Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallás hogy viszonyul...

A zsidó vallás hogy viszonyul a feminizmushoz?

Figyelt kérdés

A kereszténység sajnos kissé megveti a feminizmust, az iszlám radikálisok pedig meg is ölik néha a feminista nőket.Nem áll szándékomban senkit megsérteni, nyílván mindenkinek szíve joga eldönteni milyen vallásba hisz.

Én múgy tudom hogy a zsidó vallásban elég sok előírás vonatkozik a nőkre ( pl menstruáció alatt nem lehet szexelni, nincs abortusz ilyesmi.)Illetve a Talmud többesszám második személyben lett írva viszont úgy hogy a férfiaknak szól.(olyan mint a she/he/it csak itt a ti is nemekre van bontva vagyis csak férfiak olvashatják.)



2021. jún. 9. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Amikor a szent könyveket irtak meg nem létezett feminizmus.
2021. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Ott a nő a férfi alá van rendelve.
2021. jún. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Minden ábrahámita vallás egy soviniszta kétezer éves, keleti társadalom "értékeit" hordozza magában, szóval maga a vallás ugyanolyan szenny ilyen tekintetben, mint a kereszténység és az iszlám.

Nem tudom hogy mennyire ismered az ószövettséget, de a zsidóknak az a szent könyvük, abban pedig kb egy kutyát többre tartanak a nőknél.


Ha viszont azt kérdeznéd hogy a mai zsidó emberek hogy állnak a feminizmushoz, arra merőben más választ kapnál.

A zsidók között általában maximum a nagyon hagyománytisztelők azok akik még mindig bigottok ilyen tekintetben, azok viszont, akik csak kulturális hatterüket tekintve zsidók, azok jóval progresszívabbak mint egy hasonló keresztény. Gyakorlatilag progresszívnak is kell lenniük, hiszen még mindig rengeteg negatív sztereotipia övezi őket, szóval rá vannak kényszerülve hogy eltérjen az emberekhez való hozzáállásuk a mainstream keresztényekétől.

2021. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

ÁNem tudom hogy mennyire ismered az ószövettséget, de a zsidóknak az a szent könyvük, abban pedig kb egy kutyát többre tartanak a nőknél.Á


Te nem ismered az Ószövetséget. Sára, Rebeca, Ráhel, Lea nem úgy néznek ki, mint akit kutyába se vesznek.

Aztán pld a zsidó az egyetlen ábrahámita vallás, ahol a lányt az apa nem adhatja feleségül másnak, mint akit a lány elfogad. A lánynak joga van nemet mondania ebben a dologban az apának.

2021. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A 4esnek van igaza!


Nagyon nem vagytok tisztában a zsidó vallással nem tudom miért írtok hülyeségeket.


Pl. A zsidóság anyai ágon "öröklődik", ha valakinek az anyja zsidó, akkor ő is az.


Ha az apád zsidó az anyád viszont nem, akkor fel kell venned a vallást.


Ha hímsoviniszta lenne a vallás, akkor valszeg nem az édesanyádon múlna, hogy zsidó vagy-e.


Ezenkívül, ahogy írta a 4es több kiemelt női személy van az Ószövetségben.

2021. jún. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!