Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legjobb keresztény...

Melyik a legjobb keresztény könyv?

Figyelt kérdés

2021. jún. 26. 02:28
1 2
 11/14 Blackice75 ***** válasza:

A Biblia nem keresztény könyv!

Az hogy csalásokkal keresztényire faragták az Írásokat, úgy hogy a Teremtő és a Megváltó nevét eltüntették belőle, meg a fontos fogalommal bíró szavakat tudatosan másra cserélték a "kedves" bibliafordítók, az pont azért van hogy a fél világ legyen keresztény és jól megvezetett.

Tudatlanságukban Sátánt imádják az Úr címe alatt, és úgy vannak ezekkel a vallasi dogmákkal , filozófiákkal beprogramozva, hogy azt higgyék, gondoljak és mondják másoknak is , hogy a Teremtő neve nem számít!!

Beadagolták nekik hogy a Megváltó eltörölte a a Torát , vagy a Tora 90%-lékát, vagy barmennyit , rz felekezeti tanításonkénr váltózó.

Pont a Megváltó törölte elmaki maga volt a Megszületett Tora!!

Ő volt az Atya szava, az ige az emberként megszületett két lábon járó Tora!!!

De nekik beadták Saul/Pál és Apcs. félreértelmezhető leveleiből verseiből , hogy az Atya szava nulla, elküldte a fiát az Ő szavát semlegesíteni és azt hírdetni hogy mindenki üdvösség alatt van aki keresztény vagy azzá lesz.

Ha megkeresztelkedik, ami jobb esetben annyit jelent hogy szembefricskázzak két csepp vízzel, obegatnia kell ezutan az élete végéig , hogy Jézus szeret mindenkit, mar semmi nem számít , nem kell tenni semmit, és majd disznócsülköt lobálva menetelünk be az Ő királyságába!

Aztán meg Ábrahám jó hülye volt hogy bedölt az Atya és Ő közte létrehozott ÖRÖK SZÖVETÉGNEK aminek a feltétele az igaz hit és a Tora. Ami akkor köttetett mikor Yahudimnak(zsidónak) még hírmagja sem volt a földön, mert még nem léteztek!!!

Ennek ellennére mindenki zsidózik:

Azt a zsidoknak adta

Nekünk nem kell betartani mert a zsidóké

Csak a zsidóknak kell , azt csk nekik adta

A zsidókat hozta ki egyiptomból senki mást

Aki izraelita, az zsidó..

Bla... bla... bla... es még sok ostobaság ami elhangzik itt és máshol is.

Az Atya szava a Tora az ÖRÖK , soha nem változik, mindig fennmarad örökké, az idők végezetéig(ami nemsoká itt is van) és még azon is túl!!!


3Móz 18:5 Tartsátok meg azért az én rendeleteimet és az én végzéseimet, amelyeket ha megcselekszik az ember, él azok által. Én vagyok az Úr.


Ez 20:11 És adám nekik parancsolataimat, és törvényeimet kijelentém nekik, melyeket az ember ha cselekszik, él azok által.


Róm 10:5 Mert Mózes a törvényből való igazságról [azt] írja, hogy aki azokat cselekeszi, él azok által.


Gal 3:12 A törvény pedig nincs hitből, hanem amely ember cselekeszi azokat, élni fog azok által.


Zsolt 106:3 Boldog, aki megtartja a törvényt, [és] igazán cselekszik minden időben.


Ez 20:11 És adám nekik parancsolataimat, és törvényeimet kijelentém nekik, melyeket az ember ha cselekszik, él azok által.


Máté 5:19 Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.


Máté 7:21 Nem minden, aki ezt mondja nekem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.



Máté 12:50 Mert aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nekem fitestvérem, nőtestvérem és anyám.



Ján 5:19 Felele azért Jézus, és monda nekik: Bizony, bizony mondom nektek: a Fiú semmit sem tehet önmagától, hanem ha látja cselekedni az Atyát, mert amiket az cselekszik, ugyanazokat hasonlatosképpen a Fiú is cselekszi.


Ján 14:12 Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz énbennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket(Tora), amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.


1Ján 2:17 És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de aki az Isten akaratát(Tora) cselekszi, megmarad örökké.


1Ján 3:4 Valaki a bűnt cselekszi, az a törvénytelenséget is cselekszi; a bűn pedig a törvénytelenség.


Jel 21:27 És nem megy abba be semmi tisztátalan, sem aki utálatosságot és hazugságot cselekszik, hanem csak akik beírattak az élet könyvébe, amely a Bárányé.


(törvényeit, H8451)


H8451 ‫תּוֹרָה‬ (tôráh)

1) oktatás, tanítás, útmutatás, képzés, utasítás, instrukció

2) törvény

3) magatartás, viselkedés, szokás (ti. „emberi törvényszerűség”)


Etimológia: nőnemű főnév (nomen femininum) a H3384-ből.

Ejtsd: tórá.


(Óhéber BDB)



H8451 ‫תּוֹרָה‬ (tôráh)

1) tanítás, irányítás, utasítás

2) törvény


Etimológia: a H3384-ből


(Óhéber Gesenius)



--------------------



(törvény, G3551)


G3551 ὁ νόμος, -ου (ho nomosz, -u)

törvény

a) a mózesi Törvény (Mt 22:36)

b) a (mózesi) Törvény írott formája (Mt 12:5, Luk 2:23)

c) Krisztus új törvénye (Róm 3:27, 8:2, Gal 6:2, Jak 1:25, 2:12)

d) klasszikus görögben a polgári törvény(ek)


Etimológia: nemó oszt, feloszt, juttat; megenged; kormányoz


(Ógörög 2.)



G3551 ὁ νόμος, -ου (ho nomosz, -u)

1) rendelkezés, hagyomány, szokás

2) törvény

3) (mózesi) Törvény


Etimológia: a nemó-ból (oszt, feloszt, juttat; megenged; kormányoz)


(Ógörög 1.)



--------------------

2021. jún. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Szia, én ismerek néhány jó keresztén könyvet


A kezes kétbalkezes adrian plass tól, ez inkább ilyen vicces könyv,

Az ezüst nyírfák, szintén adrian plass tól,

Az ártatlanság gyermeke, ez már egy elég komoly témájú könyv,

Több mint ács, ez Jézusról szól

és a Viskó című könyvet én még nem olvastam, de sokan ajánlották már, szerintem az is jó lehet

2021. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Blackice75 ***** válasza:

Na csak olvasgassátok őket!

Biztos sok "igazság" van benne, csak nem az Atyáéból!!!

2021. jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

#13 válaszához,


Nekem nagyon sokat segítettek ezek a könyvek. Én ugyanúgy keresztény vagyok,és én nagyon sokat tudtam tanulni ezekből a könyvekből, és hiszem, hogy Isten igazsága van bennük.


Ezért én is azt mondom, hogy olvasgassátok őket!

2021. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!