Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a tiszta kegyelmi...

Mit jelent a tiszta kegyelmi állapot?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 16:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Azt, mint a sima kegyelmi állapot. Nincs különbség. Cselekedeteidet nem tudod hozzáadni az üdvösséghez. Az üdvösséged kizárólag Krisztus munkáján és áldozatán alapul, csak Ő dolgozhatott meg azért, hogy mindenki kegyelmet kapjon, aki kéri, aki elfogadja Krisztus áldozatát és szabadulni akar a bűntől.

Bármit cselekszel, se közelebb, se távolabb nem visz az üdvösségtől

2021. jún. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Egy kérdés alatt láttam ezt a kifejezést, mikor házasságot kötnek, akkor azt tiszta kegyelmi állapotban igyekeznek tenni. Valahogy így volt írva és nem értem a jelentését.

Én is így tudtam, ahogy az első válaszoló írta. Hogy nincs más.

2021. jún. 3. 16:36
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták kegyelmi állapotnak nevezni, amikor épp frissen vagy feloldozva gyónás után, és még nem követtél el újabb bűnöket.
2021. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

"Bármit cselekszel, se közelebb, se távolabb nem visz az üdvösségtől"

Ha kiirtok 3-4 családot, az se visz akkor messzebb?


"Én is így tudtam, ahogy az első válaszoló írta. Hogy nincs más."

Akkor te se tartod problémásnak pl családok kiirtását, mint első hozzászóló?

2021. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

1

"Bármit cselekszel, se közelebb, se távolabb nem visz az üdvösségtől"

Ez nem így van. Jézus nem tanított ilyet.

(Lukács 13:23, 24) . . .„Uram, kevesen vannak-e, akik megmenekülnek?” Ő ezt mondta nekik: 24 „Megfeszített erővel küzdjetek, hogy bejussatok a szűk ajtón, mert – mondom nektek – sokan igyekeznek majd bejutni, de nem tudnak.

2021. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
3# Köszi, így értem.
2021. jún. 3. 18:53
 7/20 A kérdező kommentje:
4# Egy keresztény, aki élő kapcsolatban van Istennel, az nem fog családot kiírtani. Elég beteg a gondolkodásod.
2021. jún. 3. 18:55
 8/20 A kérdező kommentje:
5# Te vagy az, aki megmagyarázta pár hónapja, hogy miért is nem kell segíteni a nyomorultat, aki nem tanú, ugye?
2021. jún. 3. 18:57
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

#7

Miért, hát úgy se számít, hogy mit tesz nem? Ti mondtátok. Mondjuk nem ismeritek a Bibliát, de az megint más kérdés.

2021. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9# Nem? Miért nem? Mert nem teszünk a bűnök között különbséget? Mert mi Isten iránt érzett szeretetünk miatt nem akarunk olyat elkövetni, ami őt elszomorítja és másnak ártani?

Szerintem pedig az nem ismeri, akinek a hit tíz parancsból áll és nem is érti miért kell egyáltalán azokat megtartani és teher minden, amit Isten kér. Ja nem, nem áll vele kapcsolatban, meg sem hallja. Csak néha betart ezt-azt, majd jól vállon veregeti magát és ha valaki azt meri mondani, hogy csak egy kegyelmi állapot van és nem tudja a saját cselekedeteit hozzá tenni, akkor hőbörög, hogy mi nem ismerjük a Bibliát. :)

2021. jún. 3. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!