Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha hiszek Istenben olvasom a...

Ha hiszek Istenben olvasom a bibliát mi szükség ehhez papra? Közvetítő a pap?

Figyelt kérdés
2021. jún. 16. 05:50
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Semmi.
2021. jún. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ők miből élnének, ha egyébként a tisztességes munkához nem fűlik a foguk ? És hogyan élnék ki az uralkodásra vágyási kényszerüket?
2021. jún. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Ez a gondolat az öt sola egyike: solus Christus.

L. reformáció, XVI. század.

2021. jún. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
A vallást azért találták ki,hogy legyen munkája a falu bolondjának...
2021. jún. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

„Isten megbocsát annak, aki vezekel” – magyarán: annak, aki aláveti magát a papnak. –


Friedrich Nietzsche: Az Antikrisztus

2021. jún. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező.

Isten szavában olvasottak alapján, ezt találtam:

Isten a szavában leíratta az ezzel kapcsolatos elrendezést. Nekünk pedig ez alapján kell élni az életünket.

(3Mózes 8:3) 3 és gyűjtsd egybe az egész közösséget a találkozás sátrának a bejáratánál.”

(4Mózes 8:9) . . .és gyűjtsd egybe az izraeliták egész közösségét.

(5Mózes 4:10) . . .»Gyűjtsd egybe nekem a népet, hogy hallják a szavaimat, és megtanuljanak mélységesen tisztelni engem életük minden napján ezen a földön, és megtanítsák rá a fiaikat is.«

(Héberek 10:23–25) . . .. 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

(5Mózes 31:12) 12 Hívjátok össze a népet, a férfiakat, a nőket, a gyermekeket és a városaitokban élő bevándorlókat, hogy figyeljenek, és tanuljanak . . .

(Cselekedetek 2:42) 42 És továbbra is kitartóan tanultak az apostoloktól, összegyűltek, imádkoztak és együtt étkeztek.

(Róma 1:11, 12) 11 Mert nagyon szeretnélek látni benneteket, hogy megerősítselek titeket szellemi ajándékokkal, 12 vagy inkább, hogy kölcsönösen bátorítsuk egymást a hitünk által, ti engem a tiétek, én pedig titeket az enyém által.

Az Izraeliták idejében is, és a keresztény időkben is, megszervezték az Istennek járó imádathoz szükséges eseményeket. Kineveztek felvigyázókat, akiknek a felelősség teljes feladatuk a nyáj oktatása, a gyülekezet tisztaságának megóvása. Az elveszett megkeresése, a sérültek "bekötözése", a gyengék erősítése.

A szeretetet az egység egyesítő kötelékével lehet erősíteni.

Isten egységben vezeti a népét, és nem káoszban. Soha nem alkalmazta, hogy a juhai, szanaszéjjel kóboroljanak, éljenek, a tanítás különböző formáiban. Már ez is romboló hatású, és nem építi az egységet.

(Kolosszé 3:14) 14 Mindemellett pedig vegyétek fel a szeretetet, mert ez az egység tökéletes köteléke.

2021. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

"Ha hiszek Istenben olvasom a bibliát mi szükség ehhez papra? Közvetítő a pap?"

A Biblia írja, hogy csak Jézus a közvetítő. Nem kötelező katolikusnak lenni, én sem vagyok az, de fogadjuk el, hogy nekik más rendjük van


„Isten megbocsát annak, aki vezekel” – magyarán: annak, aki aláveti magát a papnak. –"

Magyarán: aki hisz Jézusban. Mivel Jézus helyettünk "vezekelt"

2021. jún. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9%
Ő a küldött .
2021. jún. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

"Magyarán: aki hisz Jézusban. Mivel Jézus helyettünk "vezekelt"


Helyettem biztos nem.

A vezekles a kulcs ahhoz a megalázó élethelyzethez amikor egy eszme által kontrollálva vagy.

2021. jún. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyedül félreértelmezheted az ott írott szimbólumok halmazát.


A hivatalos papok is félreértik. Még a pápa se tudja jól olvasni. Fingja sincs miről szól a biblia.


Keress egy bölcs spirituális mestert és ha valamit igazán érteni szeretnél, írd meg neki, jogy fordítsa le kódnyelvről köznyelvre.

2021. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!