Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istentől származik az...

Ha Istentől származik az ember, létezik Istennek mennyországa, Jézus élő Isten fia, Isten örök életet ad az embernek és egyéb hihetetlen "csodák", akkor miért nincsenek erre "ténylegesen egyértelmű bizonyítékok"?

Figyelt kérdés

A Biblai nem bizonyíték, az csak egy könyv, mivel bárkik írhatták: bármit írhattak, nem lehet visszanézni, hogy kik írták, mikor vagy hogy igazságot írtak benne-e le vagyis nem kezelhető bizonyítékként.


Azt ne írja nekem senki, hogy a Biblia bizonyíték, rettentően kevés ez az igazsághoz. Ég és föld a kettő. Itt olyan bizonyítékok kellenek, mint pl. ahogy a szemünk is: látja az eget vagy ahogy a fülünk is: hallja az esti szelet vagy ahogy a testünk érzi: a nyári meleget.


TUDOM ÁSOAKAT NEM ÉRDEKEL MÁR EZ A KÉRDÉS VAGY MÁR FELADTÁK, HOGY MEGTUDJÁK AZ IGAZSÁGOT, ÉN IS BE FOGOM FEJEZNI AZ ILYEN JELLEGŰ KÉRDÉSEKET, DE LÉTEZIK VALAMILYEN OLYAN BIZONYÍTÉK ISTEN MELLETT, AMI ALÁTÁMASZTJA AZT HOGY AMIT FENNT IS ÍRTAM:


1) Istentől származik az ember

2) Létezik Istennek mennyországa

3) Jézus élő Isten fia

4) Isten örök életet ad az embernek

és egyéb hihetetlen "csodák"???


2021. júl. 1. 02:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kérem mindenkitől, azon kívül, hogy többször feltett kérdés: kérem csak ezirányú válaszokat írjanak. Igyekszem többször nem feltenni ugyanezt a kérdésem, szeretném egyszer és mindenkorra megtudni ebből a kérdésből az igazságot. Még utoljára egy esélyt adva ennek az egész kérdésnek. Köszönöm előre is.
2021. júl. 1. 02:52
 2/16 Raechter válasza:
31%

1. Van az egy Isten aki mindig van,volt,lesz. Na meg vannak az Istenek, más civilizációk akik sokkal többet tudnak nálunk és lejöttek régebb az emberekkel kapcsolatot teremteni(Isteneknek nevezték őket mert nem értették még akkor). Az Isten teremtette a lelket, lehet higy az Istenek közrejátszottak a test teremtésében, de nem voltunk ott.

2. Maga a kérdés rossz. Létezik de nem kézzel megfogható az a mennyország.

3. Jézus egy nagyon okos próféta volt, aki több 10 éven át tanult. Élő “emberi” testbe született le, megtörténhet.

4. Az ember lelkének, mert Isten, meg az Univerzum se lenne akkor, minden megszűnne.

2021. júl. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

"bizonyítékok kellenek, mint pl. ahogy a szemünk is: látja az eget vagy ahogy a fülünk is: hallja az esti szelet vagy ahogy a testünk érzi: a nyári meleget."

Csakhogy Istent nem láthatod úgy, hogy életben maradj. A láthatatlan Istent, a látható munkái bizonyítják.

Ezzel a mondatodban benne vannak a bizonyítékok. A napot az életet, és azok harmonikusan összehangoló törvényeit Ő hozta létre. Úgy működnek, hogy a Földön lévő életet szolgálják.

Ezek a törvények nem alakultak ki maguktól, az ember felfedezte ezeknek a működési elvét.

Ha egy ember alkot egy dolgot, még Nobel díjat is kap. És nem gondoljuk, hogy magától keletkezett, minden külső ráhatás nélkül.

Isten munkáját pedig a véletlenek sorozatának tartjuk? Pedig jóval bonyolultabb, mint bármely emberi kezek műve.

Látnunk kell Istent ahhoz, hogy elfogadjuk élő személyként?

Butaság. Vannak dolgok amiknek nem látjuk, nem ismerjük az alkotóját, még is elfogadjuk, tudjuk, hogy valaki megalkotta, nem keletkezett csak úgy.


Milyen gyarló az ember. Mindig kigondol valamit, amivel felül akarja múlni az életadóját.

