahogyan erról a 1János 5:3 ír. Ő pedig a jóindulatával veszi körül azokat, akik a parancsolatai szerint élnek az Ézsaiás 48:18 szerint.

2021. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező

Te a Bibliáról kérdeztél a témáddal kapcsolatosan!

Írtam neked, hogy egyet értek veled, senkinek semmiköze hozzá, ahogyan te is gondolod.

Elmondanád miért érdekel a Biblia válasza ha hülyeségnek tartod? Milyen célból kérdezted? Nem értesz vele egyet? - ok. De akkor miért kérdezted?

Igen, a Bibliát valóban emberekkel íratta le, mintegy 40-el, de azok mind Istenfélők, és mélyen hívő volt valamennyi....gondolod Isten olyanokat választ erre feladatra, akik össze vissza minden félét írnak a kedvük szerint? Mit hiszel Istenről? Milyennek képzeled? Mi a legfontosabb tulajdonsága? Vár valamit Tőled?....nos ezekre a kérdésekre MINDRE megtalálod a Bibliában a választ.

Imádkozom érted, bárcsak megismernéd azt, mit szeretne veled tudatni Isten, mert akkor boldog, békés elégedett életet élhetsz, olyat, amilyenről a Zsoltárok 1:1-3 verse ír.

2021. máj. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2000 éve kitudja mi történt, az se tudom kik voltak a dédszüleim meg hogy éltek nem hogy biztos legyek 20000 könyvbe he jóasszony
2021. máj. 20. 19:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"ki veszi annyira komolyan"

Azok akik elfogadják, hogy a Biblia Istentől származik.

Valamint, akik egyetértenek Isten felállított erkölcsi elveivel.


1

A világban nem veszik komolyan, mert a világ nem Isten vezetése alatt áll jelenleg. Ezért mondta Jézus, hogy a Követői, nem része a világnak semmilyen módon.

Ebből látható a különbség a valódi keresztény életet élő, és a nem keresztény életet élő között.

2021. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Logikailag a házasságot sem feltétlen értem meg, szeretni jobban nem fogod tőle a párodat, és ugyanúgy otthagyhat.
2021. máj. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

8

A házasságot mint intézményt Isten alapította, és elvárja az emberektől, hogy ebben is ezek alapján járjon el.

A keresztény életet élő nem hagyja ott a házastársát. Tudja, hogy az Isten által kért törvényes házasság örökre szól. Ezért így is tervezi a jövőjét.

Isten gyűlöli a Hűtlenséget.

Az ember tanulhat pl a Gólyától. Egész életében egy párja van.

2021. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 Félen áll egy kapcsolat, tökmindegy milyen vallású, pláne a mai világban, ha ott akar hagyni ott fog, az ember változik, sosem tudhatod, az is lehet, hogy házasságon kívül kitart életed végéig.
2021. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!