Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jordániai muszlimoknál szokás...

Jordániai muszlimoknál szokás a többnejűség?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném nem szeretnék rasszista “hírekben láttam,neten olvastam” és társai hozzászólásokat,csak értelmes válaszokat.

Szóval megismertem egy muszlim vallású arab srácot. Itt tanul Magyarországon, értelmes, kedves srác. Azt mondta nagyon tiszteli a vallását,de már alakulnak köztünk a dolgok és valószínű nemsokára intimebb is lesz a viszonyunk. Komoly kapcsolatot keres és én is, még a randevú fázisában vagyunk. Az lenne a kérdésem náluk mit mond a vallás? Csak házasság után lehet szexelniük? Van olyan hogy többnejűség? Nem tudok sokat a vallásról de kedvelem és szeretném megérteni a látásmódjukat...stb.

Ahány arab ország annyi szokás és nehéz értelmes választ találni.

Előre is köszönöm az értelmes hozzászólásokat!



2021. máj. 31. 03:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Jordánia 95%-a muszlim. A jordániai muszlimok 93%-a szunnita muszlim, a maradék ahmadi vagy síita vagy simán csak muszlim.

A Korán (a muszlimok szentkönyve) tiltja a házasság előtti szexet ahogy a Biblia is, de ahogy a legtöbb keresztény nem tartja be szerintem a legtöbb muszlim szintén nem tartja be.

A Korán szerint egy férfinak négy felesége lehet (Korán 4:3).


Egyébként nem ide tartozik, de foltongatod, hogy át térsz te magad is az iszlám vallásra?

2021. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem,igazából nem terveztem semmi ilyesmit,annyira még nem ismerem,de nem tartom elképzelhetetlennek,attól függ hogy alakul a kapcsolat. Nyitott vagyok az új dolgokra,sose voltam egy nagy hívő,nekem nem tetszik ahogy látom pl nálunk a vallás elanyagiasodását,ahogy a papok minden áron pénzt akarnak kicsikarni az emberekből,élősködnek a nyomorunkon stb. Kicsit gáznak tartom a bort iszik vizet prédikál dolgot. De nem vagyok ateista,szóval elég furcsa a kapcsolatom a vallással,de majd az idő eldönti.
2021. máj. 31. 11:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Muszlim vagyok, nem jártam még Jordániában, de tudomásom szerint nem elterjedt szokás arrafelé, a többnejűség.


A többnejűség egyébként is inkább a tehetős családoknál fordul elő. Nem tudom egyáltalán Jordániában a jogszabályok lehetővé teszik-e a poligámiát ? Most rákerestem és úgy látom hogy igen. A Kegyes Korán egyértelműen egyetlen feleséget javasol egyébként, még ha lehetőséget is ad több feleségre.


Igen nemi élet kizárólag a házastársak között lehetséges. Ez rendkívül fontos ! Semmiképpen ne is menj bele házasságon kívüli szexuális kapcsolatba, mert akkor szerintem az illető egyáltalán nem is vesz komolyan Téged.


Abdullah


Abdullah

2021. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolótól kérdezném.

Mindketten fiatalok vagyunk

Én csak 20 éves ő 25. Nem akarok én házasodni jó darabig de szeretnék egy tartós normális kapcsolatot a sok csalódás után ami ért és ő remek embernek tűnik. Kedves,figyelmes,odaadó.

Nem zavarna ha nem házasodnánk össze vagy úgymond nem velem tervezné örökké a jövőjét. Csak az a kérdésem lenne hogy “nyugati” szinten “normális” kapcsolatra lehet vele esélyem. Olyanra gondolok hogy randik, közös programok, esetleg együttélés stb. Nem gyerek meg házasság, nekem az elég távoli és van egy olyan érzésem az ő kultúrájukban a családjának is lenne ebbe bőven beleszólása.

Ha később ugy alakulna persze örülnék ha együtt maradnank de ez rajta is függ, a családján is mennyire vallásosak stb.

2021. máj. 31. 14:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező !


Igazàból mindketten felnőtt emberek vagytok, akik a döntéseikért felelősséget kell hogy vàllaljanak.

Én nem ismerem az ő szàndékait, és azt sem tudom mennyire vallàsos. Igazàból ezeket vele kell majd megbeszélned. Nagyon sokféle ember van a muszlimok között is. :)

A hàzasságon kívüli szexuális érintkezés mindenesetre nagyon ellentétes az Iszlàmmal. Sőt bűn.


Erősen javaslom, hogy minél előbb mutasd be a fiatalembert a kedves szüleidnek, csalàdodnak !

Sőt ezt neki kéne kezdeményeznie minél előbb én úgy gondolom.

Ez mutatnà hogy tisztel Téged, és komolyak a szàndékai.


Abdullah

2021. máj. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%

"Szóval megismertem egy muszlim vallású arab srácot. Itt tanul Magyarországon, értelmes, kedves srác. Azt mondta nagyon tiszteli a vallását,de már alakulnak köztünk a dolgok és valószínű nemsokára intimebb is lesz a viszonyunk."


Ha komoly kapcsolatot akarsz felejtsd el! Ahogy hozzámész máris a tárgya leszel. Nem érdemes arabokkal kezdeni. Udvarolni tudnak, tudják, hogy buknak rá a fehér nők. Összes ismerősöm így járt, aki arabbal kezdett. Én szóltam

2021. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sok muszlim férfi agyonkényezteti a feleségét :)


Sokféle ember van, vallàstól függetlenül.


Abdullah

2021. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Abdulla(gondolom ez a neved,hisz minden válaszod végén ott van,ha nem akkor elnézést) koszonom szépen a hasznos válaszokat.

Igyekszem vele megbeszélni ezeket és tisztázni a vallás kérdést mert nem tudom ő hogy áll hozzá,mennyire gondolja komolyan,de nem csak a vallást a kapcsolatot is.

Szépséges napot Neked!

2021. máj. 31. 16:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Örülök ha csak egy kicsit is tudtam segíteni.


Neked is nagyon szép napot :)


Abdullah

2021. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyjából minden arab országban úgy van - max a nagyon "elmaradottak" a kivételek, hogy házasság előtt tisztázzák a felek, hogy a feleségnek rendben van-e, ha lesz rajta kívül más feleség is. Mert a feleség beleegyezése kell ehhez - legalábbis én 2 évig együtt voltam egy algír sráccal, ő ezt mondta nekem. Egyébként is csak a gazdagok engedhetik meg maguknak, hogy több feleségük legyen, mert mindent egyformán kell biztosítani az összesnek. Mondjuk ha van 4 feleség, az 4 külön háztartás - és ugye náluk többnyire a férfi a kenyérkereső, a nők otthon vannak a gyerekekkel. Szóval 4 feleség = 4 család eltartása.


Ami a szexet illeti, az attól függ, mennyire mélyen vallásos. Nekem anno azt mondta a barátom, nem fog velem lefeküdni, ehhez képest 3 hónapig bírta, utána rendszeresen szexeltünk. Amúgy is tudtam én az elejétől, hogy úgysem fogja kibírni. 😅

2021. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!