Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek igaza lett Stephen...

Szerintetek igaza lett Stephen Hawkingnak?

Figyelt kérdés
Senki sem teremtette az univerzumot, és senki sem irányítja a sorsunkat. A túlvilágba vetett hit úgy vélem, csupán egy vágyálom, nincs rá bizonyíték, és nem fér össze azzal, amit a mai tudományban ismerünk. Véleményem szerint amikor meghalunk, csak porrá leszünk" - mondta Hawking, majd hozzátette: van értelme a létünknek, hiszen génjeinket átadjuk gyermekeinknek
máj. 1. 10:26
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem

inkabb l ron hubbard (szcientologia) hoz hasonlo helyzet van

egy nagy szellem/szellemek behalozott minket hogy keny kedve szerint kihasznalhasson


alvalosagokat/alhiteket ultetnek fejunkbe

szenvedeseinkre vagyik/nak

máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%

A professzor úr arra tette fel az életét, hogy a tudománnyal az ateizmusát igazolja.

De a tudománnyal sokkal értelmesebben lehet igazolni Istent mint az ateizmust. Legalább a fizika törvényeit elismerte amik létezését is legjobban Istennel lehet magyarázni semmi mással.

A fizika törvényeiről se tudjuk, hogy mik csak a hatásukat ismerjük és azt, hogy a tulajdonságaik összefüggenek egy Istenséggel:


Ezt mondja az Úr: Ha szövetségem nem lesz a nappal és az éjszakával, és ha nem szabtam törvényeket az égnek és a földnek, (Jer 33:25)

Jákóbnak és az én szolgámnak, Dávidnak magvát is elvetem, úgy hogy az ő magvából senkit fel ne vegyenek, aki uralkodjék Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak magván: mert visszahozom őket a fogságból, és megkegyelmezek nekik. (Jer 33:26)

máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha Hawkingnak igaza lenne, akkor egészen sok ember élt értelmetlen életet. Érdekes, hogy némelyek közülük, noha gyermekük nem volt, mégis megváltoztatták a világot. Hawking tévedett. Az életnek értelmet az élő nézőpontja adhatja meg.
máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért lenne bárminek is értelme?
máj. 1. 17:23
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 ket ellentetes dolgot irtal le


"Az életnek értelmet az élő nézőpontja adhatja meg."

ez egy relativ dolog amit abszolutnak is vehetsz, allithatsz csak ez a mondattal is ellentetes... "nezopontja"


"ertelmetlen eletet" ki szerint? Sajat nezopontja szerint aligha

es mi nezopontunk alapjan se ha ertelmet a vilag megvaltoztatasanak tulajdonitunk


csak pusztan eldontjuk hogy hat ateistakent nincs ertelme csak teistakent


ellenben legtobb ateistatt nem erdekli hogy csak fejlettebb allat hogy csak anyag, ami megszunik letezni halallal


igy az ertelmetlenseg ertelmet veszti


aki hitetveszti az se akar meghalni

ilyen szempontbol ez az elet ertelmetlenseg dolog is mit szamit?


vadember:

"megtudtam hogy van Isten, van ertelme az eletemnek... utana megtudtam hogy megsincs isten, ertelmetlen lett az eletem" de meg is akar halni? Nem eli eletet tovabb celokkal ha masokkal is ahogy elotte is


igy pusztan a hit lete nemlete nem az ertelmesseget hatarozza meg


inkabb szamitogondolkodasmoddal a celt

halallal vegzodo eletet, vagy a halallal nem vegetero eletet

máj. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!