Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Alvásszerű tudatlan állapot...

Alvásszerű tudatlan állapot vagy a Mennyország létezik?

Figyelt kérdés

Egyik helyen az előbbit olvasom, máshol pedig hogy a halál után vagy a mennybe vagy a pokolra kerülsz. Melyik az igaz?

Máshogy megközelítve: melyik keresztény vallás melyikben hisz? Ha jól tudom, Jehova tanúi az elsőben hisznek.


2019. okt. 20. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
30%

Egyik sem igaz.


A keresztények nagyja a másodikban hisz, jehovások, ha jól tudom, vagy meny, vagy semmi.

2019. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A feltámadást egyik keresztény vallás sem tagadja.

A katolikusok szerint a halálod után azonnal vagy a pokolba, vagy a mennyországba, vagy a purgatóriumba kerülsz. Jehova tanúi szerint valóban alvó állapotban leszel, de csak a világvégéig. Utána vannak akik az örökre meghalnak, vannak akik a földön fognak élni békében és van 144 ezer kiválasztott, akik a mennyországba mennek.

A többieket nem tudom.

2019. okt. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam, hogy az Armageddonig tart ez a tudatlan állapot:)
2019. okt. 20. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

A protestánsak kivétel nélkül egyetértenek abban, hogy a test halála után menny vagy pokol következik, a feltámadás után pedig megdicsőült test, vagy örök kárhozat.

Akik ezt tagadják, azok szekták és nem keresztények.

2019. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A biblia a lenyeg mert alapbol a kereszteny vallasok azt kovetik,vannak akik tobbe vannak akik kevesbe

Tehat 2lehetoseg van es nincs koztes allapot. A fold az a koztes resz.

Van menny vagy pokol.

De ezt mar sok helyen leirtam nem irom megint.

2019. okt. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen,a tanúk az alvásszerű tudatlan állapotban hisznek az armageddonig,azután az új földben,vagy paradicsomban.
2019. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Jehova Tanúinál a halál után alvásszerű tudatlan állapot van.( Ez érthető mert a fizikai agyunk képes felfogni a valóságot). Vannak a felkentek akik 144 ezren vannak ők társuralkodók lesznek Jézussal.

A halál alvás az igaz emberek számára az Armageddon napjáig tart, utána az igazak felkelnek emléksírjukból.(ha jól emlékszem ezt még Jézus is említi).


A katolikus vallások szerint 3 helyre kerülhet az ember halál után. Mennyország, pokol, tisztítótűz. Ezzel csak az a baj, hogy amikor Jézus feltámasztotta a halottat akkor esetlegesen a Pokolból vissza hozta a lelkét vagy a Mennyekből???

Vagy Isten miért teremtette volna a poklot ha szereti az embereket? azért hogy aki nem engedelmeskedik neki az szenvedjen az örökkévalóságig? Ez egy elég kegyetlen dolog lenne az Ő részéről, mivel Ő igazságos Isten így ez lehetetlen lenne. Ilyenkor szokták a katolikusok mondani hogy Lucifer teremtette a poklot, de azt elfelejtették az emberek hogy Lucifer egy bukott angyal így nem képes teremteni.

Ha valaki olvasta a Bibliát akkor biztos szemet szúrhatott neki hogy nincs benne megemlítve a pokol, a halál alvás viszont megvan, még Jézus mondta el hogy mi van a halál után.

De igazából ki milyen szemmel látja ezt. Mindenkinek szíve joga hogy miben hisz.

2019. okt. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
amúgy az megvan, hogy szó nincs pokolról a bibliában? de ha valaki talál róla szöveget, nyugodtan másolja be, érdekelne :D Jézus a mennyek országáról beszélt. A pokol képét az emberek (meg bűnbocsájtó cédulák idején) meg a papok tették sajátjukká. Nagyjából abból kiindulva, hogy ahol fény van, ott árnyék is kell hogy legyen. Feltesszük, hogy ha menny van, pokol is kell hogy legyen. De mondom még egyszer, ez nem hangzik el. A legrosszabb esetben is megtisztulás vár rád. Az örök kárhozattal max a gyerekeket ijesztgetik :D Arról nem is beszélve, hogy Jézus meghalt a bűneinkért. az összesért. miért kerülne akkor bárki a pokolba?
2021. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

A pokol szó 22 alkalommal szerepel a Károli fordítású Bibliában: 13 alkalommal az Ószövetségben legtöbbször Példabeszédek könyvében, és 9 alkalommal az Újszövetségben. Legtöbbször a héber seol és görög hádész szavak fordításaként a halottak tartózkodási helyét jelöli. Innen lesz a feltámadás az igazaknak az örök életre a gonoszoknak a kárhozatra.

A leírások alapján egyértelmű, hogy az itt levők öntudatlan állapotban vannak a feltámadásig. Az is egyértemű, hogy a pokol megszűnik az ítélet után:

“És a tenger kiadá a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, akik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint. A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.” (Jelenések könyve 20:13-14)

Az örök élet ellentéte a második halál. Vagyis mindenki feltámad az ítéletre az idők végén. Sajnos a keresztények nagy része nem olvasta a Bibliát, így nincs tisztában ezekkel a tényekkel.

Ennek fényében a kérdés rossz, mert nem alvásszerű tudatlan állapot vagy a Mennyország az alternatíva, hiszen ezek közül mindkettő párhuzamosan létezik. Az is tévedés, hogy a protestánsok nem ezt vallják. Hadd idézzek Luthertől a protestantizmus alapítójától: „Sokan vannak, akik szívesen megkérdezték volna Lázárt, mit csinált, mit gondolt, érzett és látott, amikor négy napig a sírban volt (János evangéliuma 11. fejezete)... Én azonban egyedül az Íráshoz tartom magamat. Ez pedig azt mondja: alusznak. Úgy vélem, hogy az aluvás annyira hatalmában tartja őket, hogy nem éreznek és nem látnak semmit, még sokkal kevésbé, mint amennyit az ember a természetes alvásban érez. Ha pedig feltámadnak, akkor ez úgy megy végbe rajtuk, hogy nem is tudják, hol voltak.” (Luther Márton: Jónás könyvéhez írt magyarázatok, 1526. Összes művek, Erl. kiadás, 41. és 373. o.)


Üdv. Péter

2021. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8 as vagyok


Bár sokáig tartott, de csak vissza tévedtem ide... és mennyire megérte már! Péter köszönöm, hogy vetted a fáradságot, hogy ezt ide összeszedd, én okosabb lettem.


Kedves Kérdező, az van, amiben TE hiszel. Azt hiszem ez is a hit egyik fontos tulajdonsága. Csak ne felejts el élni és élni hagyni másokat a saját hitükkel együtt. Akkor lehet még ilyenekről beszélgetni.

2021. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!