Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nők valóban nem egyenjogúak?

Andráska Béla kérdése:

A nők valóban nem egyenjogúak?

Figyelt kérdés
Vagy már átestünk a ló túlóldalára és a feminizmus álldozatává váltunk?

2017. nov. 7. 09:50
1 2 3 4 5
 1/47 anonim válasza:
68%

Még mindig vannak olyan helyek,ahol nem egyenlő félként tekintenek rám a férfiak.

Szóval,meg nyugodhatsz még nem vagy a feminizmus áldozata :)

2017. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
65%

Feminizmus áldozatává...


Ha majd minden helyen ugyanazért a munkáért ugyanannyi pénzt kap egy nő, ha a nőktől nem kérdezik meg állásinterjún, hogy mikor óhajt szülni, ha nem az áldozatot fogják hibáztatni szexuális zaklatás és erőszak esetében, ha majd mindenki elfogadja, hogy egy nőben nemcsak a szépsége meg a fiatalsága lehet az érték, ha egy háztartásban sem szakad minden házimunka a nőre akkor is, ha ő is dolgozik, ha ugyanarra az öndicsérő mondatra a férfit nem ajnározzuk, a nőt meg nem mondjuk el egósnak, ha a férfiak elfogadnak sértegetés nélkül egy visszautasítást, ha nem tartja majd senki sem viccesnek azt, hogy egy nőt taperolnak a metrón, ha a sok szexuális tapasztalattal rendelkező nőt nem tartjuk k...nak, miközben ugyanilyen paraméterekkel rendelkező pasast menőnek, abban az esetben beszélhetünk majd arról, hogy egyenjogú férfi és nő Mo.-n...


A feminista "előjogok", ha lehet annak nevezni, ehhez képest elenyészőek.

2017. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
61%

Elvileg egyenjogúak, gyakorlatilag meg egyáltalán nincs így.


Azon én már rég túlléptem, hogy nőként ugyanazon a munkáért jóval kevesebb bért kapok, vagy hatszor annyit kell dolgoznom, mint egy férfinak. (Pl. felvettek egyszer egy céghez átlagot alig elérő bérrel. A fazon, akinek a munkáját átvettem, az kb. kétszeresét kereste, mint én. Nekem kereskedelmi asszisztens volt a megnevezésem a munkaszerződésben, az elődömnek kereskedelmi manager. Csak ennyi, egyébként ugyanazt a munkát vettem át teljes körűen... Ami azt illeti nem dolgoztam halálra magam. Jó, volt mit csinálni mindig 8 órában, és időnkét bejött pár túlóra, ez termelésfüggő volt, de úgy robotolni azért sosem kellett. Később kirúgták egy link férfi kollégánkat, akinek szintén kétszer annyi fizuja volt, mint nekem. Az ő munkáját is én kaptam meg, majdnem teljes egészében. Annyi, hogy a nagyobb külföldi ügyfelekkel történő tárgyalásokat nem én csináltam, de minden mást igen. És a béremet nem emelték. Persze örültem, hogy legalább van munkám... De azért elég szemléletes nem? X munkára fizetett addig a két faszinak 4 Y bért, majd jöttem és X munkáért rögtön csak Y-t kellett kiadniuk. Harcolhattam volna nagyobb bérért, sőt volt is ígérve, de csak nem úgy alakult.)

Ha kapunk nőként valamennyit, akkor később már nem nagyon akarnak emelni, max az évenkénti szokásost, amit mindnekinek, ráadásul az is arányos az alapfizuval, szóval aki többet keres, a fizuját is többel emelik...

Eleve magas bérrel meg képtelelség bekerülni, csak ha csókos vagy ugye...

Na szóval én is bele szoktam törődni a kis bérbe és örülök, ha dolgozhatok.


Mert már annak is örülni lheet!

Ugyanis 20 és 30 év között azért nem kellek sehova, mert jujj biztos mindjárt lelép szülni, blabla. 30-40 között meg mi van? Ja, nincs még gyereked? Akkor meg azért mert biztos most már tényleg szülni fog...

Akkor mégis mikor lehet esélyem összegyűjteni egy lakásvásárláshoz és családalapításhoz (ja igen, gyerektervezéshez is) szükséges kis pénzecskét?


Hát ez az... Kínszenvedés és olykor talán szerencse kérdése, de hogy tervezni nem nagyon lehet, az biztos. NIncs egyenjogúság.


Be kellene vezetni, hogy az a férfi is kötelezően maradjon otthon, akinek gyereke születik, és ne csak a nő. Akkor már egyenlőbbek lennének az esélyek és nem lenne ez a megkülönböztetés.

