Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarorszagon van konfirmalas?

Magyarorszagon van konfirmalas?

Figyelt kérdés
Erdekelne hogy nektek volt-e konfirmalasotok,mert en Erdelyben elo reformatus vagyok es minden itteni ismerosomnek volt viszont egyik magyarorszagi ismerosomnek sem pedig szerintem ez vallastol fugg es nem helytol

2021. máj. 21. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van Magyarországon is. Illetve a covid miatt elképzelhető, hogy nem volt.
2021. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van konfirmálás az evangélikus és a református egyháznál.
2021. máj. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2 Sőt a római katolikusoknál is. A hivatalos neve náluk is confirmatio, a bérmálás csak egy népnyelű változat.

Ált. minden felekezetnél pünkösdkor van. Protestánsoknál elég a helyi lelkész jelenléte, katolikusoknál a püspök végzi (esetleg általa meghatalmazott esperes stb.). Tavaly vsz. sok helyen elmaradt/később volt a járvány miatt.

2021. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*népnyelvű
2021. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van konfirmálás. Evangélikusok és reformátusok szoktak élni ezzel a lehetőséggel.


Nem is tudtam, hogy katolikusoknál a bérmálkozás is egyfajta "konfirmálás". Jó volt ezt a kérdést és a válaszokat elolvasni...

2021. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős családjában volt konfirmálás múlt hét vasárnap, szóval megtartják őket.
2021. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A katolikusok bérmálkoznak nem konfirmáknak. Ezt a marhaságot. Nálunk Nagyváradon van a bérmálkozásnak egy másik neve de az nem a konfirmálás.Nem akarok gubyolodni ezért pontosan nem tudom mi csak annyit hogy a Szentlélek is meg van emlitve abban az elnevezés én és alig tudom kihamozni belőle hogy az bérmálás mikor olvasok róla. Náluk nincs konfirmalas.
2021. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!