Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire elfogadható ha...

Mennyire elfogadható ha keresztényként azért imádkozom hogy a kolléga menjen el a munkahelyről?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz vele együtt "dolgozni".Mivel nem dolgozik,lusta,nem képes rendesen elsajátítani dolgokat,sok mindent tönkretesz a cégnél, anyahi károkra gondolok..és ami a legellenszenvesebb,hogy nagy favorit a nem dolgozása ellenére egyesek meg húzzák miatta az igát és az úgy jó, de mintha észre se lenne véve.Jobb amikor nincs ott.

Hogy állnátok hozzá a helyzethez?



2021. jún. 6. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem imádkozol azért, hogy megjavuljon?

Miért szeretik? Milyen károkat okoz?

Téged akadályoz valamiben?

2021. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A javulás nem tudom lehetséges-e egy 46 éves ember esetében...Aki se kinézetre nem annyi,viselkedésre meg még annyira sem.A feleségével szétment évekkel ezelőtt a házassága,azt mesélte volt hogy gyerek tartást se tudott fizetni.A mostani asszony kitette a szűrét, most albérletből albérletbe jár, adósságot hagyva maga után az albérletbe...Nem értem miért nem megy vissza s fővárosba ahonnan származik anyuka,meg bátyuska visszafogadnà,lenne inhyrn koszt meg lakás.

Azért szeretik nert behízelgő modora van...de ha munkáról van szó kihúzza magát pl. volt,hogy òràkat elmaradt terepen.A károk tönkre tette a wc-deszkakat,a közös céges telefon előlapját összetörte, cég eszközöket is tört már össze, a főnöknő autójának az első üvegét és egyéb károk is voltak.Abban akadályozoz,hogy volt amikor maradt rám munka,meg demotivàl a nem dolgozás,nyúlás látványa az hogy külön kedvezményeket élvezett és nem a munkája alapján.Tele van tartozásokkal, nagy adósságokkal..és Isten bocsássa meg de olyan mint egy örök vesztes aki mindent, mindenkit megkárosít amihez hozzányúl,akivel kapcsolatba került.Plusz munka órákat kért pénz miatt,de nem tud önálló lenni így az amit bevállal plusz munkát marad másokra.

2021. jún. 6. 14:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bárkinél lehetséges, nincs korhoz kötve.

Nem egy ismerősöm van, aki 50 évesen, sőt volt hogy 70-80 évesen keresztelkedett meg. Leszoktak a dohányzásról és változtattak az életükön.


Gondold el, Jézus mit tenne a helyedbe. Ő minden korú és hátterü embernek segített. Zákeus sem volt 20 éves már, még is változtatott, és helyrehozta Krisztusért az életét.

2021. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű, engem is bosszant a lustaság, de akkor különösen ha az én munkámat is befolyásolja az illető. Ha nem kell vele együtt dolgozni, vastagon ...-om. Szóval kitartást. Azért imádkozz, hogy Isten segítsen elviselni a helyzetet. Előbb utóbb csak kiderül a vezetés számára mennyit ér. Nem vagy keresztényietlen, mert bosszant az ilyen.
2021. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a gond a főnöknő ismeri régebbről...de egyébként se mutatja főnöknő ha valami bosszantja,csak hallgat.Állítólag mondta neki,hogy több mint egy éve ott van ideje lenne több mindent elsajátítani...de valahogy a tettekkel nincs összhangban.
2021. jún. 6. 18:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Kitartást, átérzem a helyzeted, próbáld elviselni. Beszélj Istenhez, hogy adjon erőt elviselni, azokban a pillanatokban, amikor kiborít a jelenléte. Imádkozhatsz azért, hogy valahogy oldódjon ez a helyzet, és neked ne legyen károd a tevékenységéből.
2021. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen,imádkozom,hogy úgy oldódjon meg a helyzet ahogy legjobb számomra. Annyi változás van,hogy mostmár a főnöknő elkezdett bizonyos dolgokban nekem is a kedvemben járni.Sok mindent szóvá is tettem neki a nem dolgozásával, hogy minden megvan neki engedve,kivételezett pl.egyszer a fejem fölött közösködtek abban mit vegyenek enni mintha ott se lennék akkor megmondtam a főnöknőnek ez nem kollegiális és így nem lehet közösségben viselkedni.Ameddig az alak a közös ennivalót vásárolta mondtam enmeg elmegyek a városközpontba elintézni valamit.Valtozott valamennyi dolog a kommentek óta egyébként volt máskor is ilyen,hogy valamit a fejem fölött beszélnek meg mintha nagy szakértő lenne az alak közben meg nem tzd semmit sem.Pont azért irritáló ez a szimbiózis,elfogultság egy ilyen valakivel aki ha ő nincs nem csinál semmit sem.
2021. jún. 7. 00:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a főnököd embere, akkor konfliktus esetén téged fognak elbocsátani.
2021. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem bocsátanak el onnan senkit,de konfliktus esetén máshogy viselkednek.Lehet jobb megoldás ha azt fontolgatom én megyek el.
2021. jún. 10. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!