Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan keresztény aki...

Van itt olyan keresztény aki nem jár gyülekezetbe se templomba semmi közösségbe de naponta imádkozik?

Figyelt kérdés

Én pl református vagyok naponta olvasok bibliát van a telefonomon meg könyvem is reggel este , főleg este imádkozok hallgatok dícséretet , jàrtam eddig 3 közösségbe de nem tetszett senki sem foglalkozott velem meg szedték a pénzt nem kell ahhoz járni ha hiszel ! Ha van ilyen aki otthon imádkozik írd meg komment be milyen ágazatba tartozol , és miért nem jársz közösségbe ! Itt egy bizonyíték Isten mindenhatóságára mindenhol jelenlevésére: „Az éneklőmesternek, Dávid zsoltára. Uram, megvizsgáltál engem, és ismersz. Te ismered ülésemet és felkelésemet, messziről érted gondolatomat. Mikor még nyelvemen sincs a szó, immár egészen érted azt Uram! Elől és hátul körülzártál engem, és fölöttem tartod kezedet. Csodálatos előttem e tudás, magasságos, nem érthetem azt. Hová menjek a te lelked elől és a te orczád elől hova fussak? Ha a mennybe hágok fel, ott vagy; ha a Seolba vetek ágyat, ott is jelen vagy. Ha a hajnal szárnyaira kelnék, és a tenger túlsó szélére szállanék: Ott is a te kezed vezérelne engem, és a te jobbkezed fogna engem. Bizony te alkottad veséimet, te takargattál engem anyám méhében.”

‭‭Zsoltárok‬ ‭139


2021. jún. 3. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Először úgy gondoltam, hogy nem válaszolok, mert a kérdés nem nekem szól.

DE:

A Dávid által írt szavak nem arról szólnak, amit TE gondolsz.

Mert akkor ellentmondásba keveredne a Biblia.

Isten szavában csak olyanokat olvashatsz, hogy a népe rendszeresen összejöttek. Akár az Izraeliták idejében, akár a keresztény korban.

Ez hozzátartozott Isten egységes népének szellemi vezetéséhez.

(5Mózes 31:11, 12) . . .. 12 Hívjátok össze a népet, a férfiakat, a nőket, a gyermekeket és a városaitokban élő bevándorlókat, hogy figyeljenek, és tanuljanak . . .

(Héberek 10:25) 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

(Cselekedetek 2:42) 42 És továbbra is kitartóan tanultak az apostoloktól, összegyűltek, imádkoztak és együtt étkeztek.

(Róma 1:11, 12) 11 Mert nagyon szeretnélek látni benneteket, hogy megerősítselek titeket szellemi ajándékokkal, 12 vagy inkább, hogy kölcsönösen bátorítsuk egymást a hitünk által, ti engem a tiétek, én pedig titeket az enyém által.


Sajnos sokan keresik a kibúvót ez alól. Istennel összhangba egységben élni nem lehet anélkül, hogy ne ismerjék és támogassák egymást. Képzeld ha az angyalok is így gondolkodnának.

(Jób 1:6) 6 Aztán elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Isten előtt. . . .

Még az angyalok is tartanak összejöveteleket rendszeresen.

(Jób 2:1) 2 Aztán ismét elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Isten előtt. . . .

Sőt még sátán is elment oda, bár más szándékkal:

(Jób 2:1) . . .. Sátán is megjelent . . .(Jób 1:6) . . .Sátán is eljött.

2021. jún. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok felekezeti tag, de Krisztusé vagyok. A teológiai tévedések és az ebből fakadó helytelen hitgyakorlás miatt nem járok egyik egyházba sem. Sajnos kevesen értik Pál alapján helyesen az Újszövetséget. Örül a szívem, hogy itt a GYAK-on viszont egyre több a helyes teológiai tudású keresztény, akik nem cselekedetből akarnak üdvözülni és nem ragaszkodnak hibásan a törvényhez. De azért hiányzik a gyülekezet. És gyülekezetben jobban kezeli az ember a rossz szokásait
2021. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kiszállóban vagyok a gyülekezetemből. Igyekszem nem az emberekre nézni, de sajnálatos módon a felekezet, ahova járok még eléggé hierarchikus lett. Van néhány tősgyökeres személy, akik sajnos kissé diktatórikus módon, önjelölt lelki vezetőt játszanak és előszeretettel telepedtek rá mások magánéletére. Hogyha nem tudok ott lenni egy összejövetelen, már kapom az ívet, hogy biztosan visszamentem a világba, meg hogy nem vagyok jó keresztény, mert nem teszek bizonyságot megállás nélkül.

Arról nem is beszélve, hogy Isten igéjét olvasva észrevettem, hogy a tanítás, amit kaptam nem éppen helyes. Illetve sokszor elhallgattatnak, amikor beszédre kerülne a sor. Volt, hogy megkértek mondjam el a bizonyságomat és állandóan közbeszóltak, meg nem hallgatták végig.

Természetesen nem mindenki ilyen, csak pár ember és éppen ezért nem írom le a gyülit teljesen. Egyszerűen csak nem tudok megfelelően beilleszkedni abba a közegbe, mert én nem vagyok sem karizmatikus, sem pedig hangos. Szeretetben szeretnék továbbmenni és hiszem, hogy Isten segíteni fog megtalálni a megfelelő közösséget :D

2021. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem járok. Nem tudom hova kéne igazából. Meg valamennyire minden felekezet eltér a Bibliától.
2021. jún. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én minden nap meditálok.
2021. júl. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hívő vagyok, Isten és Jézus szerető. Azt az intést kaptam, hogy ne csatlakozzak semmilyen gyülekezethez, és éljek lelkiismeretes életet, figyeljek a gyarlóságokra, hogy ne gyarlósagból döntsek úgy, ahogy. Bármiben. 3 fő paramcs amit egyénileg kaptam, és persze a tízparancsolat is parancs nekem. Meg még sokminden. Mit mondjak, igyekszem...

Eléggé távol áll a termeszetemtől a nem-csatlakozás, de parancs az parancs. Es benéztem gyülekezetekbe, de csak azért mert látni akartam, miŕrt nem csatlakozhatom. Nos nem kaptam teljes választ, de annyit megtapasztaltam, hogy az emberi tényező, a hatalomvágy, a gyarlóságok (gőg, kapzsiság pl.) nagyon visszavetik a kommunikációt Isten es ember között. Valaki mindig odaáll, hogy majd őáltala beszélhetsz IstenRŐL, JézusRÓL, de semmiképpen sem JézussAL, az már egyenesen káromlasnak érzékeltetik. "Ki vagy te, hogy.." stb.

Kicsit néha úgy érzem magam mint egy alvó kém, bevetésre várva. De persze azért folyamatos munkat igényel a fentiek betartása, es plusz feladatokat. De mindenkinek megvan a keresztje. Édes ez a kereszt, (ez nem pátosz) én nagyon boldog vagyok, hogy/mert Jézus velem van es Isten megáldja az életemet. Komolyan nem üres szófordulat. Áldottnak érzem magam. Egyáltalán nem egyszerű az életem, de nem is nehéz. Boldog.

2021. nov. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!