Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan személy aki ateistából...

Olyan személy aki ateistából vagy kételkedőből lett hívő?

Figyelt kérdés
Tehát ismertek olyan embert aki régen nem hitt de ma már igen? Nem úgy értem hogy fanatikus hívő lett, hanem elfogadja hogy van Isten és kész, nem kételkedik, nem tagadja többé. Esetleg ti akik ezt olvassátok, veletek megtörtént ez? Érdekelnének ilyen történetek, szóval nem csak egy "Igen" hanem elmesélve, hogy miként történt ez meg veletek... Előre is köszi!

2021. jún. 1. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerek egy amerikai keresztény hitvédőt aki ateista volt fiatal korában, itt van a hitvallása ha érdekel (és ha nem gond, hogy angolul van): [link]
2021. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek egy idős volt emelt biológia tanárt, kutatóbiológust. Keresztény neveltetést kapott, de sosem hitt igazán. Aztán túlélte második világháborút, forradalmakat, gyermeke hunyt el a karjaiban, és nagyon profi a biológiában-kémiában, de mégis a történtek hatására hívő lett, azt mondta van olyan dolog, amin nagyon sokat kellett gondolkozzon, hogy hitelesnek vélje. Nagyon toppon van a néni 80+ évesen, eszméletlen okos és bölcs, kedves és kiváló pedagógus, nehéz hattérrel
2021. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Boros Lajos egykori bűnöző.
2021. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:
2021. jún. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 KZitus ***** válasza:

ez is érdekes. Elmondja miért lett ateista, és azt is, miért kezdett hinni Istenben

[link]

2021. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem valami nagy sztori, mindig szoktam mosolyogni amikor megkérnek meséljen el hogyan tértem meg. És akkor az emberek ilyen döbbenet csodatörténetet várnak mint mondjuk Pálé volt a Bibliaban, hogy én gyűlöltem a vallásokat, de volt egy látomásom és megértem stb, de ennél unalmasabb sajnos.

Egyszerűen nem voltam vallásos sosem, a családom sem az, nem keresztény nevelést kaptam, iskolába se volt kötelező templom, Bibliánk volt otthon egy mutatóban, de életemben nem vettem kézbe.

Aztán amikor végeztem az iskolával, elköltöztem albérletbe más közeg vett körül, új barátok és úgy amikor huszonéves az ember akkorra fejlődik ki az identitása, amit a környezetéből szív fel.

Ezek az első alkalmak amikor Isten konkrétan elezdett dolgozni az életemben, akkor még fel sem fogtam, hogy én valamilyen útra rátértem. Amikor először voltam Istentiszteleten még Angliában az csak egy szivesseg volt egy barátom vitt el, majd megigertették velem, hogy visszamegyünk következő alkalommal is 🙂

És ugyanettől a barátomtól amikor ajándékozott egy Bibliát karacsonyra. Akkor azt mondtam, hogy ahh pont nem erre volt szükségem éppen nagyon zűrös volt az életem. Új munkahely, új ország, új lakás, szerelmi csalódás, magány, rossz idő, reménytelenség stb. Ilyen állapotban kezdtem el a Bibliát és elkezdtem úgy imádkozni az Istenhez, mint nem valami hihetetlen elképzelhezetlen valami az univerzumban, hanem mint az én teremtő Istenem aki itt van és figyel rám. És ismer, és segít.

A következő nagy esemény amikor ezt elmeseltem egy régi barátomnak aki utálta a vallásokat. Meséltem neki arról mit tapasztaltam meg, mi a Biblia üzenete és valahogy így válaszolt, "minden keresztény idióta te sem vagy más"

Akkor ott leesett, hogy most már kereszténynel számítok és ez nem csak jó volt a lelkemnek de egyben egy stigma is. Egy ilyen pecsét amit sokan radnyomnak, hogy "ez hülye" azóta kaptam már cifrabbakat is.

Szóval ez az én sztorim tök átlagos történet. Kellett valaki aki rátoljon az Isten felé vezető útra és mivel nem voltam elutasító elindultam a lejtőn ahol már nem volt megállás 🙂🙏

2021. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszként eljutottam oda, hogy nem tudni, hogy van-e isten. Utána pár év alatt elég tudást gyűjöttem össze, hogy megértsem isten mibenlétét, azóta kész tény, hogy van.
2021. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!