Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivan a halál után? Honnan...

Mivan a halál után? Honnan tudni ennyire pontosan?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok, sok más közösségbe (hit gyülekezetbe járó) hívőtől hallottam hogy Isten igéje a biblia mindenről tájékoztat minket, na de emberek írták azt irtak bele amit akartak, egy felsőbb rendű hatalom, biztos nem egy halandónak jelent ki ilyet, szerintem élni kell az életet szeretetben, békességben, segíteni kell másokon Úr Jézus nevében, de a magán életet élni kell enni, inni, nyaralni, táncolni jól érezni magunkat, mint katolikus keresztény Az Atya Istenben és Egyszülött Fiában A Megváltó Jézusban meg szentlélekben hiszek de szerintem nem tudjuk mi van oda át 10000% biztos vagyok benne hogy van élet a halál után de hogy menny, pokol, senki se tudja, igyekezzünk Hinni, imádkozni néha, jóra törekedni nem bántani senkit, adakozni, de a magán életet így élni ahogy akarja mindenki nyaralni enni inni mindent kihasználni, mert szerintem hogy mivan odaát se pap, se pápa, se Pásztor senki de senki nem tudja azért hit! De hiszem azt hogy aki hisz Istenben Jezusban próbál jó ember pozitív lenni nem bánt senkit segít másokon az jó helyre jut
2021. jún. 21. 21:19
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%

Azért tudjuk, hogy mi van a halál után mert akik már túlléptek és nagyok lettek azokat ha hívod visszajönnek és mesélnek.

Egy átlagos embernek ez hülye mese de ameddig nem állsz a halál torkában addig a füled befogod és nem hallod meg a csönd szavait.

Én is a pokolban és a mennyben hiszek de szerintem másnak más a paradicsom.


18F Sátánista

2021. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

[link]



ez egy nagyon jó könyv! Olvasd el. Állítólag találkoztak a feltámadott Jézussal odaát amikor rövid időre " meghaltak ". van benne kutatás, tudomány, egy kis Biblia is.

2021. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Sehonnan nem lehet tudni, hinni lehet egyes elképzelésekben.
2021. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Régen nagyon szerettem ennek a dalnak a végét...:

https://www.youtube.com/watch?v=T9INMKDf6Wg&t=286s

2021. jún. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
van élet a halál után, ez tény.
2021. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Van hát, a túlvilág.
2021. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%

Mert Isten nem titkolózik.

Igen emberek írták, mert ez volt a lehető legjobb módja Isten szavának a közvetítésére. Angyalok nem tudták volna emberileg közvetíteni, hiszen más rendeltetésben élnek, nem tudnának emberileg semmit leírni érzésekről, hibákról, stb.

A halál nem volt az emberek esetére Isten terve. A lázadás következménye ez.

Jézus halála pedig ezt az eredeti tervet hivatott helyreállítani.

A feltámadás pedig a messiási királyság ezer éve alatt történik.

Sem előbb sem később.

2021. jún. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ma 22:22 szerinted.... xd
2021. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7# nem volt tervében a halál Istennek,,, akkor ha élne most Ádám Éva meg Ábrahám meg ezek azok lennének 5 ezer évesek ? Ez hülyeség, örökké nem élhet senki így van a rendjén testbe megkell halni, zsidókhoz irt level mondja hogy a halál Istentől elrendelt dolog, így a rendje hogy születünk, megyünk iskolába tanulunk felnovunk hazasodunk lesz család dolgozunk gyerekek unokák és meghalunk. Ez a rendje , így is alig férünk hogy éljunk itt örökké a Mózes meg akik vannak a Bibliába lennének 5 ezer évesek !! Ez hülyeség az a helyes h születünk halunk csak sokáig jo lenne élni erő egészségben legalább 80 évig
2021. jún. 21. 22:34
 10/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Jézus ezért halt meg. Ugyan mitől váltotta meg Jézus az embereket?

Akkor az egésznek semmi értelme nem volna.

Az ember Isten dicsőségére lett teremtve, és Isten az élők Istene nem a halottaké.

Igen, Ádámék már több mint 5000 évesek lennének, egészségben, boldogságban.

(Jelenések 21:3, 4) . . .„Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, és maga Isten lesz velük. 4 És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”


A jövőre nézve itt emberekről beszél Isten szava. A halál nem lesz része az emberek életének, mert elmúlnak a "korábbi dolgok", vagy is amik most még vannak.

Mivel az égben soha nem is volt halál, nyilván ott lesz megszüntetve, ahol volt.

Isten az EMBEREKKEL LESZ. Vagy is élvezhetik majd azt, amit kezdetben elhatározott.

Ha ez hülyeség, akkor Isten egy hazudozó lenne. Nem ígérte volna meg, és a megváltásra sem lett volna semmi szükség.

2021. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!