Ekkor talán azt is mérlegelnék a cégek, hogy inkább a szorgos nőket alkalmazzák, vagy a lusta de nagy fizura hajtó pasikat...

2017. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
83%
Valóban nem. És ennek egyik legfőbb oka az, hogy nagy többségnek nincs fogalma, vagy téves elképzelése van az egyenjogúságról. Azt valamiféle egyenlőségnek véli, pedig nem az.
2017. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
20%
A nők szülnek. A munkaerőpiacon ez mindig hátrány lesz, nem értem miért kell ezen csodálkozni. Ennek nincs köze az egyenjogúsághoz.
2017. nov. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
6%

Nem teljesen egyenjogúak, de elég kicsi a különbség.

A fizetést meg hagyjuk, mert a férfi nem megy szülni, és gyereket gondozni is csak kevesen.

Ezen kívül van többletjoguk is, amiről valahogy nem esik szó.

Az egyenjogúság tényleg nem egyenlőséget jelent, de ezt elég nehezen fogják fel néhányan.


Úgy hogy néhány területen még egy kicsit fejlődni kell - néhány területen meg átestünk a ló túlsó oldalára, ott visszafelé kellene korrigálni. Na, ez nem lesz meg, mert pl. férfijogi szervezet az nincs, és olyan sincs, amelyik a nők ÉS a férfiak egyenjogúságáért küzdene.

Csak olyan, amelyik a nők egyenjogúságáért.

Ennek meg ez a hatása.

2017. nov. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
39%

Hol?

Vannak olyan közösségek, csoportok, szakmák, ahol most sem igazán fogadják el a nőket. És nem azért, mert olyan fizikai munka, amit egy törékeny nő ne tudja megcsinálni, hanem szellemi foglalkozások.

És mitől lennél a feminizmus áldozata?

Szó szerint egyenjogúnak érzem magam, hiszen ugyanazok a jogok illetnek meg.

Az viszont tény, hogy a családon belüli erőszak áldozatai, szexuális támadások áldozatai jelentős részben nők.

Szinte sose hallani, hogy nő megerőszakolt férfit, vagy leszbikus nő próbálkozott kislányoknál. Olyanról sem tudok, hogy nők prostizni járnának. Ilyen szempontból a férfiak szerintem mindig úgy gondolják, hogy a nők felett állnak.

2017. nov. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
16%

Vidiripi


"...ha a nőktől nem kérdezik meg állásinterjún, hogy mikor óhajt szülni..."


Abszurd gondolat! Ez egy genetikai adottság erről nem a férfi tehet és nem is a munkáltató. Egyszerűen nőnek születtél és kész! Ez nem egyenjogúság kérdése.


"Ha majd minden helyen ugyanazért a munkáért ugyanannyi pénzt kap egy nő..."


Na ez már viszont teljesen jogos felvetés és mint férfi egyet is értek veled. ha ugyan azt a munkát végzed akkor neked is járjon érte ugyanannyi fizetés vagy amennyit kialkudsz magadnak!

Mert tegyük hozzá hogy a férfiak sem mindig kapnak annyit mint amennyit egy férfi munkatársuk. Pusztán azért mert valamiért jobb alkupozícióba került vagy szerencséje volt.


Kérdező ,férfi és nő soha nem lesz teljesen egyenlő. Ez lehetetlen hiszen két külön nemről van szó más igényekkel.

2017. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
65%

Az, hogy a nő képes szülni és a férfi nem, értem én, biológia.

De 1) diszkrimináció megkérdezni, hogy mikor akar és fog szülni, sőt tahóság, mert kinek mi köze ahhoz, hogy mikor élvez belém a párom védekezés nélkül 2) nem maga a szülés az, ami miatt munkaerőt veszít a munkáltató, hanem az, hogy ki marad otthon a gyerekkel. Amit nem mindig a nő akar, csak ált. rá esik a választás, mert a pasi akkor elhűl, hogy "te jó ég, ha én maradok egyedül a gyerekkel otthon, akkor papucsnak fognak hinni a haverok"... Ameddig a nő szül, azt a szabadnapjaiból is meg tudja oldani, kb, ha nem veszélyeztetett. Amúgy meg még ha picit otthon is marad a gyerekkel, jobb helyeken vesznek fel határozott idejű szerződéssel vkit, és akkor nem veszteség.

2017. nov. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
19%

"ha én maradok egyedül a gyerekkel otthon"

Akkor kirúgják.

Ennyi.

Az esetek 80%-ában.


Amúgy a közigazgatásban hivatalosan nincs férfi és női fizetés: ott egyforma.

2017. nov. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!