Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van valami, ami nyomaszt...

Ha van valami, ami nyomaszt más hívekkel is megbeszélhetem vagy csak Istennel és papokkal?

Figyelt kérdés

Valami nyomaszt engem, valláshoz kapcsolódó dolog, de papnak elmondani nem szeretném. Amúgy is, elköltöztem egyik helyről a másikra, a régi helyemen már nem járok templomba, az új helyemen még meg a járvány miatt egy misén se voltam. (Otthon imádkozok meg nézek misét online és ennyi.)

De amúgy a pap személyiségétől függ, hogy elmondanám-e.

Jézusnak már elmondtam, de jó lenne még valakinek, aki nem Isten és nem pap hanem valaki más.


Elméletileg szabad ilyet? Ti hogy tudjátok?

Én úgy tudom, hogy a vallással kapcsolatos dolgokat is meg lehet beszélni más hívekkel, de Isten nem haragudna érte?



2021. jún. 7. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárkinek elmondhatod, ha valami nyomaszt.
2021. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen elmondhatod.

De ha a gyónás körébe tartozik, csak a pap adhat feloldozást.

2021. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

(Jakab 5:16) 16 Valljátok meg azért nyíltan a bűneiteket egymásnak, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy ereje van az igazságos ember könyörgésének.


Ha nem Bibliai erkölcsi elvek ellen tettél, akkor igen, kérhetsz segítséget olyantól, aki komolyan Biblián alapuló támogatást, vigaszt nyújt, és imádkozik érted.

Ha viszont olyan ami "halálos" bűn, arra csak egy kinevezett felvigyázó jogosult megfelelő segítséget nyújtani.

2021. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha van valami, ami nyomaszt más hívekkel is megbeszélhetem vagy csak Istennel és papokkal?"

Sőt, kell is, hogy megbeszéld a hittestvéreiddel. Könnyebb lesz neked is

2021. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedeves kérdező! Bárkivel bármit megoszthatsz, a lényeg az, hogy méltónak tartod e az illetőt arra, hogy meghallgasson vagy esetlag tanácsot adjon!

Az embernek jó kibeszélni magát, akkor egy kicsit megnyugszik, megkönnyebbül.

Aztán az is sokat nyom a altba, hogy miről is van szó tulajdonképpen, ugyanis az határozza meg a továbbiakat!

2021. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bárkivel beszélhetsz róla. Minél több minőségi emberrel, annál jobb.
2021. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!