Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem szentségtörés, vagy...

Nem szentségtörés, vagy legalábbis a halott megsértése, ha a régészek a sírokat kiássák?

Figyelt kérdés
Vagy ők ezt megmagyarázzák annyival, hogy méltatlan sírhelye van mondjuk egy fáraónak, ezért kirámolnak mindent, majd múzeumokba elhelyezik, hogy pénzért mutogassák? Mi jogon zavarják meg az örök nyugalmát egy holtnak? A tudomány nevében ezt is szabad?

2021. jún. 3. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban azért, hogy ne kerüljön sírrablók kezére a holttest, és a vele együtt eltemetett értéktárgyak. Inkább legyenek egy őrzött múzeumban mintsem a feketepiacon.
2021. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
A tudomány legalább megőrzi. Ellenben ha vallásfundik találják meg és az nem illik valamelyik szent könyvükbe, akkor porig rombolják.
2021. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol ezeket megtalálják, ott előszeretettel pusztítják el a régészeti leleteket a vallás nevében. Amikor Moszult visszafoglalták a szélsőségesek 2014 környékén, szisztematikusan kezdték rombolni a helyi kulturális örökség még megmaradt értékeit. Afrikában ugyanez, csak ott maximum ellopják a nagy részét, aztán megy magánkézbe.

Sokan azt követelik pl Egyiptomban, hogy a British Museum adja vissza a gyarmati időkben ellopott régészeti leleteket. Azt viszont már nem tudják garantálni, hogy a visszaadott tárgyakat nem lopnák szét azonnal.

A British Museum-ban legalább mindenki láthatja és biztonságban vannak.

2021. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerinted a hullát kb mennyire zavarja? Hogyan lehet szerinted megsérteni valakit, aki már nem létezik?
2021. jún. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha tudomány nem lenne, az asszonyok esténként a fonóban vernyákolnának, a férfiak pedig kaszával csapkodnának aratás címén. Ezt ne feledd kérlek.

Egyébként konkrét kérdésedre természetesen minden tudósnak vannak vannak erkölcsi fenntartásai minden tevékenységükkel kapcsolatban, és a pro, kontra érveket mérlegre is teszik.

Ám valahogy úgy van, hogy a megismerés mindig fontosabb, mint az álszent ájtatosság.

Igen, azt hiszem, az ájtatosság itt a helyes szó.

2021. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"A tudomány legalább megőrzi. Ellenben ha vallásfundik találják meg és az nem illik valamelyik szent könyvükbe, akkor porig rombolják."

A materialista evóbiológusokra gondolsz? Hány millió leletet semmisítettek már meg, mert cáfolta az evolúciót...

HA nem lenne az idióta materializmus, sokkal előrébb tartana a világ erkölcsileg és technikában is

2021. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
A 6-os válaszadó felállította a gyakorikérdések negatív IQ ekordját. Pedig alacsony a léc, de sikerült a baromjának mínuszba vinni.
2021. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm☺
2021. jún. 3. 15:07
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"A 6-os válaszadó felállította a gyakorikérdések negatív IQ ekordját. Pedig alacsony a léc, de sikerült a baromjának mínuszba vinni."

Te ezzel a hozzászólásoddal szerencsére csak emelted a GYAK fényét, kiskutyusom. Mostanában elkezdtél csúnyán beszélni, nagyon kinyílt a csipád így a virtuális térben, kis gyávám.

2021. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ez úgy van, hogy sok sírt rendszerint úgyis feltúrnának, mert pl. építkeznek. A talált leleteket pedig az emberiség közös örökségének tekintik. Tehát ilyen címen viszik el őket.

A 4-esnek nincs igaza. Ugyanis fontos az elhunyt végakarata. Fontosnak kellene lennie. Teljesen mindegy, hogy tegnap halt meg vagy 5000 éve, mivel ember-ember. Én személy szerint mindig visszásnak tartom a múzeumok viselkedését, pl. amikor kitesznek egy múmiát, mintha egy tárgy lenne, nem egy halott ember.


Az, hogy a tudomány megőrzi őket...hát, igazából elég kérdéses. Igazából nincs rá hatalmuk. A leleteket össze-vissza hurcolják szerte szét a világban. (Az is megkérdőjelezhető, hogy pl. a 19. században volt-e joguk egyiptomi és kínai leleteket az európaiknak csak úgy eltulajdonítani a tudomány nevében.) Ha egyszer jön egy nagy háború rengeteg minden fog megsemmisülni és az utókornak totál rekonstruálhatatlan lesz, hogy az a pár lelet, ami fennmaradt azt tulajdonképpen honnan származik és mikor találták stb. A Múzeumokra rádobnak egy bombát és kész vége. A II. vh-ban is rengeteg műkincs megsemmisült vagy eltünt és sosem került elő.


Én nem vagyok tudomány ellenes, mert szerintem is fontos, hogy minél többet megtudjunk a múltról, de egyébként elég szomorú ez az egész és van amikor meg kifejezetten tiszteletlenek szerintem.

2021. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!