2021. júl. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
A hívők szerint ez az elképzelhetetlenül hatalmas Univerzum kifejezetten az emberi faj számára lett létrehozva, míg az ateisták ezzel szemben azt mondják, hogy az emberiség egy mikroszkopikus kis pont egy mikroszkopikus kis ponton, egy végtelenül apró szempillantás a hatalmas térben és időben... és közben (...) a hívők vádolják arroganciával a hitetleneket.
2021. júl. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"2) Létezik Istennek mennyországa"


Ha beírod Szent Tamás Summa-jaba keresőszóként, hogy "ég", "menny", "mennyország" akkor az égitestekre fogsz találni csak találatokat, nem arra, amit keresnél.


Már a 'nagyon sötét' középkorban tudták, hogy a szellemi dolgokat a szellemben kell keresni. A szellem pedig ebben a hatalmas univerzumban igenis ritkaság, akármennyire mikroszkopikus pont mikroszkopikus pontjában is van az bezárva.

2021. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Aki nem tudja elfogadni, hogy Jézus élt és tanított azzal nem az a baj, hogy "nincs bizonyítéka", hanem az, hogy rossz szándékú!


A rossz szándék ellen pedig tenni kívülről semmit sem lehet, az embernek belülről kell megváltoznia.



"Maguk a hitetlenek sem tudják pontosan megmondani, hogy miért nem hisznek. Azért nem tudják, mert nem akarják! Azért nem akarják, mert nem hajlandók mélyebbre ásni, nehogy magatartásuk homokalapját be kelljen ismerniük. Az emberek tehát menekülőben vannak a problémák elől, menekülőben vannak önmaguk elől, egymás elől, s mindez azért van, mert menekülőben vannak Előlem! Nem hiszik el, hogy Én vagyok a legjobb számukra! Nem hiszik el, hogy boldogságuk elől menekülnek, amikor Előlem menekülnek! Nem hiszik el, hogy Én vagyok az ÉLET! Nem hiszik el, hogy a mulandóság föláldozása az örök élet érdekében a legjobb, amit ember megtehet a földön! Nem hiszik el, hogy mindenki pontosan azért jött le a földre, hogy ezt megtegye!

És mert nem hisznek, ezért nincs boldogság, csak bódultság, nincs öröm, csak üröm, igazság helyett a gazság uralkodik, s az önszeretetet teljesen leváltja, felváltja az önzés!" (Jézus; Hang: 15/1420)

2021. júl. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na most én csak egyet tennék hozzá. Az egyik komment alapján a hívők és az ateisták között állok. Spirituális hitem van. Egyrészről az Univerzum nagyon nagy, kicsik vagyunk benne, és rengeteg lény létezik. De a Föld és az Éden kifejezetten számunkra lett megteremtve, mással nem is kell foglalkoznunk, nem hiába nem is találunk más intelligens életformát.
2021. júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy le a kalappal azok előtt az ateisták előtt akik megpróbálják megérteni Istent, és energiát fektetnek kérdések megvalaszolasaira. Ez is azt mutatja, Isten ott dolgozik mindenkiben, és a lelked az ő igazságát kutatja.

De egyszerűen nem lehet azzal a módszerrel Istent kutatni mint az univerzumot. Nincs kézzel fogható bizonyíték és nem is lesz. Ezért hívjuk hitnek. Isten hit által található meg, ha nincs hited nem fogsz megtérni és válaszokat kapni. Innentől fogva a kérdés többi része felesleges olyan zsákutcába visz be, ahonnan nincs kiút és ugyanoda térsz vissza ahonnan bementél. Keresed a bizonyítékokat.

Számomra a bizonyíték a lét maga, de ehhez hit kell, ami egy teljesen más út amin egy ateista jár

2021. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Raechter válasza:
3 as ez olyan tipikus pap duma, bemagolják, de semmit nem értenek belőle. Nagyon is láthatod istent, mert minden belőle származik. Isten nem csinált törvényeket, mert azzal magát is korlátozza. Eddig birtam olvasni.
2021. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ha Istentől származik az ember, létezik Istennek mennyországa, Jézus élő Isten fia, Isten örök életet ad az embernek és egyéb hihetetlen "csodák", akkor miért nincsenek erre "ténylegesen egyértelmű bizonyítékok"?"


Vannak, csak sok ember nem jut el idáig, mert ahhoz önállóan kell gondolkodni


"DE LÉTEZIK VALAMILYEN OLYAN BIZONYÍTÉK ISTEN MELLETT, AMI ALÁTÁMASZTJA AZT HOGY AMIT FENNT IS ÍRTAM"


Kár kiabálni, nyugodj meg. Bőven vannak bizonyítékok. Ha valóban az igazságot keresnéd, a poszt írása alatt simán megtaláltad volna. Hajrá!

2021. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!