Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kíváncsiságból olvastam az...

Kíváncsiságból olvastam az ördögtornyot, és azt is olvastam ott, hogy aki nem jehova tanúja az sátánista és nem kap örök életet. Ez igaz? Miért írnak ilyet?

Figyelt kérdés

mielőtt bárki hazugnak nevezne engemet itt vannak a tények:


Érveljünk az írásokból, 285. oldal.



" Miért tekinthetők a Biblia Istenét nem ismerő vallások mellett a magukat kereszténynek nevezők is Nagy-Babilon részének?



....2Kor.4:4, 11:14,15: " E dolgok rendszerének istene megvakította a hitetlenek elméjét, hogy ne ragyoghasson át a Krisztusról az Isten képmásáról szóló dicsőséges jó hír világossága."


"Sátán is átváltoztatja magát a világosság angyalává. Tehát nem nagy dolog, ha az ő szolgái is, minduntalan átváltoztatják magukat az igazság szolgáivá. Végük azonban munkáik szerint lesz." (Tehát a valóságban Jehova főellenségét a Sátánt, az Ördögöt imádják azok, akik nem úgy imádják az igaz Istent, ahogy azt ő megkívánja, még akkor is, ha azt állítják magukról,hogy keresztények. - Vö. még 1Korinthus 10.20.)



[link]


én gyakorló hívőként senkit sem tartok sátánistának magamban, hanem csak bűnösként és senki sem tökéletes.


2021. jún. 23. 11:36
1 2
 1/16 Pekka ***** válasza:
33%

"én gyakorló hívőként senkit sem tartok sátánistának magamban, hanem csak bűnösként és senki sem tökéletes."

Miért tartasz bűnösnek bárkit, akit nem is ismersz? Csak azért , mert nem hívő, vagy nem abban hisz, amiben te hiszel?

2021. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert Jézust követem aki szerint mindenki bűnös.
2021. jún. 23. 12:17
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

"én gyakorló hívőként senkit sem tartok sátánistának magamban, hanem csak bűnösként és senki sem tökéletes."

Akkor olvasd el János evangéliumát, de logikus is. A bűneset óta mindenki a sátáné, ezért kell újjászületni


"Mert Jézust követem aki szerint mindenki bűnös."

A hívők nem számítanak bűnösnek Isten szemében

2021. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
értem. a jehovák szerint csak ők az igazak, mindenki más sátánista... ki beszél igazat?
2021. jún. 23. 12:23
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Megint unatkozol?

Ne foglalkozzatok vele, troll.

2021. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

"értem. a jehovák szerint csak ők az igazak, mindenki más sátánista... ki beszél igazat?"

Hát, ha abból indulnak ki, hogy övek az igazi egyház, akkor következetesen gondolkodnak.

2021. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Pekka ***** válasza:
100%

Jézus soha nem mondott olyat, hogy mindenki bűnös. olyat inkább, hogy minden bűnösnek megbocsájtja a bűneit, ha megbánja azokat és megtér.

De lehet, hogy nem ugyanazokat a könyveket olvastuk, nagyon sok kiadása van az evangéliumnak.

2021. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

"Jézus soha nem mondott olyat, hogy mindenki bűnös. olyat inkább, hogy minden bűnösnek megbocsájtja a bűneit, ha megbánja azokat és megtér."

Dehogynem. A zsidóknak is mondja, hogy ők is a sátán gyermekei. Ráadásul a kettő üti egymást. Minek kell megtérni, ha nem vagy bűnös?

2021. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
A Jehova tanúi nem keresztények, hanem egy eretnek szekta.
2021. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"senkit sem tartok sátánistának magamban, hanem csak bűnösként"

Majd egy sorral lejjebb:

"Mert Jézust követem aki szerint mindenki bűnös."


Tehát következtetésképp: aki bűnös az sátánista --> mindenki bűnös --> mindenki sátánista.

Ok, ez a logika olyan "jehovás" vagy még rosszabb. Miért szidod őket, mikor semmivel sem vagy különb?

2021. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!