Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Skandináv mitológia honnan...

A Skandináv mitológia honnan ered? Honnan tudták a skandinávok, hogy mi történt és mi fog történni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

A magyar mondatörténet honnan ered? A görög mitológia honnan ered? Tudták, hogy mi történt és mi fog történni?

Pontosan ugyanonnan ered mind. Történetek, amiket továbbadtak egymásnak évtizedek alatt.

2021. jún. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Valszeg láthattak is valamit ÉN szerintem. Mások szerint csak "kitalált".

Azért lehet benne igaszság, de ki miben hisz.

2021. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 belapus ***** válasza:

Az akkori embereket is foglalkoztatták a mindennapi életükre kiható események, és ezeket a saját tudásszintjükön próbálták megmagyarázni.

Például ma a nappalok és éjszakák váltakozását a Föld tengely körüli forgásával magyarázzuk.Régen ezt még nem tudták, ezért találtak ki maguknak különféle lényeket, akiknek a tevékenységeihez kötötték a változásokat.

2021. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az indoeurópai nyelvű népek mitikus hagyományának van közös gyökere (pl. égisten), de minden bizonnyal vettek át elemeket azon őslakos népek mitológiájából, akikre rátelepedtek.


Specifikusan a skandináv istenek két családja, az Áz istenek (aesirok, otthonuk Asgárd, az Ázok kertje) és a Ván istenek (vanirok, otthonuk Vanheim, azaz a Vánok hona) arra enged következtetni, hogy eredetileg két külön nép istencsaládjai lehettek: az Ázok egy harcos pásztor nép, míg a Vánok egy földművelő nép istenei lehettek.

2021. júl. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1es. A közelkeleti valláscsoport a mezopotámiai vallásokból ered (lásd görög, héber, egyiptomi, budhizmus is talán).
2021. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. és? Ki írta, hogy nem? Hol említettem én egyáltalán a közel-keleti vallásokat?? A görög vagy a magyar számít annak nálad?
2021. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6os:

1es válaszod:

"A magyar mondatörténet honnan ered? A görög mitológia honnan ered? Tudták, hogy mi történt és mi fog történni?


Pontosan ugyanonnan ered mind. Történetek, amiket továbbadtak egymásnak évtizedek alatt."


Itt nem felsorolásban volt a magyar és görög. Szóval az én értelmezésem szerint külön voltak és csak a görög eredetére feleltem, mivel kérdezted ugye :)

Ne vegyél mindent támadásnak, nem igaz hogy ennyire csíp a húgysav.

2021. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Nem kérdeztem, hanem igyekeztem rávezetni a kérdezőt arra, hogy ugyanonnan ered az összes monda, mitológia: emberek történeteket találnak ki, mesélik el és adják tovább, valaki leírja, folyamatosan alakul.

2. Nem támadásnak, hanem a hozzászólásomhoz egyáltalán nem kötődő felesleges okoskodásnak vettem és ennek megfelelően válaszoltam.

2021. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8as értem, én úgy értelmeztem a kérdést mijt hogy mi/melyik miből alakult mi mint következő vallás.

Ez esetbe bocsi.

2021. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!