Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Éjféli misére valami szép és...

Éjféli misére valami szép és megható ötlet? (Előszőr az idősebb fiatalok ministráltak akik kb 20 év körüliek aztán beúítottunk azzal, hogy gyertyával vonultunk be a sötét templomba, de ez már megszokott) KVárom a válaszokat

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Pár éve Rómában töltöttem a karácsonyt. Egy kisebb plébániatemplomban voltam éjféli misén, ahol minden hívő egy kicsi, mégcsak nem is giccses, hanem inkább aranyos Jézuskát kapott ajándékba, amit a hittanosok(gondolom ők) egy kivágott kerek lapra ragasztottak, amit előtte kiszíneztek.(ez jelképezte a szalmát.) Persze fogalmam sincs, hogy itthon lehet-e kapni nagy tételben "műanyag Jézuskát".

Másrészt nem tudom, igazán ez lenne-e a lényeg,a szentmise nem színházi előadás, ahol a "közönséget" meg kell hatni. Szerintem a "körítés" mellékes, inkább lélekben készüljetek.

2009. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Másrészt nem tudom, igazán ez lenne-e a lényeg,a szentmise nem színházi előadás, ahol a "közönséget" meg kell hatni. Szerintem a "körítés" mellékes, inkább lélekben készüljetek."


Nagyon nem ennek kellene lenni a lényegnek!

2009. nov. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem az a lényege, hogy színházi előadás legyen,. hanem az, hogy valamiért különleges legyen. Nem szokásos éjfélimisét szeretnénk. Szerintem az a lényege, hogy megható legyen! És nem kell félreérteni!

SZERINTEM

2009. nov. 24. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:

meghatódni valami nyálas amerikai filmen kell, nem a legszentebb áldozat bemutatásán

szerintem

2009. nov. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az éjféli szertartás előtt a helyi szinjátszó csoport pár jelenetet ad elő-a mindennapi életből merítenek megtéréstörténeteket, persze ezt megszakítva eljátszák a születéstörténetet -a szokásos Mária József, pásztorok, királyok....-a végén egy közkedvelt karácsonyi énekkel zárják, ekkor minden szereplő kezébe van gyertya, és a székely himnusszal kezdetét veszi az éjféli mise.Ez nálunk még nagyapáink idejébe is így volt, mindenki szereti, valóban megható tud lenni, és lélekfelemelő. Másnap egy pár jó szavaló diák mond karácsonyi verset, ekkor a magyar himnusszal kezdünk.
2009. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A keresőbe beírva ad ki nagyon jó történeteket, verseket-az utóbbi évekbe mi is innen keresgélünk.

Jó készülődést!

2009. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Néhányan nem a szavaimat forgatták ki. Nem a szavaimat kellene kiforgatni hanem a lényegete kéne megérteni. Okítani én is took
2009. dec. 3. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!