Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én Jehova tanúja vagyok,...

Én Jehova tanúja vagyok, miért kéne megfontolnom, hogy keresztény legyek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Mert a keresztényeknek legalább esélye van, hogy igazuk legyen. De egy szekta, akik tanai, de még a nevük is csak egy tévedésen és hozzá nem értésen alapul, ott garantáltan nem fogsz igazságot találni.
2021. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor miért vannak olyanok akik szerint megtalálták az Igazságot? Ráadásul szerintük Isten vezetette el őket.
2021. jún. 25. 21:52
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Azért mert ebből ők igen jól megélnek.

De én helyesbíteném az elsőt: ha az isten VALÓBAN végtelenül jó, te pedig jó ember vagy, akkor esetleg még így is kegyelmet gyakorolhat.

Viszont én erre nem építenék. Ha már 𝐓𝐔𝐃𝐎𝐃, hogy ez a társaság szándékosan nem az igazságot követi, akkor bűnrészes vagy, ami azért kicsit súlyosabb.

2021. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

"Akkor miért vannak olyanok akik szerint megtalálták az Igazságot?"

Mert működik náluk az agymosás. Az Őrtorony szekta egyik legszemetebb húzása, amikor lenyomja szegények torkán hogy őket mennyire üldözni fogják az igazságért, még Jézushoz is hasonlítja őket, hogy neki is mennyien nem hittek, stb. És amikor valaki egyszerűen tényekkel megcáfolja nekik valamelyik tanításukat, akkor a Tanú egyből erre gondol, hogy hát őt most üldözik, pont mint ahogy a szervezet megmondta, akkor hát mégis csak övé az igazság...

És így egy hazug visszaigazolásba ringatják saját maguk.

2021. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy tanú ez már magából a kérdésből is látszik, a válaszodból meg egyértelmű. Viszont nagyon unatkozhatsz és direkt akarsz provokálni.

Ha nem vagy tanú, elég aljas dolog azt írni, hogy az vagy és ezzel megtéveszteni az embereket. Ha nem tudsz velük rendesen vitát folytatni, mert nincs meg hozzá a tudásod, akkor inkább ne csinálj semmit.

2021. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Van benne valami.
2021. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy Tanú. Ez olyan biztos, mint ahogy Én az vagyok.
2021. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ki mondta hogy meg kell fontold? Ha akarsz alámeritkezel ha nem meg nem.

Figyelj, Jehova ha igazságos akkor nem aszerint ítél meg hogy be vagy e meritkezve mint Jehova Tanúi hanem hogy mit hiszel el.

Ha elhiszed hogy Jehova az Armageddon napjától kezdve vissza fogja állítani a földet paradicsomi állapotba ahogy volt Ádámek idején és akik ezt elhiszik és szeretik Jehovát azok odajerulnek, akik nem hisznek meg meghalnak. De a paradicsom is csak 1000 évig fog tartani mert utána visszahozza Jehova a Satant és ugyanott folytatódik ez a világ ahol abbamaradt az Armagedonkor. Ezt a Jelenések könyve írja. Talán egyszer végleg kiiktatja Jehova a Satant nemcsak 1000 évre és akkor végleg a paradicsomba lehet élni és nem kell felni hogy a dolgok jelenlegi rendszere visszatér.

Ismétlem, ha nem vagy bemeritve Jehova elvileg akkor is kell majd üdvözitsen hogy a paradicsomba kerülj. Nem a keresztvíz a fontos hanem a hit. Lehetsz te bemeritve ha nem hiszel

2021. jún. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem most már 100%-osan. Aki nem Tanú az elpusztul. Ahogy a mormonok szerint is aki nem mormon mint ti, az elpuszul... A mormonok is azt hiszik 100%-ra, hogy ők az igazak..m
2021. jún. 27. 00:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy pusztul el. Ez a Jehova tanúinak a hülyesége. Nem kell bekereszteljedj ahhoz hogy a paradicsomba kerülj csak hidd el a dogmájukat de nem mindet mert az nem igaz hogy csak a Jehova tanúi üdvözűlnek.

Krisztust idézve aki énbennem hisz az üdvözűl.

Gondolkozz már, a bibliai időkben élt emberek, a sok vértanú akik a római keresztényüldözés idején szenvedtek meg meghaltak Istenért sem voltak Jehova tanúi mégis üdvözűlnek mert hittek.

Én református vagyok és a paradicsomi földet elhiszem hogy Isten visszaállítja csak az a rossz hogy csak 1000 évre és utána visszateszi a Sátánt.

2021. jún. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!