Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi szoktak adakozn...

A Jehova tanúi szoktak adakozni a szegényeknek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 16. 11:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy szoktak,a szektasok csak magukkal törődnek.
2021. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
19%
igen
2021. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%
Arányaiban véve sztem annyit mint a keresztények.
2021. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
Nem adnak, hanem kérnek adományokat. (Adakozásnál akadoznak. :))
2021. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Ha az a szegény nem tanú, akkor nem. Csak, ha tanú.
2021. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%

Igen.


5.

Kedves válaszoló. Ha ismernéd Isten szavát, nem csak kívülről, akkor tudnád, hogy a keresztény életet élők adakoznak, az észszerűséggel összhangban.

Magam is részesültem támogatásban. Most pedig már nekem is van lehetőségem adakozni. A Biblia szavaival összhangban teszem:

(Galácia 6:10) 10 Ezért tehát, amíg lehetőségünk van rá, tegyünk jót mindenkivel, de elsősorban a hittestvéreinkkel.

2021. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%
Ezért írtam, hogy magasról tesztek arra, aki nem tanú, csak és kizárólag egymás felé szoktatok adakozni. Mit kell ezen álszenteskedni. Azért kaptál, mert tanú vagy. Ez nem egy érdeklődő, ahol terelni kell, itt azért már ismernek titeket, kár félrebeszélni.
2021. jún. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
9%

7

Már megbocsájts, de muszáj mindig valamilyen okkal a Tanúkba belekötni?


Egyébként pedig ha egy Katolikus, egy református bajban van, akkor miért nem segít neki az egyháza? Hiszen a hitben oda tartozik, és kötelessége lenne támogatni a hittestvérét.

A másik pedig, hogy ha hiszed hanem, szoktam adakozni olyanoknak akikről tudom, hogy nem alkoholra, vagy dohányra költik. Másoknak pedig akikről tudom, azoknak meg élelmet vásárlok.

Nem egyszer volt, hogy Hálátlanul kidobta a kukába, mert nem pénzt adtam neki.

Egy másik pedig ezt látva, alázattal kivette, és megette.

Egyébként pedig van egy gyermekem, akinek elsősorban segítek, bár nem lett Tanú sajnos. És inkább neki adom, mint hálátlan embereknek.

2021. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%

Igazad van, nem hiszem. Mivel már a mondat végén megmutattad milyen kis mocskos hazug ember vagy.

1: először reklamálsz, hogy ugyan miért írok már olyat, hogy ti nem szoktatok idegen, nem tanú emberek felé adakozni, majd azért beleszúrod, hogy neked is segítettek a szektás társaid. Mert tanú vagy. Már itt pofátlan voltál.

2: először azt írod, hogy jaj hát volt, hogy adtál, de a szemétbe dobta, meg úgyis csak piára és cigire költi a rászoruló a pénzt. Innen látszik, hogy semmi fogalmad sincs arról, hogy mit jelent a rászoruló. Vannak, akik szegények és becsületesek. Igazából mázlid van, hogy van kegyelem, mert talán még neked is van esélyed. Ennyire lenézni a rászorulókat, valami förtelmes.

3: még szép, hogy a saját kölköd támogatod! Még akkor is ha nem tanú! Te beteg vagy, hogy neked ez abba a kategóriába tartozik, mint egy rászoruló???

4: és már meg is cáfoltad a saját hazugságod. Nem segítesz te senkinek....

Te csak Isten irgalmában reménykedhetsz, mert téged más nem fog megtartani. Te nem vagy Isten gyermeke. Te az ördögtoronyé vagy.

2021. jún. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Mármilyen, nyersnek és, elllenszenvesnek, gyűlöletesnek tűnik nektek a 9-es hozzàszóló válasza, de sajnos igaza van!



Jézus nem tett különbséget, jó, és rossz ember között, mindenkiért meg halt, még azokért is, akik megölték ők, mert mit mondott? 'Atyám bocsájtsd meg nekik mert nem tudják mit cselekszenek', szép példa ha azért nem adsz egy rászoroúlónak mert cigire és italra költi, Jézus meg halt a bűnösökért. Isten szereti a bűnösöket, a bűnt utálja. Titeteket is szeret Isten, csak azt nem szereti amit cselekszetek, mert nem tudjátok mit cselekszetek, épp ezért nem nem ítélem el a tanúnak. Talán még van esélyetek kegyelemre.

2021. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!