Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallásról tudsz a...

Melyik vallásról tudsz a legtöbbet vagy sokat? Azért tudsz annyit róla mert érdekel a mitólogiája vagy mert hiszel?

Figyelt kérdés

A kérdés nyílt. Bárki felelhet.

Annyi a megkötés hogy a provokációt kerüljük.


2020. dec. 15. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténységről tudom a legtöbbet, mert ebben hiszek. Viszont érdekel az ókori görög-római mitológia is, ezért ezekről is tudok sokat.
2020. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Az Istenhez fűződő kapcsolatom nem mitológián alapul, hanem igazságon.

Magam is keresztényként élek, ami nem jelenti, hogy nem tájékozódom más "vallások"-ról.

A tájékozódásom célja, megvédeni Isten igazságát, Szent nevét, és uralmának jogosságát.

2020. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
A kereszténységről, azon belül a katolikus vallásról tudok a legtöbbet. Gyerekkoromtól jártam templomba, hittanra, bérmálkoztam, olvastam a bibliát, az Új Szövetséget többször is. Ugyanakkor nagyon szeretem olvasni hinduk egyik szent könyvét, a Bhagavad Ghítát, számomra felemelő érzés olvasni.
2020. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

A kereszténységet ismerem a legjobban. Egy időben hittem benne, és akkor nagyon beleástam magam a témába.


"Az Istenhez fűződő kapcsolatom nem mitológián alapul, hanem igazságon"


Elhiszem, hogy számodra a mitológia pejoratív tartalommal bír, csakhogy ez egy ókori műfaj volt. Ezt a műfajt, mint minden akkori nép, a zsidók is használhaták, így bizonyos bibliai leírások egyértelműen a mítosz kategóriába sorolhatóak a vallástudományban.


A mítosz egyetlen normális keresztényt sem zavar, mert megértették, hogy a szent iratok teológiai igazságokat fejtenek ki. Nem akarnak történelmi vagy természettudományos kérdésekben állást foglalni. Ezt csak te látod bele, aki az 19-20. századi neoprotestáns/álkeresztény mozgalmak valamelyikében szerezted a hitedet.

2020. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kereszténységről tudok a legtöbbet, mert református vagyok, de nagyon érdekesnek tartom az ógyiptomi mitológiát, valamint a másik két nagy Ábrahámi vallásról is tudok ezt azt.
2020. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki hisz keresztényként az nem zárja ki hogy a mitológia ne érdekelje. Nem azért mert abban akar hinni hanem pont az mutatja meg sokszor hogy a kereszténység mennyivel különb a bálványimádásnál!
2020. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!