Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mohamed próféta az Iszlám...

Mohamed próféta az Iszlám vallás megalkotásakor mennyi elemet vett át más kultuszokból, és mennyit alkotott saját kútfőből?

Figyelt kérdés
A muszlim hit mennyit köszönhet a zsidó-, és keresztény vallásoknak? Van erről valami egységes álláspont?

2021. jún. 2. 12:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
6%

#10: Tudsz mutatni nekem olyan hiteles hadíszt ami felszólítja a Nőket, hogy takarják el az arcukat ? Mert én ilyenről nem tudok. És ajánlom figyelmedbe a 9.-es válaszomat is.


Abdullah

2021. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
"Az Iszlám nem írja elő, hogy a nők takarják el az arcukat. A muszlim nők nagy többsége nem is tesz így." Ez lényegében attól függ hogy ki, hol és hogyan értelmezi a dolgokat. Egy jelentős részük nem csak hidzsábot hord, hanem nikábot, sőt budkát is. Van aki meg egyiket sem. Mindegy. Nem ez volt a mondanivalóm lényege.
2021. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

"Tudsz mutatni nekem olyan hiteles hadíszt ami felszólítja a Nőket, hogy takarják el az arcukat ? Mert én ilyenről nem tudok."

Bevallom őszintén különösebben nem érdekel a dolog. Így nem fogok hádíszokat keresgélni és nincs is kedvem elmélyedni a témában. De mivel többen is ezen a véleményem vannak az iszlámon belül, (szunniták is), ha érdekel a téma az ő véleményüket olvasgasd a kérdésben. Alapvetően gondolom nem a levegőből szedték az ötletet, hanem hádíszokra hivatkoznak.

2021. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
6%

"Bevallom őszintén különösebben nem érdekel a dolog. Így nem fogok hádíszokat keresgélni és nincs is kedvem elmélyedni a témában. De mivel többen is ezen a véleményem vannak az iszlámon belül, (szunniták is), ha érdekel a téma az ő véleményüket olvasgasd a kérdésben. Alapvetően gondolom nem a levegőből szedték az ötletet, hanem hádíszokra hivatkoznak."


Magam is szunnita vagyok, nincs ilyen hadíszunk tudomásom szerint.


Természetesen nem kérem, hogy foglalkozz ezzel.


Abdullah

2021. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mohamed azt állította, hogy Ábrahám és Izsák és Jézus Istenének a prófétája, ugyan az az Isten nyilatkoztatta ki a Koránt aki a Tórát, a Zsoltárok könyvét és az Evangéliumot. Magát az Allah nevet is az arab keresztényektől vette. Vagyis kapásból átvette a judeo-keresztény Istent a prófétákkal együtt, átvette az angyalok koncepcióját is mint Isten szolgái és hírnökei, a Pokol és a Menny koncepcióját (még ha nem is ugyan úgy), az arab pogány folklórból átvette a dzsinneket, a zarándokutat a szent városba ahol a Kába van.
2021. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Az a baj magával a kérdéssel, hogy rosszindulatúan feltételezi, hogy Mohamed Prófétánk (béke legyen vele), úgymond "kitalálta volna" az Iszlám vallást."


Hát ez érdekes mivel a muszlimok azt állítják hogy a Biblia meg lett hamisítva! Pedig a keresztények a Bibliát Isten szavának tartják és hiszik hogy Isten megőrizte azt hogy az üzenete fent maradjon.

És nem lett meghamisítva a Biblia! A hamisítás egy rosszindulatú feltételezés!


"Gondolom, most az jön, hogy fanatikus vagyok :) Nem, nem vagyok fanatikus. Csak őszintén hiszek."


A keresztények meg csak hazudnak! Nem ,nem hazudnak! Csak hiszik hogy a Biblia Istentől van és ami abban le van írva az nem hamisítás!

Én sem vagyok fanatikus ,hiszem hogy ez az igazság!

2021. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

"A keresztények meg csak hazudnak! Nem ,nem hazudnak! Csak hiszik hogy a Biblia Istentől van és ami abban le van írva az nem hamisítás!


Én sem vagyok fanatikus ,hiszem hogy ez az igazság!"


Mindenkinek szíve joga abban hinni, amiben csak akar.

Eddig sem mondtam màst.


Azért mert ebben hiszel, biztos hogy nem vagy fanatikus.


"Hát ez érdekes mivel a muszlimok azt állítják hogy a Biblia meg lett hamisítva!"


Igen ezt àllítom én is. De nem szoktam ezt csak úgy a keresztények orra alà dörgölni. Kivéve ha éppen az Iszlàmot tàmadjàk.



Abdullah

2021. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Blackice75 ***** válasza:
19%
A koránt a katolikus egyház alkotta meg, a nagy babiloni parázna
2021. jún. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!