Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha voltam gyonni de (a nagy...

Ha voltam gyonni de (a nagy izgulásban) elfelejtettem meggyónni valamit azt meg kell gyonjam? Szükséges emiatt megismételni a gyónást? Szentségtörést elkövettem ezzel vagy (mivel nem volt szándékos) nem?

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Elvileg gyónás közben lehet mondani, hogy több bűnre nem emlékszel.

De hogy lehet elfelejteni a bűnt?

2020. jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia,

Mivel nem volt szándékos, így nem történt semmi baj. De a legközelebbi gyónásnál ne felejtsd majd el elmondani, mert így a papnak a tanácsát is hallod majd, -hogyan lehetne legközelebb elkerülni azt- és erre is add feloldozást vagy engesztelő jótéteményt..


Az emberi gyengeség része, de érdemes felírni egy kis cetlire vagy telefonos jegyzetbe nagyjából ezeket a dolgokat és akkor biztosan meglesznek.

Illetve a végén mindig mondd, hogy "több bűnömre nem emlékszem"..

Remélem segít, kedves üdv. Áldott napot!

2020. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Pál apostol azt mondja, hogy nem szabad bűnben Jézushoz menni, ezt arra érti, hogy abban az időben voltak olyanok, akik a gyülekezeteikbe csak a pénzszerzés miatt jártak, ő nekik mondja, hogy ilyen állapotban nem szabad Jézus elé menni. Azért isszuk Jézus áldozati vérét, hogy megváltson a bűnökből, azaz te nem követtél el hibát, mert még lelkiismeretfurdalásod is van. Az viszont hibát követ el, aki valóban nem bánja meg a bűnét és úgy megy oda, mert sajnos sokan vannak ilyenek.
2020. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

"érdemes felírni egy kis cetlire vagy telefonos jegyzetbe"

Így viszont illetéktelen kezekbe is kerülhet akár, tudjál róla. Ha annyira fel akarnám írni, minimum kódolva írnám fel, hogy lehetőleg csak én tudjam, hogy mi van odaírva.

2020. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig érkezett válaszokat. Általában én is fel szoktam írni egy kis papirocskára. De ez a gyónás más volt, bementem a sekrestyébe és megkérdeztem a papot, hogy mikor jöhetnék gyonni mert már rég óta nem mértem eljonni. És ő azonnal a segítségemre sietett így már nem volt időm lejegyzetelni. Azelőtt este alaposan átgondoltam mindent tehát nem felkészületlenül mentem oda.
2020. jún. 23. 23:50
 6/10 A kérdező kommentje:
#1 úgy felejtettem el, hogy már egy ideje nem voltam gyónni és nagyon izgultam és féltem.
2020. jún. 23. 23:51
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
És melyik bűnöd maradt ki?
2020. jún. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Ne válaszolj neki, semmi köze hozzá!


Nyugi, a gyónás nem valami teszt, amin mindenre emlékezni kell. Nem baj, hogy elfelejtetted. Majd legközelebb megemlíted, hogy ez volt és kész.

2020. jún. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem direkt hagytad ki, akkor nem szentségtörés.

Ha majd legközelebb mész gyónni, akkor említsd meg.

Én fel szoktam írni cetlire, mert volt, hogy kihagytam valamit és bosszantott. Még sosem került illetéktelen kezekbe, közvetlen gyónás előtt írom össze, majd gyónás utána összetépem és egy az első kukába. :))

2020. jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tislerics Máté ***** válasza:
0%
:D
2020. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!