Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon gonosz és embertelen...

Nagyon gonosz és embertelen dolog, ha a "sötét" középkort szeretem?

Figyelt kérdés
Keresztes háborúk, Szent Inkvizíció, egyházi hatalom, boszorkányégetések... Nagyon gonosz...
2010. aug. 26. 14:52
1 2
 1/14 Réti bubuzér ***** válasza:
100%
Biztos máshogy gondolnád, ha akor éltél volna, és a f@sz rossz oldalán...
2010. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
egyik ismerősöm hitler oldalán áll a második világháború idején, tele van a szobája horogkereszttel, láncokkal, tüskés drótokkal, fegyverekkel, késekkel. Ezt leszámítva egy csodás, barátságos ember, romantikus, és művész is.
2010. aug. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Hitler is talpig úriember volt, és vegetáriánus. De azért még csak tömeggyilkos marad.

Egyébként mit lehet "szeretni" a sötét középkoron? Érdekesnek érdekes volt, no de szeretni való?

2010. aug. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért van ez, amióta eszemet tudom vonzódom a sötét középkorhoz, és ezt nem tudom kiirtani magamból.
2010. aug. 26. 17:08
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
az a "sötét" középkor nagyságrendekkel világosabb volt, mint a következő századok
2010. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A középkor egy izgalmas korszak volt mindazzal együtt, amit leírtál. Ne feledjük, akkoriban keményebbek voltak az emberek.
2010. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2010. aug. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

ha a mostani kort szeretnéd,az is gonosz dolog lenne...sokat nem változtunk a középkor óta,csak mások a módszereink.ugyanolyan primitívek vagyunk...

de ha tetszik akkor szeresd,nem gonosz dolog.:-)

pusztán ez a kor vonz téged.

2010. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem undorító, egy korszak, mocsok, egyház, járványok és hasonló nem túl jó dolgok. Olyan munkahelyek, hogy utána inkább kívánkoznál futószalag mellett dolgozni.

Szerintem voltak jobb korok, de utólag ezt nehéz megítélni de kinek a pap, kinek a paplan.

2010. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

miért lenne gonosz dolog? nagyon izgalmas kor az, amiről írsz, tele megfejtetlen rejtéllyel.

különben nem kötözködésképpen, de szerintem amire Te gondolsz, az már 13-16. század, márpedig a "sötét" középkor kifejezést inkább a korábbi, kevés forrásból ismert időszakra szokás használni, nem? népvándorláskor, 5-10. század.

2010. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!