Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy rendezzem a hit kérdését?...

Hogy rendezzem a hit kérdését? (kereszténység)

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem tudok azonosulni a vallással, a gondolkodásmódom nem tudom összeegyeztetni ezekkel a hitbeli dolgokkal. A legszívesebben abban hinnék, hogy minden értelmetlen, és a halál után nincs semmi, nem létezik bűnös és bűntelen, ezek a társadalom által alkotott normák, és nem egyetemes igazságok. Így érzek, és ezzel tudok lélekben azonosulni, ezek pedig nem keresztényi gondolatok. De mégis ott van a fejemben, hogy mi van, ha van Isten. Vallásos családomban nőttem fel, ez az oka. A kiskoromból rámragdt hittől nem tudok szabadulni, nem tudom elengedni, mert ilyen az emberi természet, a hitbeli dolgokat alig lehet kiírtani. Próbáltam már elengedni ezt, nem sikerült, ott maradt a stressz, hogy mi van, ha mégis. A hittel meg az a bajom, hogy nem tudok az ilyen életformával, gondolkodásmóddal azonosulni. Úgy érzem az ilyen vallásos gondolkodásmód olyan érzelmeken alapul, amikkel én nem tudok azonosulni. Két szék közt pad alá estem és nem tudom mit csináljak, viszont szeretném rendezni.

2021. jún. 1. 20:43
1 2
 1/14 anonim válasza:
18%
Ismerős. Beléd van ültetve a hit gyökere, amit nem tudsz kitépni magadból. Csak akkor leszel nyugodt, ha elfogadod hogy Isten létezik, és igyekszel úgy élni.
2021. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Én majdnem beleörültem abba amit most leírtál,végül elfogadtam hogy isten létezik,de nem tudok a törvényei szerint élni...így hát úgy élek mint a "pogányok" egy két kivétellel...nincs valami jó életem,de legalább nem vagyok megőrülve.
2021. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Mindig is hittem Istenben, csak már untam a templomba járást, meg hogy cikiznek a haverok. Ezért úgy gondoltam hogy hiszek a magam módján, otthon lerendezem a hit kérdést templomba járás nélkül. Meg bulizni akartam, piálni. Aztán impotens lettem, elmaradtak a haverok is, és a templom is.
2021. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#1 az elfogadásig menne, utána van a gond, hogy nem élvezem a hívő életet, nem tudom lelkileg átérezni. Ha Isten létezik nem színjátékot akar, és tudja, hogy belül nem tudok azonosulni.


#2 igen én is így érzek, hogy ez nagyon stresszes, az ellentét.


#3 igen, nekem ezek a formaságok részletkérdések lennének. Mert a misén elüldögélek, az nem érdekel. Az a gond, hogy Isten tudja, hogy belül mit érzek.


Úgy érzem a vallás az az adott társadalomnak az értékrendje, csak ez az egész Istenhez kötve. Megjátszhatom, hogy ilyen vagyok, hogy úgy élek, de Isten, mivel isten, tudja, hogy mit érzek. Olyan, mintha gondolatrendőrség lenne, ha nem olyan vagyok pokolra jutok, de olyan lenni meg nem tudok, mert szembe megy a természetemmel. Képtelen vagyok azt érezni.

2021. jún. 1. 21:22
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

A vallásoskodás nem tetszik, vagy Jézus értékrendje a szeretetről? Vagy hogy Isten megparancsolja, hogy szeressünk?


A pokolról:

Bolyki György: Mi lesz a pokolban?

https://www.youtube.com/watch?v=ol4Xvustuow

2021. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A vallásoskodás szerintem csak az embereknek fontos, és nem Istennek. De ettől függetlenül azzal nem lenne gond.


Szeretni nem tudok, azzal jobban van bajom, és nem is akarnék. Ridegen élném az életet szeretet nélkül. Nem akarok és nem is tudok szeretni.

2021. jún. 1. 22:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát pedig, kérdező, döntened kell.

Úgy látom, hogy jelenleg csak a félelem - a büntetéstől - ez tart meg téged a hitnél.

Ez pedig a létező legrosszabb dolog, még a hívők is elítélik, és így lesz valaki a legkönnyebben valláskárosult.


Én persze azt tanácsolnám neked, hogy találd meg végre a bátorságod, és merd kimondani, hogy nem hiszel istenekben. Jobb lesz az életed, ha képes vagy rá.


Ha viszont nem vagy erre képes, akkor vedd tudomásul, hogy nem vagy képes rá. Akkor térj vissza a valláshoz, és viselj el mindent, ami ezzel jár. Akkor vegyed próbának, vagy büntetésnek, ami csak neked szól, személyesen.

Más út szerintem nem nagyon van... olyan, ahol egyben marad az elméd.

2021. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretni nem tudok, azzal jobban van bajom, és nem is akarnék. Ridegen élném az életet szeretet nélkül. Nem akarok és nem is tudok szeretni."


Még ilyet nem pipáltam. Biztos van oka ennek, azt kellene feltárni, hogy miért? Ijesztő állapot.

2021. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pszichológus tudna itt sokat segíteni, keress egyet!
2021. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is.


#8 valószínűleg nem lesz bátorságom. Még egy darabig keresem a kompromisszumot aztán valamerre eldőlök, legalábbis remélem. Mi másért választanám, mint a félelem miatt. A társadalom normáit is ezért követem. Csak a társadalom előtt lehet színlelni, a hitben meg nem.


#9 lényegtelen, hogy mi az oka. De tudom mi, viszont, ettől nem változik a helyzet.


#10 a pszichológus elkezdene az ókokban turkálni, és elkanyarodnánk ettől az egy problémától. A személyiségem a nem vallásos emberek szemében se lenne normális, így megpróbálna a pszichológus egy másik útra terelni, hogy megváltozzak. Ez ugyan az, mint a vallás. A vallás elfogadása is ez lenne, hogy dobjam el a mostani személyiségem. A szememben az, amit a pszichológus normálisnak, egészséges gondolkodásmódnak tartana, ugyan olyan elnyomása a mostani természetemnek, mint a vallás.

2021. jún. 1. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!