Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ma ünneplik Sarlós...

Miért ma ünneplik Sarlós Boldogasszony napját mikor Keresztelő Szent János június 24- én született meg?

Figyelt kérdés

Hogy tudták így elhibázni ezt az ünnepet a katolikusok. Szűz Mária március 25- én fogantott, akkor van a Bună Vestire, tehát 4- 5 hónapos terhes volt amikor elment Erzsébethez akinek már Meg Volt János Születve június 24- én!! Akkor hogy van az hogy Erzsébet méhében megmozdult János 1 vagy 2 hónaposan amikor Szűz Mária köszönté őket.....mikor 8 nappal előbb már megszületett....

K. SZ. János június 24- én született tehát szeptember 24- én kellett foganjon. Akkor október vagy 2- án kéne legyen ez az ünnep mert akkor lehetett János az anyja méhébe. Mária már előrehaladott állapotban volt mikor elment Erzsébethez és nem 4 hónapos terhes, meg 3 hónapig ott maradt. Tehát ha októberben odament akkor kijön a 3 hónap mert ott volt novemberben még decemberben és csak december 24- én reggel indultak útnak Betlehembe a népszámlálásra. Aki utanaszámol rájön mit mondok.


2021. júl. 2. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt a katolikusok nem ennyire "dátum nácik", mint amennyire ti ezt szeretnétek belelátni. Az ünnepeknek elsősorban a tartalma a fontos, nem az, hogy egész pontosan mely napon történt, mert ezt nem tudjuk. Jézus születését sem tudjuk pontosan. Keresztelő Szt. Jánosét sem. Az ő születésének ünnepe egyébként Jézus születéséhez viszonyítva lett számolva és azért június 24-ét jelölték ki a naptárban.

A kérdésre válaszolva, egy kis utánaolvasás segít:

Az ünnep neve: Mária látogatása Erzsébetnél. Mária a Biblia szerint 3 hónapot töltött Erzsébetnél, mert a szülés körüli segítségre jött. Nem egy napig volt ott... Az más kérdés, hogy a Szentírás csak az érkezésről ír bővebben, a 3 hónap további részéről nem.

"Az eredeti, júl. 2-i dátum, 9 nappal Keresztelő Szt. János születése után, az Erzsébetéktől búcsúzó és hazainduló Máriához kötődik. A II. Vatikáni Zsinat (1962-65) után került az ünnep máj. 31-re, de Mo-on a hagyomány miatt megmaradt az eredeti dátum." (katolikus lexikon)


"K. SZ. János június 24- én született tehát szeptember 24- én kellett foganjon. Akkor október vagy 2- án kéne legyen ez az ünnep mert akkor lehetett János az anyja méhébe"

Nem, mert Lukács evangéliumában az angyali üdvözletkor azt mondja az angyal, hogy Erzsébet már a 6. hónapban van. Tehát még egyszer: Mária a szülés körüli teendőkre ment segíteni idős rokonához.

2021. júl. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, bizonyos, hogy Jézus nem december 25-én született. Ez a dátum később lett erre kinevezve.
2021. júl. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!