Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istentől származik az...

Ha Istentől származik az ember, létezik Istennek mennyországa, Jézus élő Isten fia, Isten örök életet ad az embernek és egyéb hihetetlen "csodák", akkor miért nincsenek erre "ténylegesen egyértelmű bizonyítékok"?

Figyelt kérdés

A Biblai nem bizonyíték, az csak egy könyv, mivel bárkik írhatták: bármit írhattak, nem lehet visszanézni, hogy kik írták, mikor vagy hogy igazságot írtak benne-e le vagyis nem kezelhető bizonyítékként.


Azt ne írja nekem senki, hogy a Biblia bizonyíték, rettentően kevés ez az igazsághoz. Ég és föld a kettő. Itt olyan bizonyítékok kellenek, mint pl. ahogy a szemünk is: látja az eget vagy ahogy a fülünk is: hallja az esti szelet vagy ahogy a testünk érzi: a nyári meleget.


TUDOM ÁSOAKAT NEM ÉRDEKEL MÁR EZ A KÉRDÉS VAGY MÁR FELADTÁK, HOGY MEGTUDJÁK AZ IGAZSÁGOT, ÉN IS BE FOGOM FEJEZNI AZ ILYEN JELLEGŰ KÉRDÉSEKET, DE LÉTEZIK VALAMILYEN OLYAN BIZONYÍTÉK ISTEN MELLETT, AMI ALÁTÁMASZTJA AZT HOGY AMIT FENNT IS ÍRTAM:


1) Istentől származik az ember

2) Létezik Istennek mennyországa

3) Jézus élő Isten fia

4) Isten örök életet ad az embernek

és egyéb hihetetlen "csodák"???


2021. júl. 1. 02:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9

Kedves Raechter.

Nálunk nincs papság. Nem magoltam be semmit. Jó lehet nem vagyok tudós, nem végeztem tudományos egyetemet, vagy Főiskolát, de ettől függetlenül kizártnak tartom, hogy ahol törvények vannak, ott ne legyen törvényt hozó.

Isten nem magának állított fel korlátokat, vagy törvényeket, hanem a Teremtményeinek.

Ő szabályozza, hogy milyen elvek és törvények alapján működjön a Föld, és a körülöttük működő világegyetem.

Gondolod, hogy ha nem állított volna fel törvényeket, akkor ilyen szabályosan működne? Vagy a Föld véletlenül állt be a 23,5 dőlés szögbe....a saját pályáján?

2021. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 pelgrim ***** válasza:
31%

1) Istentől származik az ember


Isten nem egy valaki, nem egy személy, Isten egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, hatalmasabb, stb.

Közelebb állunk a valósághoz, ha Istent úgy képzeljük el mintha egy önfejlesztő ihlet lenne, az Eredeti Ihlet vagy Intelligencia, mindennek oka, kezdete és forrása, Isten nem teremtett semmit, de mindenné fejlődött, az ihletre ugyanis a közlés, a kinyilatkozás, a kibontakozás jellemző. Mi Isten fejleményei vagyunk, nem teremtényei, mint ahogy egy fa lefrissebb hajtása sem teremtménye a fának, hanem fejleménye.

Igy ábrázolva az ember az evolúció útján Istentől származik.


2) Létezik Istennek mennyországa


A mennyország, sem a pokol, nem földrajzi helyek, hanem a tudat szélsőséges állapotai, melynenek már a jelen életünkben részesei lehetünk. Egy vidám, önfeledt lelkiállapot a mennyet közelíti meg, míg az öngyilkos jelölt féllábbal a pokolban áll.


3) Jézus élő Isten fia


Minden ember Isten fia, leánya, nincs a világon olyan ember aki isten akarata ellenére jött volna a világra. És mivel az emberek élőlények, nem lehet másképp minthogy Jézus az élő Isten fia.


4) Isten örök életet ad az embernek és egyéb hihetetlen "csodák"???


Az ember (ön-)tudata, vagy amit a vallások léleknek eveznek nem anyagi és nem halandó, a halál alkalmával nem szünik meg létezni és már a születése előtt is létezett.

Csodákat azonban nem léteznek, minden a természet törvényei szerint megy végbe, de koránt sem ismerjük a teljes természetet, az összes törvényeivel. Létezik ugyanis egy alig ismert magasabb rendű természeti törvény (Isten), amely alkalomadtán bármely más törvényt felülír és egy ilyen alkalom lehet az ember – mint Isten leg-előbbrehaladt fejleménye – utasítása.

Mikor olyan dolog történik amit nem tudunk megmagyarázni, röviden tünődünk fölötte, aztán a véletlenek kategóriájába soroljuk és hamar megfeledkezünk róla. De ha egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a szkeptikusok csürik csavarják a dolgot csakhogy ne kelljen elismerni, hogy nem tudják megmagyarázni, míg a hiszékeny emberek isteni beavatkozásról csodáról beszélnek. Ilyenkor ez a magasabb rendű természeti törvény érvényesült.


Nem reméllem, hogy kielégitő lesz a válaszom, de talán majd további őszinte kutatásra késztet.

2021. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Raechter válasza:
0%

11

Nem a teremtményei vagyunk, hanem belőle vagyunk, mi (is) vagyunk Isten hisz belőle van minden.

"Vagy a Föld véletlenül állt be a 23,5 dőlés szögbe....a saját pályáján"

Nem véletlenül állt be, hanem az is maga Isten. Még a legkissebb dolog is Isten, amit szintén ő működtet. Ha bármi megszünne, vagy nem működtetné a mindenség is eltünne és olyan lenne mintha sosem lett volna.

Nem egyszerű ezt megérteni, hisz ha az lenne már nem itt lennénk. :)

2021. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%

Milyen bizonyítékot vársz a semmire?

Nincs semmilyen Isten, nem létezik a Mennyország és örök élet sem lehetséges.

Ennyi!

Aki többet vár, az nem 'tiszta' agyilag.

2021. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Márpedig én többet várok, konkrétan tisztában vagyok a többel, tapasztalok másik síkot, hivatalosan megállapítva átlagon bőven felüli az intelligencia-szintem, ergó tiszta vagyok. Sántít az elmélet, bocs!
2021. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Tipikus doxazma

Kényszerképzet, fixa idea, saját személyiség túlértékelése, minden megvan.

Egyedól az őrültek képtelenek elképzelni, hogy ők őrültek lehetnek.

Klinikai eset vagy.

2021. júl. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!