Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik ma Magyarországon...

Létezik ma Magyarországon olyasmi közösség mint az amis (amischok)?

Figyelt kérdés
Akik a modern technológiát száműzték és úgy élnek elszigetelten a világtól. Ha igen, hol? Hogyan lehet csatlakozni hozzájuk? Gondolom nem az interneten hirdetnek 😄

2021. ápr. 9. 09:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Élnek még páran tanyákon komfort nélküli vályogházakban.
2021. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Vannak ökofalvak, ahol be kell tartanod bizonyos szabályokat és akár minden komfort nélkül is élhető.
2021. ápr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerencsére itthon nincsenek, legalábbis annyira belterjesek biztos nem, mint az amisok.
2021. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Nincsenek. De ne akarj hozzájuk csatlakozni. Dönthetsz egyedül is úgy, hogy nem használsz technikát. Belterjesen szaporodtak az Amishok. Csúnyák, mint a Habsburg császárok voltak.
2021. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem szaporodni akarok velük, köszönöm 😆 hanem olyan közösségben élni, úgy, vagy hasonlóan ahogy mondjuk 200 évvel ezelőtt éltek az emberek. egyedül az embernek azért nehéz mindent előállítani amire szüksége van. Ha van egy komuna akkor egyszerűbb. Számomra kezd nagyon terhes lenni a modern civilizáció.
2021. ápr. 9. 10:44
 6/15 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Molyember ***** válasza:
100%
Pontosan mi a terhes a modern civilizációban? Tényleg érdekel, nem kötözködöm. Mi az, amit elhagynál, és ettől jobb lenne az életed. Elsőre azt mondanám, hogy a munka és a többi ember közelsége, de egy ilyen közösségben szerintem ezek fokozottan jelen vannak. Tényleg csak érteni szeretném.
2021. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért kérdeztem hogy van e ilyen közösség. Nem emberekkel van a fő problémám hanem a modernitással együtt járó zajjal, szeméttel és az egyre fokozódó technológiai függőséggel és a közelgő totális kontrollal. Ezzel a fogyasztói társadalommal. Elegem van abból hogy egyre több szemetet adnak el egyre drágábban, mindennek egyre rosszabb a minősége az élelmiszerektől kezdve a mindennapi használati cikkekig. A munka nekem nem büdös most is termesztünk otthon ezt-azt, befozünk, füstölünk, satöbbi. Szívesen bele tanulok állattartásba, földművelésbe is. Tisztában vagyok azzal hogy ez egy nehezebb életforma, de biztos vagyok benne hogy boldogabb.
2021. ápr. 9. 13:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincsenek amishok, azt hiszem Észak-Amerikán kívül sehol a világon nincsenek, illetve Dél-Amerikában élnek olyan mennonita és hutterita közösségek amelyik szintén elszigetelten a világtól és modern technológia nélkül élnek, nem annyira mint az amishok, de majdnem.
2021. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De akkor mi gátolja meg, hogy úgy élj, ahogy neked jó? Nem kell ahhoz közösség, hogy a saját elveid szerint élj.
2021. ápr. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!